Wielki Finał Eurowizji Junior 2017

W najbliższą niedzielę w TVP2 długo oczekiwany finał Eurowizji Junior 2017 – wydarzenie, które co roku przyciąga miliony widzów na całym świecie. Tegoroczna edycja odbędzie się w malowniczej stolicy Gruzji, Tbilisi.

 

W tym roku Polskę reprezentować będzie charyzmatyczna Alicja Rega z piosenką „Mój dom” autorstwa Marka Kościkiewicza. 14 – latka z Rzeszowa powalczy o zwycięstwo w Tbilisi. Jest już rozpoznawalna za granicą i posiada duże doświadczenie sceniczne stąd duże szanse na jej triumf. Regularnie bierze udział w konkursach wokalnych m.in. w Niemczech, Rosji, Estonii, Bułgarii, Czechach czy na Malcie i Litwie.

Eurowizja Junior to konkurs stworzony w 2003 roku z myślą o najmłodszych uczestnikach z całej Europy. Udział w konkursie mogą wziąć osoby w wieku od 9 do 14 lat. Swoim rozmachem i zasadami nawiązuje do głównego Konkursu Eurowizji. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie premierowego utworu. Konkurs cieszy się ogromną popularnością w Polsce i na całym świecie. O wyniku konkursu zadecyduje werdykt jurorów oraz głosy widzów oddawane za pomocą SMS-ów. Koncert co roku, jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych, komentuje niezastąpiony Artur Orzech.

Transmisja w TVP2 o godzinie 16.00, 26 listopada.

„Eurowizja Junior 2017” dostępna również na TVP VOD (vod.tvp.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *