„Wielki Test o Języku Polskim” w TVP1

„Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa” – pisał wieszcz Juliusz Słowacki. Jak niełatwą sztuką jest poprawne i precyzyjne wyrażanie myśli wiedzą nie tylko uczniowie, ale też wszyscy, którzy musieli przemawiać publicznie lub pisać teksty dla szerszego grona odbiorców. Język polski kształtował się przez wielki i ma swoją oryginalną ortografię, składnię, fleksję czy frazeologię.

 

 

 

 

 

W kolejnym programie Wielki Test każdy będzie mógł sprawdzić, co powinien wiedzieć o ojczystej mowie, aby się nią poprawnie posługiwać i rozumieć innych ludzi używających np. korporacyjnego lub młodzieżowego slangu czy regionalnej gwary.

Dowiemy się też, co w języku polskim sprawia najwięcej kłopotów cudzoziemcom i jak może zmieniać się znaczenie jednego zdania po przestawieniu np. znaków interpunkcji.

W studiu telewizyjnym jak zwykle na pytania będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać można rozwiązywać na stronie http://www.wielkitest.tvp.pl lub na smartfonach za pomocą aplikacji Android: https://tinyurl.com/n4e6k92 lub iOS: https://tinyurl.com/ybudmxd8

Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski

„Wielki Test o Języku Polskim” w środa, 05.02.2020r. o godz. 21:00 w TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *