PolecaneTVN Warner Bros. Discovery Polska

Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę

Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak The Grand Tour czy Clarkson’s Farm.

 

Spółka Warner Bros. Discovery (WBD) ogłosiła dzisiaj pozyskanie praw do ośmiu serii programów, które zostaną udostępnione w sieciach linearnych na rynku europejskim. Wśród pozyskanych tytułów znalazły się dwie brytyjskie produkcje Prime Video, Amazon Originals – pierwszy i drugi sezon The Grand Tour oraz Clarkson’s Farm. Nowa umowa pozwala poszerzyć ofertę programową WBD w Europie i zapewnia widzom dostęp do bardziej zróżnicowanych treści transmitowanych przez należące do koncernu sieci.

Pierwszy i drugi sezon The Grand Tour oraz Clarkson’s Farm zostały zakupione od Amazon MGM Studios Distribution dla polskich kanałów TTV oraz Metro, zaś The Grand Tour będzie dostępny również na TVN Turbo. We Włoszech premiera The Grand Tour odbędzie się na kanale MotorTrend, a Clarkson’s Farm zagości na antenie DMAX.

Osiem nowo pozyskanych serii to w sumie 180 godzin czasu ekranowego zapewniającego widzom dostęp do zróżnicowanych, cieszących się dużą popularnością i realizowanych bez scenariusza programów. Wśród zakupionych tytułów znalazły się takie programy, jak The Repair Shop Australia oraz Teen First Dates, których autorami są spółki produkcyjne grupy Warner Bros. International Television Production. The Repair Shop Australia będzie dostępny na darmowych i płatnych kanałach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii, Norwegii, we Włoszech oraz w Europie Środkowej. Teen First Dates zostanie natomiast udostępniony w darmowych i płatnych sieciach w Norwegii i we Włoszech.

Myriam Lopez-Otazu, ‪Group VP Content, WBD EMEA, powiedziała: „Z przyjemnością ogłaszamy poszerzenie naszej oferty dostępnej w sieciach linearnych w Europie o osiem niezwykle ciekawych programów. Posiadają one wszystkie cechy niezbędne do tego, by zdobyć serca widzów. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy włączyć je do gamy produkcji dostępnych na wielu różnych kanałach i rynkach. Nieustannie staramy się pozyskiwać licencje na jak najlepsze treści dla naszych sieci, a urozmaicona i zapewniająca doskonałą rozrywkę gama realizowanych bez scenariusza programów idealnie wpisuje się w nasze dążenia do zapewnienia zróżnicowanych, charakteryzujących się wysokim poziomem jakości treści, które cieszą się uznaniem wśród widzów.”

Program Jungle Dads, w którym łowca przygód Ed Stafford stara się wyrwać współczesnych ojców ze szponów komfortowej rutyny, został dołączony do oferty sieci linearnych we Włoszech, Hiszpanii, Francji, krajach skandynawskich, Niemczech, Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Ten konkretny tytuł został pozyskany od WBITP’s Twenty Twenty.

Outback Crystal Hunters to program, w którym poznajemy losy nieustraszonych, działających w ekstremalnych warunkach australijskiego buszu poszukiwaczy kamieni szlachetnych, starających się odkryć warte miliony dolarów żyły wartościowych depozytów. Będzie on prezentowany w sieciach linearnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, na Węgrzech, w krajach Beneluksu, państwach skandynawskich oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. Producentem serialu jest spółka Prospero Productions.

W programie My Strange Addiction: Still Addicted towarzyszymy osobom zmagającym się na co dzień z dziwnymi, nietypowymi zachowaniami. Trafi on do oferty WBD w krajach Beneluksu, państwach skandynawskich, we Włoszech, na półwyspie Iberyjskim, w Turcji, Polsce, Rumunii, na Węgrzech oraz w RPA. Program został wyprodukowany przez Exit Four TV, a pozyskaliśmy go od spółki Rive Gauche.

Ostatnim z zakupionych programów jest Hunters Down Under, przedstawiający przygody wywodzących się z różnych środowisk poszukiwaczy kamieni szlachetnych, którzy w niezwykle ciekawy, odważny i wręcz fanatyczny sposób oddają się walce o nieuchwytne skarby. Został on wyprodukowany przez Wildbear Entertainment, a jego pierwszy i drugi sezon były już transmitowane w Wielkiej Brytanii i krajach Beneluksu. Premiera trzeciego sezonu jest przewidziana na ten rok. Wszystkie odcinki zostaną także zaprezentowane w tym roku w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych.

Szczegółowe informacje:

Gwiazdy The Grand Tour – Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May – odwiedzają różne zakątki świata, zasiadając za kierownicą wielu różnych, niezwykle ciekawych pojazdów. Testują rozmaite konstrukcje, uczestniczą w motoryzacyjnych wyzwaniach i spotykają się ze znanymi osobistościami. Ten gwarantujący brak nudy tercet przemierza wiele kontynentów – od Johannesburga do Dubaju.

Clarkson’s Farm to kronika pełnego ciężkiego wysiłku, silnych emocji, a także wielu zabawnych sytuacji roku pracy jednego z najbardziej nieoczywistych brytyjskich rolników, czyli Jeremy’ego Clarksona. Widzowie dołączają do Jeremy’ego i pozornie przypadkowej zbieraniny współpracowników jego farmy, którzy zmagają się z niesprzyjającą pogodą, krnąbrnymi zwierzętami, głuchymi na zaklęcia roślinami oraz niespodziewaną pandemią. Jeremy Clarkson prezentuje w programie swoje nowe, nieznane dotąd oblicze.

Fani programu Outback Opal Hunters z niecierpliwością czekają już na serial Outback Crystal Hunters. Różnego rodzaju kryształy stały się niezwykle popularne na całym świecie, a ich wartość podnoszą dodatkowo celebryci i światowa branża wellness. Wartość całego przemysłu szacuje się na 4,2 biliona dolarów. Czerpiący siłę z wizji bogactwa, chęci przeżycia wspaniałej przygody i fascynacji przepięknymi kryształami, ich młodzi poszukiwacze przemierzają ogromne odległości starając się odkryć rzadkie i cenne zdobycze.

Doskonale znany miłośnik przygód i były kapitan armii brytyjskiej Ed Stafford podejmuje nowe wyzwanie w programie Jungle Dads. Zdaniem Eda, współcześni angielscy ojcowie znaleźli się w tarapatach. Dlatego zabiera on swoją rodzinę do kostarykańskiej dżungli, gdzie zakłada szkołę przetrwania pomagającą innym, zmagającym się z trudami życia ojcom i ich dzieciom odkryć prawdziwe znaczenie rodzicielstwa. Ed ma nadzieję, że pozbawienie ich dostępu do wszystkich typowych dla XXI wieku „rozpraszaczy” pozwoli uczestnikom jego obozu na nowo przekonać się na czym polega rola ojca.

Od wymiętoszonych pluszowych misiów po zardzewiałe rowery – nie ma rzeczy, której nie da się naprawić. Zespół ekspertów, których poznajemy w programie Repair Shop Australia stara się naprawić i zachować dla przyszłych pokoleń wiele ciekawych przedmiotów. Dając im drugie życie, poznają także związane z nimi historie i wspomnienia. Grupa utalentowanych australijskich artystów-rzemieślników pracujących pod wodzą Deana Ipaviza przywraca świetność rodzinnym pamiątkom i wartościowym antykom.

Program Teen Dates jest kontynuacją znanego w Wielkiej Brytanii formatu First Dates. Fred Sirieix zaprasza w nim spragnionych miłości nastolatków do restauracji First Dates, w której liczący sobie od 16 do 19 lat uczestniczy stawiają pierwsze kroki w świecie randek w realu.

Program My Strange Addiction: Still Addicted pozwala nam poznać niezwykłe losy osób zmagających się z nietypowymi zachowaniami. Możemy wysłuchać ich historii, a także sprawdzić, jakich postępów dokonali ulubieni bohaterowie widzów poznani we wcześniejszych odcinkach.

Ta sama ekipa, która zrealizowała wcześniej programy Demolition Down Under i Aussie Mega Mechanics przerzuciła się teraz na ekstremalne poszukiwania kamieni szlachetnych pokazane w programie Gem Hunters Down Under. Jest to program dokumentalny śledzący losy przemierzających całą Australię, pełnych pasji poszukiwaczy kamieni szlachetnych, którzy brew wszystkim i wszystkiemu nie tracą nadziei na kolejny „strzał w dziesiątkę”.

foto. Warner Bros. Discovery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *