Wiadomości Biełsatu także po ukraińsku

8 marca na antenie telewizji Biełsat ukaże się pierwsze wydanie codziennego serwisu informacyjnego w języku ukraińskim. Biełsat wychodzi w ten sposób naprzeciw potrzebom Ukraińców w kraju i za granicą.

 

Wiadomości w języku ukraińskim będą wychodzić o godzinie 20.00 czasu kijowskiego (19.00 czasu warszawskiego) i prowadzić je będzie ukraińska dziennikarka Switłana Owczarowa, dotychczasowa prowadząca programu Vot-Tak.

Na razie Biełsat planuje jeden ukraiński serwis informacyjny dziennie, ale liczba programów w tym języku może się zwiększyć.

– Teraz będziemy nadawać w czterech językach (białoruskim, rosyjskim, polskim i ukraińskim) i liczbę materiałów po ukraińsku pewnie z czasem trzeba będzie zwiększyć. Szczególnie, jeśli rosyjskie wojska uniemożliwiają pracę naszych ukraińskich kolegówpowiedział wicedyrektor Biełsatu Aleksy Dzikawicki.

Biełsat nadaje codziennie od 7.00 czasu mińskiego (5.00 czasu warszawskiego). Można nas oglądać za pomocą telewizji satelitarnej, części polskich kablówek, na YouTube, a także za pomocą aplikacji Belsat Smart dla telewizorów z Android oraz smart TV firm Samsung i LG. Już wcześniej do naszych rosyjskojęzycznych widzów na Ukrainie docierał nasz program i serwis internetowy Vot-Tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *