Marzec na kanale Da Vinci (wideo)

Da Vinci – edukacyjna telewizja dla dzieci i młodzieży przedstawia propozycje programowe na nadchodzący miesiąc marzec.

 

 

 

 

Programy dla dzieci  – Premiery

Matilda i rodzinka Ramsayów NOWOŚĆ

Od 21 marca – soboty i niedziele o 09:50

Matilda, znana również jako Tilly, najbardziej na świecie kocha gotować. Dlatego w każdym odcinku rządzi w kuchni i gotuje dla całej swojej rodziny. Przygotowuje smaczne, ciekawe posiłki, które z łatwością można przyrządzić samemu. Tilly uwielbia też spędzać czas ze swoją rodziną – na dobrej zabawie, robieniu sobie zdjęć i jedzeniu pyszności. A do tego udziela kulinarnych porad wraz ze swoim tatą, słynnym szefem kuchni Gordonem Ramsayem! Zainspiruj się Matildą i rodzinką Ramsayów.

Co powiecie na wynalazek? NOWOŚĆ

Od 21 marca – soboty o 16:45

Mechaniczny wąż, który może pomóc w operacjach chirurgicznych. Skuter wodny, który jest również łodzią podwodną. Rzeźby w skałach stworzone przy użyciu praw fizyki. Co je łączy? Wszystkie te cuda zobaczysz w programie Co powiecie na wynalazek? Gospodarz Alie Ward spotyka się z wynalazcami i pokazuje, jak począwszy od pomysłu zaczęli budować rzeczy, które dziś udoskonalają nasz świat. Masz pomysł na swój własny wynalazek? Alie ma też wskazówki dla początkujących wynalazców!

Programy dla całej rodziny – Premiery

Naturalne krainy czarów – wyspy ewolucji NOWOŚĆ (3 odcinki)

Hawajenowy raj na ziemi: 1 marca – niedziela o 22:00

Madagaskar inny świat: 8 marca – niedziela o 22:00

Madera, wyspa-arka: 15 marca – niedziela o 22:00

Przygotuj się na niezwykłą podróż. W programie Naturalne krainy czarów – wyspy ewolucji prof. Richard Fortey odwiedzi Hawaje, Madagaskar i Maderę – trzy przepiękne wyspy. Razem z nim dowiedz się jak rozmiar wyspy wpływa na wielkość jej mieszkańców i jak ewolucja przebiega w odciętym od świata ekosystemie. Od mięsożernych gąsienic i kwiatów, które kwitną tylko raz na 20 lat, aż po hipopotamy karłowate i lemury wielkości goryli – poznaj współczesnych mieszkańców tych niesamowitych wysp. Włącz kanał Da Vinci 1 marca o 22:00 i daj się zaskoczyć.

Czy badania profilaktyczne to faktycznie dobry pomysł? NOWOŚĆ

22 marca – niedziela o 22:00

„Kto nie wyda na kucharza, ten wyda na lekarza” – wiemy, że nic nie utrzymuje nas w dobrej kondycji tak, jak zdrowa, zbilansowana dieta. Prowadzący zdrowy tryb życia ludzie, robią sobie również wiele profilaktycznych badań, z nadzieją że na czas wykryją objawy potencjalnych chorób. Czy to na pewno potrzebne? Michael Mosley sprawdzi to na własnym ciele. Wcielając się w rolę dzielnego królika doświadczalnego, Michael przejdzie wiele rozmaitych testów i razem z ekspertami przeanalizuje ich wyniki. Do jakich dojdzie wniosków? Czy badania profilaktyczne to faktycznie dobry pomysł? Zobacz i przekonaj się sam!

Tajemnice ery atomu NOWOŚĆ

29 marca – niedziela o 22:00

Atom – niezwykłe źródło energii czy zagrożenie dla ludzkości? Debata na temat energii atomowej trwa. Razem z prof. Jim Al-Khalili zwiedzimy elektrownię atomową w Anglii i obiektywnym okiem przyjrzymy się jej codziennej pracy, dowiemy się jakie popełniano błędy oraz jakie wyciągnięto wnioski.

29 marca o 22:00 zobacz program Tajemnice ery atomu i sam oceń.

Wydanie specjalne

Inspirujące kobiety

8 marca – niedziela od 17:50 do 19:50

8 marca cały świat łączy się, aby świętować Międzynarodowy Dzień Kobiet. To dzień, w którym marzymy o sprawiedliwym świecie, z takimi samymi prawami dla wszystkich, dzień, który celebrujemy z najważniejszymi kobietami w naszym życiu. Zapraszamy do wspólnego oglądania Da Vinci i kobiet, które stały się dla nas inspiracją!

Cofnijmy się daleko w czasie, aż do 60 roku n.e, kiedy to odważna Boudica, niezwykła celtycka królowa, wznieciła powstanie, aby bronić swój lud przed Rzymianami. Zobacz jej losy w programie Okropne historie. Natomiast w programie Genialni ludzie poznaj Delie Derbyshire – pionierkę współczesnej muzyki elektronicznej i ciesz się razem z nami geniuszem i osiągnięciami Marii Skłodowskiej-Curie.

Włącz Da Vinci 8 marca i daj się zadziwić!

17:50     Okropne historie – Odważna Boudika

18:25     Genialni ludzie – Maria Curie i wybuchająca szopa

Genialni ludzie – Derbyshire i Doktor Who

Programy dla dzieci – kontynuacja

Flagowe programy Codziennie
Nauka na maksa Codziennie o 17:30
Operacja auć! Codziennie o 18:00
Okropne historie Codziennie o 19:00
Siesta Z Codziennie o 18:35

 

🥳 Hurrrrrrraaaaa! Nowe programy już w drodze na Da Vinci! Zobaczcie sami! 👀🤩

Opublikowany przez Da Vinci Kids Poniedziałek, 24 lutego 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *