Internet & Gry - ReklamaSport w TV

Wielki finał pierwszego sezonu Predator Games 2023

Pierwszy sezon międzyszkolnych rozgrywek esportowych Predator Games 2023 zbliża się do najważniejszego momentu, w którym wyłonione zostaną najlepsze drużyny reprezentujące placówki szkolne w całej Polsce. Dzieci i młodzież powalczą o nagrody warte ponad 3,2 miliony złotych! Finałowe mecze zaplanowane są na dzień 27 maja, a ich transmisję będzie można zobaczyć on-line.

 

Predator Games to największy w Europie międzyszkolny turniej e-sportowy skierowany do polskich uczniów.

W pierwszym, tegorocznym sezonie Predator Games 2023 udział wzięło 16 384 uczniów z 1024 szkół na terenie całej Polski. Turniej jest świetną okazją przestrzeń do rozwoju i profesjonalizacji najmłodszych zawodników. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grach – Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.

Jesteśmy dumni z pierwszego sezonu Predator Games 2023 – zainteresowanie nim ze strony uczniów oraz nauczycieli przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że liczba chętnych przewyższy liczbę slotów, ale nie sądziliśmy, że ponad dwukrotnie. To dobry benchmark na kolejne edycje. Teraz skupiamy się, że evencie finałowym, by z przytupem zakończyć te rozgrywki i oddać w ręce najlepszych uczniów nagrody warte ponad 3,2 mln złotych. Jesteśmy przekonani, że dla większości z ponad 16 tysięcy uczniów grających w pierwszym sezonie oraz ich nauczycieli Predator Games stworzył pomost komunikacyjny i platformę porozumienia wypełniając swoją misję edukacyjną, która była naszym nadrzędnym celem komentuje Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.

Finały pierwszego sezonu Predator Games 2023

Finałowe rozgrywki pierwszego sezonu Predator Games zaplanowane są na 27 maja. W tym dniu po dwie drużyny z każdej gry przystaną do rywalizacji o miano najlepszej. Wydarzenie to będzie miało esportową oprawę i odbędzie się na LANie.

Rozgrywki będzie można także śledzić on-line na platformach Twitch, YouTube oraz na stronie www.predatorgames.pl. Opatrzone będą profesjonalnym komentarzem znanych i cenionych w środowisku gamingowym casterów i streamerów.

Za mikrofonem zasiądą i skomentują:

– rozgrywki League of Legends – Damian ‘Nervarien’ Ziaja oraz Fryderyk ‘Veggie’ Kozioł

– rozgrywki Rocket League – Kamil ‘Edek’ Droździk oraz Patryk ‘bruz’ Bruzda

– rozgrywki szachowe – Aleksandra ‘Olaczka’ Tarnowska oraz Bartosz ‘Xntentacion’ Rudecki

– rozgrywki Fortnite – Jakub ‘Jacob’ Wrotniak oraz Adrian ‘Manoyek’ Molenda

Event finałowy zorganizowany będzie w ATM Studio, Hala C przy ulicy Wał Miedzeszyński 384 w Warszawie, gdzie na zawodników, ich nauczycieli oraz zaproszonych gości będzie czekała scena ze stanowiskami graczy, przed którymi zasiądzie widownia.

Gdzie oglądać

Finałowe rozgrywki Predator Games obejrzeć będzie można na różnych platformach i kanałach.

Transmisja całodzienna będzie dostępna na oficjalnych kanałach Acer Polska oraz Predator:
Ponadto równolegle transmisje poszczególnych gier będą widoczne na kanałach twórców:

Dodatkowo, finały Predator Games będzie można zobaczyć na antenie Polsat Games.

Nie zapomniano również o widzach oglądających rozrywki przed ekranami, ponieważ przygotowano dla nich nagrody, których fundatorem jest Sponsor Generalny Predator Games 2023 – PKO Bank Polski.

Pula nagród

Wartość puli nagród w rozgrywkach to 3 200 000 PLN, i są to zarówno nagrody rzeczowe jak i pieniężne.

Zawodnicy trzech najlepszych drużyn z każdego tytułu gier otrzymają odpowiednio:

1 miejsce laptop Predator Helios 300,

2 miejsce komputer stacjonarny Predator Orion 3000,

3 miejsce monitor Predator XB3.

To sprzęt sprofilowany pod esportowych zawodników, zapewniający najwyższą techniczną jakość i wydajność. W komputerach znalazły się podzespoły, które zapewniają dużą ilość klatek na sekundę (maksymalna konfiguracja to procesor Intel i7 do 12. generacji, RTX 3080 oraz 32 GB RAM), co w połączeniu z wysoką częstotliwością monitora (nawet do 270 Hz) sprawi, że granie w gry wskakuje na wyższy poziom.

Uczniowie będą rywalizować o nagrody zarówno dla siebie jak i szkół, które reprezentują. Najlepsza szkoła otrzyma 100 tysięcy złotych. Drugiemu miejscu przypadnie 50 tysięcy złotych, a trzeciemu 25 tysięcy złotych. Wszystko to, do wykorzystania w Acer Store.

Wisienką na torcie będzie wybór najlepszych indywidualnie zawodników ze wszystkich uczestników. Prawdziwe gwiazdy Predator Games otrzymają dodatkowo router Predator Connect W6, myszkę Predator Cestus 330, a także klawiaturę Predator Aethon 301. Z każdego z uwzględnionych tytułów zostanie wyłoniony jeden MVP.

Cel nadrzędny Predator Games

Misją Predator Games jest stworzenie pomostu komunikacyjnego pomiędzy uczniami – graczami, a ich rodzicami i nauczycielami oraz pokazanie gamingu i esportu jako passion pointu, który integruje i pozwala rozwijać wiele pozytywnych cech. By jeszcze bardziej ułatwić zrozumienie zagadnień związanych z tymi dziedzinami, Predator Games nawiązał współpracę z ekspertami i wspólnie stworzyli wiele materiałów edukacyjnych dostępnych na kanałach Predator Games. Znajdują się tam zarówno publikacje przydatne graczom, lecz również nauczycielom i rodzicom.

Partnerzy wydarzenia

Sponsorem Generalnym pierwszego sezonu Predator Games 2023 jest PKO Bank Polski – największy bank w Europie Centralno-Wschodniej oraz lider polskiego sektora bankowego, który od 100 lat codziennie dostarcza rozwiązania finansowe, odpowiadające potrzebom Polaków i polskich firm.

Jako PKO Bank Polski już od dawna dostrzegamy pozytywne aspekty esportu i gamingu na kulturę oraz rozwój młodzieży. Wspólnie z marką Predator dołożyliśmy cegiełkę do profesjonalizacji młodych graczy. Chcemy przede wszystkim podkreślić walory edukacyjne projektu, w którym rozwijane jest wiele kompetencji takich jak umiejętność pracy zespołowej, strategiczne myślenie oraz decyzyjność. Ponadto wspólnie stworzyliśmy szereg materiałów edukacyjnych z ekspertami psychologii, fizjoterapii czy trenerem esportowym, by jeszcze mocniej pokazać zalety tej dziedziny – wspomina Marek Kozłowski, Dyrektor Departamentu Marketingu w PKO Banku Polskim.

Ponadto projekt Predator Games 2023 jest wspierany przez partnerów – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech oraz VULCAN.

Gry to narzędzia mocno wspierające kreatywność i wyobraźnię młodego pokolenia. GovTech wraz z Ministrem Edukacji i Nauki prof. Przemysławem Czarnkiem jest patronem organizowanych przez firmę Acer Polska pierwszych ogólnopolskich rozgrywek esportowych skierowanych do szkół. Kibicujemy tej inicjatywie, ponieważ wierzymy, że zarówno esport jak i gaming kształtują niezwykle cenne kompetencje, które są przydatne zarówno na serwerze jak i w innych dziedzinach życia, niezależnie od tego jaką ścieżkę kariery wybierze dany uczeń
komentuje Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *