Wielka triatlonowa bitwa gwiazd! Oglądaj Zwift Tri Battle Royale w Sportklubie!

Takiego wydarzenia w triatlonowym świecie jeszcze nie było! W niedzielę 18 lipca w południowych Niemczech w bezpośrednim starciu na pełnym triatlonowym dystansie zmierzą się legendarni Jan Frodeno i Lionel Sanders. Na żywo w Sportklubie!

 

Zwift Tri Battle Royale to wydarzenie bez precedensu! Przed nami blisko osiem godzin rywalizacji, w której o prymat zmierzy się… dwóch zawodników. Starcie gwiazd, bo obaj zawodnicy to niekwestionowane ikony triatlonu, widzowie w naszym kraju zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie. Stacja zaplanowana ponad ośmiogodzinną transmisję, która rozpocznie się w niedzielę o godz. 8:45, a zakończy około godziny 17:00. Takiej porcji triatlonu jeszcze nie było!

Skąd w ogóle wziął się pomysł na tak oryginalną rywalizację? Zaczęło się od niezobowiązującego pytania Jana Frodeno, który za pośrednictwem mediów społecznościowych zapytał swoich kibiców o kolejne wyzwanie. Wśród komentujących znalazł się Lionel Sanders, który zaprosił Niemca do podjęcia rywalizacji w swoim kraju. Ten odpowiedział, że chętnie, ale z powodów związanych z pandemią i utrudnionym wjazdem do Kanady, wolałby zmierzyć się na własnym podwórku. Ziarno zostało zasiane, a propozycje szybko zaczęły nabierać realnych kształtów. Ponieważ partnera do rozmów znaleziono również w Tri Battle Royale, to i wizja fantastycznych zawodów zaczęła się coraz bardziej krystalizować. Dzięki temu już 18 lipca w Allgäu w Niemczech dwie gwiazdy triatlonu zmierzą się w wyścigu na długim dystansie 276 km, a transmisję z tej niezwykłej próby przeprowadzi Sportklub!

Tradycyjnie wszystko rozpocznie się pływaniem, które zaplanowane zostało w jeziorze Großer Alpsee na zachód od Immenstadt. Akwen ten położony jest na wysokości 724 m. n.p.m., a jego średnia głębokość wynosi 13 metrów. Zawodnicy będą mieli do pokonania cztery rundy o łącznej długości 3,8 km. Po próbie w wodzie będzie czekała ich 180-kilometrowa mordercza jazda na rowerze i pięciokrotne pokonanie pętli położonej w dolinie Allgäu, a na koniec rozgrywany na pełnym dystansie 42 km maraton na pętli ulokowanej w pobliżu miasteczka Burgberg.

Kto stanie do walki o zwycięstwo w Zwift Tri Battle Royale? Jan Frodeno to gwiazda niemieckiego triatlonu, choć sporą część życia spędził on w Republice Południowej Afryki, a obecnie trenuje głównie w hiszpańskiej Gironie. W 2008 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobył złoty medal, a od 2013 roku zmienił trening i zaczął specjalizować się w dłuższych dystansach. Frodeno to dwukrotny MŚ Ironman 70.3 (2015 i 2018) oraz trzykrotny czempion globu Ironman (2015, 2016 i 2019) i aktualny rekordzista świata na dystansie Ironman.

Z kolei Sanders może pochwalić się czterema zwycięstwami w Ironman oraz trzydziestoma triumfami w wyścigach Ironman 70.3! Był mistrzem świata ITU na długim dystansie, jest również mistrzem Kanady w godzinnej jeździe na czas. W ciągu 60 minut pokonał dystans 51,3 km. Jego najsłabszą stroną jest pływanie i jeśli w tej konkurencji nie straci on do Frodeno zbyt dużo, może powalczyć z nim o końcowy triumf w Zwift Tri Battle Royale, Czy podczas tej niezwykłej próby może paść rekord świata na długim dystansie? Bardzo na to liczymy!

Zwift Tri Battle Royale w niedzielę 18 lipca od godz. 8.45 w Sportklubie. Przed nami około 8 godzin nieprzerwanej transmisji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *