“Wielki Test o Piastach” w TVP1

Jedynka zaprasza na wspólne rozwiązywanie Wielkiego Testu o Piastach. W środę, 15 listopada, o godz. 20:25 widzowie i zaproszeni do studia goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z początkami naszego państwa.

 

 

„Zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną” to znane powiedzenie o Kazimierzu Wielkim, ostatnim królu z rodu Piastów. Tej pierwszej dynastii, panującej na ziemiach polskich przez prawie 400 lat, zawdzięczamy powstanie naszego państwa i przyjęcie chrztu przez naszych przodków. Ale czy naprawdę wiemy wszystko o najważniejszych wydarzeniach i postaciach tamtej epoki? Wiedzę na ten temat będzie można sprawdzić w programie Wielki Test o Piastach już 15 listopada.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona ostatniemu władcy dynastii czyli królowi Kazimierzowi Wielkiemu, który dzięki zjednoczeniu ziem polskich i wprowadzeniu wielu reform wewnętrznych mógł prowadzić skuteczną politykę zewnętrzną, a obszar państwa powiększył niemal trzykrotnie. Test będzie również powiązany z przygotowywanym w TVP serialem Korona królów, który jest poświęcony właśnie czasom Kazimierza Wielkiego.

Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski, a w studiu telewizyjnym na pytania będą odpowiadać popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Widzowie będą mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Zapraszamy!

„Wielki Test o Piastach”. Środa, 15 listopada, godz. 20:25. TVP1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *