MediaTVPZapowiedzi TV

Wielkie styczniowe premiery w TVP

Po spektakularnym sukcesie „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, Telewizja Polska otwiera nowy rok wielkimi premierami. W styczniu widzowie TVP zobaczą cztery nowości: „Sanatorium Miłości”, „Polskie Ślady”, „Lepszą Połowę” i „Archiwistę”.

 

 

 

 

2020 rok Telewizja Polska rozpoczęła od ogromnego sukcesu sylwestrowego koncertu – „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, który w kulminacyjnym momencie zgromadził przed telewizorami ponad 8 milionów Polaków. Po szampańskiej zabawie, widzowie mogą liczyć na kolejną porcję rozrywki. Na antenach TVP pojawią się aż cztery premiery.

W niedzielę, 5 stycznia o godz. 21:15 na antenę TVP1 powróci jeden z największych hitów 2019 roku – „Sanatorium Miłości”. W drugiej edycji programu po raz kolejny osoby po 60- tym roku życia wyruszają w niesamowitą, pełną emocji podróż, która odmieni ich życie. W programie spotka się dwanaście samotnych, pochodzących z różnych zakątków Polski, seniorów. Sześć kobiet i sześciu mężczyzn połączy pobyt w malowniczo położonym sanatorium w Ustroniu. Na wszystkich czekają emocjonujące przygody. Podczas całego turnusu, dwunastką kuracjuszy opiekować się będzie uwielbiana przez widzów Marta Manowska.

W TVP 2 od 6 stycznia, w poniedziałki i wtorki o godz. 21:50 zagości nowy, familijny serial komediowy z gwiazdorską obsadą. „Lepsza Połowa” opowiada o perypetiach grupy przyjaciół, którzy wspierają się wzajemnie w pokonywaniu wyzwań codzienności. Wspólnym mianownikiem dla niełatwych relacji rodzinnych i przyjacielskich jest chęć osiągnięcia życiowej harmonii. Widzowie poznają historię rodziny Nowakowskich – borykających się z dorastającymi dziećmi Joli i Marka (Artur Żmijewski i Iza Kuna) a także dwóch par „po przejściach” – Weroniki i Aleksa (Anna Dereszowska i Tomasz Karolak) oraz Anny i Zibiego (Weronika Książkiewicz i Wojciech Mecwaldowski). W ich pozornie poukładany świat wkracza powracający z zagranicy Borys (Piotr Adamczyk). Wraca do rodziny i przyjaciół w nadziei znalezienia przepisu na szczęście. W pozostałych rolach występują m.in. Bartosz Obuchowicz, Bartłomiej Firlet, Ignacy Liss, Karina Woźniak, Katarzyna Gałązka, Marcin Perchuć i Barbara Wypych. Produkcja (zrealizowana według pomysłu Krzysztofa Landsberga i Rafała Kolikowa) i nawiązuje do emitowanej w 2018 roku „Trzeciej Połowy”. Oba seriale łączy reżyser, Kristoffer Rus oraz scenarzyści: Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski.

Nowością serialową jest również „Archiwista” – kryminał będzie można oglądać na antenie Jedynki od 10 stycznia o godz. 21:30. Każdy odcinek opowiada historię innego zabójstwa. Akcja rozgrywa się w zrewitalizowanym Żyrardowie i jego przepięknych okolicach. W tytułową rola pracownika policyjnego archiwum, który pomaga rozwikłać kryminalne zagadki, wcielił się Henryk Talar. W stałej obsadzie znaleźli się także: Paulina Gałązka, Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. Reżyserem „Archiwisty” jest Maciej Żak.

33 tysiące kilometrów, 38 państw w 5 miesięcy, wyprawa przez dwa kontynenty w poszukiwaniu śladów polskości – od soboty 4 stycznia o godz. 12:05 w TVP1 premiera nowego cyklu podróżniczego. „Polskie ślady” to wyprawa, podczas której każdy człowiek, każde miejsce, każdy przebyty kilometr to nowa fascynująca historia związana z Polską i Polakami. Podróżnik Krzysztof Puternicki wyruszył w długą drogę po to, by odkryć nieznane miejsca i historie, związane z dziejami naszego Narodu. Co sobotę widzowie Jedynki będą mogli śledzić dalsze losy wyprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *