Wimbledon: Radwańska – Kuzniecowa w Polsacie Sport i Tenis Premium 1

Po bardzo emocjonującym, trzysetowym boju Agnieszka Radwańska pokonała Timeę Bacsinszky i awansowała do czwartej rundy Wimbledonu. Jej kolejną przeciwniczką będzie Swietłana Kuzniecowa. Obie panie mierzyły się ze sobą siedemnastokrotnie. Lepszy bilans ma Rosjanka, która wygrała aż trzynaście z tych spotkań.

 

 

– Przy Kuzniecowej najważniejsze jest, by zagrać dobry mecz, z taką intensywnością jak dziś, bo wtedy można pokazać pełnię swoich umiejętności  – zdradził Tomasz Wiktorowski, czyli trener Agnieszki Radwańskiej. Polka ma pełne prawo do tego, by z optymizmem patrzeć na mecz z Kuzniecową, gdyż wydaje się, że z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej. W trzecim secie spotkania z Bacsinszky, wygranym 6:1, Radwańska pokazała, że jest w stanie zajść w turnieju bardzo daleko.
Wiktorowski jest przekonany, że spotkanie z Kucniecową będzie dużo trudniejsze, niż te z Bacsinszky.

– Wychowała się na ziemi i dużo grała na tej nawierzchni, ale w ostatnich dwóch latach bardzo poprawiła się jeśli chodzi o sposób poruszania się i na trawie też jest bardzo groźna. Styl Agnieszki sprawia, że jest predysponowana do gry na takim korcie. Kuzniecowa poprawiła jednak poruszanie się i operowanie piłką z forhendu. Jest w stanie rotować nią, odkręcać, grać z bardzo dużą prędkością. Będzie to na pewno trudniejszy mecz niż dziś – dodał.

Bilans bezpośrednich konfrontacji jest na korzyść Kuzniecowej, ale jeżeli chodzi już o mecze rozgrywane podczas Wimbledonu, to mamy remis. Spośród dwóch starć podczas tej imprezy, raz lepsza była Polka, a raz Rosjanka. Mecz rozegrany zostanie na korcie numer trzy.

Transmisja meczu Agnieszka Radwańska – Swietłana Kuzniecowa o godz. 12:30 w Polsacie Sport i Tenis Premium 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *