Warsaw Virtual Experience – warsztaty technologii XR już 20-21 marca!

TVN Grupa Discovery we współpracy z Wizja Multimedia oraz Heliograf film rental organizuje warsztaty prezentujące możliwości Studia XR. Spotkania odbędą się 20 i 21 marca w sękocińskm studiu TVN. Podczas wydarzenia eksperci firm przedstawią możliwości technologii rozszerzonej rzeczywistości oraz najnowocześniejsze rozwiązania, którymi dysponuje studio. Warsztaty kierowane są do profesjonalistów z branży telewizyjnej, filmowej i reklamowej.

 

W Sękocinie pod Warszawą od jesieni ubiegłego roku działa najnowocześniejsze studio XR w Polsce, które powstało dzięki współpracy TVN Grupa Discovery i Wizja Multimedia – Projekt XR. W niedzielę i poniedziałek (20 i 21 marca), studio otwiera drzwi dla gości i przedstawicieli szerokiej branży produkcyjnej i medialnej. Warsztatowa formuła spotkań pozwoli w pełni poznać możliwości technologii XR, która obecnie dostępna jest na naszym rynku.

– W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję intensywnie testować rozwiązania XR w wielu produkcjach TVN Grupa Discovery. Chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami oraz pokazać jakie obecnie możliwości możemy realnie osiągnąć w naszym studiu. Dotyczy to zarówno produkcji fabularnych jak studyjnych programów o charakterze newsowym czy efektów dla produkcji reklamowych. Z praktycznej perspektywy warto też wspomnieć o korzystnym wpływie zastosowania XR na budżety produkcyjnemówi Wiktor Przeorski, wicedyrektor działu produkcji.

– Kiedy największe studia na świecie rozpoczęły swoje prace nad rozwojem wirtualnej produkcji oraz kreowaniem środowisk graficznych na potrzeby telewizji, filmu i reklamy, uznaliśmy, że to jest moment aby takie miejsce powstało też w Polsce. Przy zaangażowaniu naszych inżynierów i współpracy z największymi firmami w zakresie Virtual Production, stworzyliśmy to unikatowe miejsce. Dzięki wypracowanemu know how jesteśmy gotowi realizować najbardziej skomplikowane produkcje, co zaprezentujemy właśnie podczas Warsaw Virtual Experiencezapewnia Adam Pietrzykowski, wiceprezes zarządu firmy Wizja Multimedia.

Studio XR zbudowane jest z ekranów LED, które można formować w dowolny kształt. Na wirtualnej scenie można wyświetlać fotorealistyczny obraz, umożliwiający wykreowanie dowolnej scenografii – naturalnej lub abstrakcyjnej. Zastosowanie paneli LED pozwala zniwelować wady tradycyjnych rozwiązań typu green screen. Cyfrowa kalibracja oświetlenia, odwzorowanie optyki kamer i korekcja barw dają równocześnie efekt idealnego łączenia światów. Wirtualna scenografia generowana jest za pomocą potężnych silników renderujących w czasie rzeczywistym. Studio wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt kamerowy i oświetleniowy wiodących producentów dostarczony przez firmę Heliograf.

– Dzięki wykorzystaniu naszego ponad 30 letniego doświadczenia obsługi planów filmowych, wiedzy branżowej, zasobom sprzętowym oraz zaangażowaniu naszych pracowników i współpracowników możemy wspólnie z naszymi partnerami zaprosić do najnowocześniejszego studia XR w Polsce
dodaje Zuzanna Jędrzejewska, współwłaścicielka firmy Heliograf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *