Serialowy czerwiec w Canal+

W czerwcu CANAL+ zapewni widzom mocne serialowe uderzenie w gwiazdorskiej obsadzie. Filmowa podróż do Szwajcarii, Pragi, na Ukrainę, lub całkiem niedaleko i na chwilę – do sąsiadów, gdzie toczy się prawdziwe życie i pozornie zwyczajne rozmowy. To wszystko w polsko-szwedzkim serialu sensacyjnym „Sanktuarium Zła”, kryminalnej „Zasadzie przyjemności” i niebanalnym krótkometrażowym mini serialu komediowym „Pisarze. Serial na krótko”.

 

 

Po kultowym już „BELFRZE”, serialowym thrillerze „KRUK. Szepty słychać po zmroku” i międzynarodowych „Nielegalnych”, CANAL+ proponuje kolejne produkcje na światowym poziomie, dla miłośników seriali w najwyżej jakości 4K. Wszystkie premiery czerwca będą dostępne w ramach serwisów nc+ GO, Player+ i nc+goTV.

DWIE TWARZE ZŁA

Agnieszka Grochowska w roli dr Stefanii Kowalskiej, której  specjalizacją są kobiety o osobowościach psychopatycznych. Dwie siostry w ośrodku Himmelstal, sprawiającym wrażenie ekskluzywnego sanatorium. Kawałek nieba na ziemi – czyste powietrze, malownicze góry, zielone łąki. Pozorna sielanka. Czy jednak może być coś gorszego niż uwięzienie w miejscu, w którym nic nie jest takie, jakie się na pozór wydaje?

Akcja „Sanktuarium Zła”, serialu sensacyjnego od producentów „Millenium”, rozgrywa się w Alpach. Główne bohaterki to pochodzące ze Szwecji, rozdzielone w przeszłości, identyczne bliźniaczki Siri i Helena. Ich relacje od zawsze były skomplikowane. Gdy Helena dostaje zaproszenie od Siri, by odwiedziła ją w sanatorium, w którym mieszka, kobieta w pierwszej chwili jest niechętna. Jednak przekonuje ją wizja wakacji w pięknej dolinie Alp Wysokich.

Po kilku dniach Siri informuje Helenę, że ma do załatwienia ważną sprawę. Prosi siostrę o zastępstwo, lecz ta, mimo zauroczenia pensjonatem, odmawia. Wkrótce Siri znika. Pozostawiona sama sobie Helena zaczyna rozumieć, że jej siostra szybko nie wróci. Odkrywa także, że w miejscu, w którym przebywa, prowadzone są mrożące krew w żyłach eksperymenty na pacjentach chorych psychicznie. Uwięziona Helena zauważa, że nikt nie jest tu tym, za kogo się podaje. Na domiar złego wszyscy biorą ją za Siri. Kobieta uświadamia sobie, że będzie musiała posunąć się do najgorszych czynów, aby przetrwać…
PREMIERA: CANAL+, czwartek, 6 czerwca, godz. 21:00

NA KRÓTKO OD PISARZY

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka wracają na antenę CANAL+ w mini serialu komediowym „Pisarze. Serial na krótko”. Wcielą się w postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez wybitnych pisarzy i artystów. Twórcy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu i stylistyki odcinków. Poszczególne odsłony serii mają miejsce w różnych lokalizacjach i dotyczą szeroko pojętych relacji społecznych, polityki, obyczajów czy kultury. Każdy z odcinków sygnowany jest nazwiskiem autora. Formuła krótkich odcinków sprawia, że możemy oglądać je wszędzie, np. w komunikacji miejskiej. „Pisarze. Serial na krótko” doskonale wpisuje się w trend krótkich form, które są zabawne i pouczajace! Scenariusze do odcinków napisali wybitni pisarze: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska i Katarzyna Nosowska.

PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 czerwca, godz. 20:45

KRYMINALNIE Z ZASADY

„Zasada przyjemności” zabiera widzów w sam środek wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w Warszawie, Odessie i Pradze. Za produkcję odpowiadają czołowi polscy twórcy, a na ekranie będzie można zobaczyć plejadę polskich i zagranicznych gwiazd. Na ekranie Małgorzata Buczkowska, znany z ról w hollywoodzkich produkcjach czeski aktor Karel Roden, gwiazda ukraińskiego kina Sergey Strelnikow, Robert Gonera, Dawid Czupryński, Mirosław Baka, Urszula Grabowska, Piotr Machalica oraz Magdalena Boczarska i Mirosław Haniszewski. To pierwsza tak duża międzynarodowa koprodukcja krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu blisko trzech miesięcy w trzech krajach na planie serialu pracowało prawie 500 wybitnych filmowców.

Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety.
Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 czerwca, godz. 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *