Wiosna 2022 w TVP Polonia

Tej wiosny TVP Polonia ponownie połączy Polaków na całym świecie. Z okazji wiosennej ramówki antena przygotowała specjalną ofertę dla swoich widzów, a w niej programy informacyjno-publicystyczne, znane widzom cykle debat i reportaże dokumentalne oraz magazyny polonijne, kulturalne, społeczne i artystyczne.

 

POLONIA 24 premiera
Od poniedziałku do piątku, 22:05

Program informacyjno–publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej
i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego, a całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

DEBATA POLONIA 24 premiera
Niedziela, 18:15

Cykl polonijnych debat, w których poruszane są najważniejsze bieżące sprawy dotyczące Polski i Polonii. Prowadzący debatę wraz z zaproszonymi gośćmi dyskutują również o historii
w odniesieniu do teraźniejszości.

PRZYSTANEK AMERYKA premiera
Piątek co dwa tygodnie, 18:50

Cykl reportaży dokumentalnych poświęcony amerykańskiej Polonii. Autorzy podróżując po USA, szukają śladów polskości, przestawiają wydarzenia i postaci historyczne ważne dla Polski i Stanów Zjednoczonych.

STUDIO LWÓW premiera
Wtorek, 19:10

Program przygotowywany przez polskich dziennikarzy mieszkających we Lwowie. To spojrzenie na sytuację i wydarzenia na Ukrainie oczami żyjących tam Polaków.

MAGAZYN Z WYSP premiera
Środa, 19:10

Magazyn informujący o bieżących wydarzeniach kulturalnych, społecznych i politycznych ważnych z punktu widzenia Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

FOCUS ON POLAND premiera
Od poniedziałku do piątku, 00:00

Program informacyjny w języku angielski tworzony z myślą o Polakach mieszkających poza granicami kraju oraz o cudzoziemcach poszukujących informacji o Polsce.

KULTURALNI.PL premiera
Sobota, 16:00

Magazyn prezentuje najciekawsze wydarzenia kulturalne, artystyczne i społeczne z życia Polonii. Prowadzący program rozmawiają z zaproszonymi gośćmi na temat aktualnych imprez rozrywkowych, sportowych, koncertów i wystaw z udziałem polskich artystów. W magazynie omawiane są również nowości kinowe i wydawnicze.

POLACY ŚWIATU premiera
Poniedziałek, 19:20

Etiudy filmowe przybliżające sylwetki wybitnych polskich naukowców żyjących w różnych zakątkach świata, którzy swoją pracą i odkryciami dali podstawy do rozwoju nauki. Poznamy niezwykłe historie wybitnych Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem oddani byli Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *