Weekendy z Oscarem® w Canal+ 24-25 lutego oraz 2-4 marca

Jubileuszowa, 90. gala wręczenia Oscarów® odbędzie się już 4 marca. CANAL+ wyemituje jej transmisję jako jedyna telewizja w Polsce. W oczekiwaniu na tę wyjątkową noc, stacja zaprosi swoich widzów na cykl filmów, które podbiły serca Amerykańskiej Akademii Filmowej® w roku 2017.
 
W ramach Weekendów z Oscarem® w programie prezentowane po raz pierwszy w polskiej telewizji: „Lion. Droga do domu” z Nicole Kidman i Devem Patelem w obsadzie, który zdobył aż 6 nominacji, „Captain Fantastic” z nominowanym w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy Viggo Mortensenem, nagrodzony statuetką dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego „Klient”, „Przełęcz ocalonych”, która zdobyła 2 statuetki, „Czerwony żółw”, nominowany w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany oraz triumfator zeszłorocznej gali, laureat aż 6 statuetek – „La La Land”. Weekendów z Oscarem® 24 i 25 lutego oraz 2-4 marca.
 

 
Spotkanie z oscarowymi hitami w CANAL+ rozpocznie „Lion. Droga do domu”. Obraz nominowano do Oscara® 2017 w aż 6 kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Dev Patel), najlepsza aktorka drugoplanowa (Nicole Kidman), najlepszy scenariusz (Luke Davies), najlepsze zdjęcia (Greig Fraser) i najlepsza muzyka (Dustin O’Halloran, Volker Bertelmann).
„Lion. Droga do domu” jest jednym z niewielu filmów, które poruszają istotny społecznie temat, nie szantażując widza emocjonalnie – Jan Stąpor, WPROST
Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.
PREMIERA: sobota 24 lutego godz. 21:00
Dzień później w CANAL+ – „Captain Fantastic” z Viggo Mortensenem w roli głównej. Aktor otrzymał za swoją rolę, nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii® w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.
„Captain Fantastic” kilkakrotnie zaskakuje swoimi pomysłami, tworząc wyrazisty portret dynamiki rodzinnej i zderzając go z tym, o czym standardowo myślimy myśląc o współczesnej rodzinie – Michał Kaczoń, FILM
Ben (Viggo Mortensen) jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji.
PREMIERA: niedziela 25 lutego godz. 21:30
CANAL+ zaprosi też na film dwukrotnego laureata Oscara®, Irańczyka Asghara Farhadiego („Rozstanie”). Nagrodzony w 2017 roku w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny „Klient”, to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.
Świetne, dojrzałe kino przypominające nie tyle Hitchcocka, co bardziej „Krótki film o zabijaniu” Kieślowskiego, gdzie widz całym sercem stoi najpierw po stronie ofiar, a w finale role się odwracają – Janusz Wróblewski, Polityka
Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.
PREMIERA: piątek 2 marca godz. 21:00
W wielkim stylu CANAL+ przejmie również ostatni film twórcy „Pasji”, Mela Gibsona – „Przełęcz ocalonych”. Film nagrodzono Oscarem® 2017 w 2 kategoriach (najlepszy montaż, oraz najlepszy dźwięk), a nominowano łącznie w aż 6 (dodatkowo: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy – Andrew Garfield, najlepsza reżyseria – Mel Gibson, najlepszy montaż dźwięku).
Dynamiczność, eskalacja napięcia i po prostu epickie widowisko – Robert Skowroński, Onet.pl
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss (Andrew Garfield), sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.
PREMIERA: sobota 2 marca godz. 21:00
CANAL+ zaprasza również na wyjątkowy seans – animację „Czerwony żółw”. Obraz był nominowany do Oscara® 2017 w kategorii najlepszy film animowany. Film wyprodukowało legendarne japońskie Studio Ghibli („Spirited Away: W krainie Bogów”).
„Czerwony żółw” syci wszystkie zmysły, także słuch, mimo, że w filmie nie ma właściwie dialogów – Anna Tatarska
„Czerwony żółw” to baśń dla dorosłych, uniwersalna i poetycka opowieść o cyklach natury i biegu życia. Film skupia się na losach rozbitka, który podczas sztormu ratuje się na tropikalnej wyspie. Początkowo to odludne miejsce jawi mu się jako więzienie, z którego próbuje za wszelką cenę uciec. Jednak jego nastawienie zaczyna się zmieniać, kiedy odkrywa tajemnice wyspy…
PREMIERA: niedziela 4 marca godz. 11:30
Cykl zakończy triumfator 89. gali rozdania Oscarów®, czyli „La La Land”. Obraz Damiena Chazelle’a nominowano w aż 14 kategoriach i nagrodzono aż 6 statuetkami (najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Emma Stone, najlepsza reżyseria – Damien Chazelle, najlepsze zdjęcia – Linus Sandgren, najlepsza muzyka – Justin Hurwitz, najlepsza piosenka – „City of Stars”, najlepsza scenografia). Film zdobył także siedem Złotych Globów.
„La La Land” jest jak tort bezowy z mango, po którym zamawia się sernik z malinami oblany gorącą gorzką czekoladą i nie kieliszek, ale butelkę szampana. Po wszystkim trochę mdli nas z przesłodzenia, ale nawet wtedy nie potrafimy odepchnąć perwersyjnej myśli, że chcemy więcej Łukasz Knap, WP Film
Mia (Emma Stone) jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian (Ryan Gosling) to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?
PREMIERA: niedziela 4 marca godz. 21:30
Oscary® 2018 w CANAL+ 
24 lutego (sobota) godz. 21:00 – Lion. Droga do domu (Lion) – po raz pierwszy w telewizji
25 lutego (niedziela) godz. 21:30 – Captain Fantastic (Captain Fantastic) – po raz pierwszy w telewizji
2 marca (piątek) godz. 21:00 – Klient (Forushande / The Salesman) – po raz pierwszy w telewizji

2 marca (piątek) godz. 23:00 – Żywioł. Deepwater Horizon (Deepwater Horizon)
3 marca (sobota) godz. 11:40 – Boska Florence (Florence Foster Jenkins)
3 marca (sobota) godz. 13:30 – Loving (Loving)
3 marca (sobota) godz. 18:55 – Ukryte działania (Hidden Figures)
3 marca (sobota) godz. 21:00 – Przełęcz ocalonych (Hacksaw Ridge) – po raz pierwszy w telewizji
3 marca (sobota) godz. 23:15 – Zwierzęta nocy (Nocturnal Animals)
4 marca (niedziela) godz. 8:10 – Kubo i dwie struny (Kubo and the Two Strings) 
4 marca (niedziela) godz. 9:50 – Trolle (Trolls) 
4 marca (niedziela) godz. 11:45 – Czerwony żółw (La tortue rouge) – po raz pierwszy w telewizji 
4 marca (niedziela) godz. 21:30 – La La Land (La La Land) – po raz pierwszy w telewizji 
4 marca (niedziela) godz. 23:35 – Uciekaj! (Get Out) – po raz pierwszy w telewizji
4/5 marca (niedziela/poniedziałek) godz. 2:00 – Gala Oscarowa® 2017 + studio
5 marca (poniedziałek) godz. 21:00 – Gala Oscarowa® 2018 – skrót


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *