Wiosna w TVP ABC

Serial zainspirowany opowieściami o zabawkach, które ożywają, gdy nikt nie patrzy. „Księżyc i ja” to historia wyjątkowej przyjaźni między dwiema postaciami z zupełnie różnych światów.

 

PREMIEROWE SERIALE ANIMOWANE I AKTORSKIE

KSIĘŻYC I JA, emisja od 1 marca
Poniedziałek – niedziela, godz. 12:30

Serial zainspirowany opowieściami o zabawkach, które ożywają, gdy nikt nie patrzy. „Księżyc i ja” to historia wyjątkowej przyjaźni między dwiema postaciami z zupełnie różnych światów.
Produkcja: Wielka Brytania 2018, 52 x 22 min.

GALACTIK FOOTBALL, emisja od 6 marca
Poniedziałek – niedziela, godz. 13:50

Serial opowiada o przygodach drużyny Snow Kids’ów – młodych piłkarzy pochodzących planety Akillian. W Galaktyce Zaelion, w której mieszkają, co cztery lata odbywa się Turniej Galaktycznej Piłki Nożnej – Puchar Galactik Football. Biorą w nim udział reprezentanci z całej galaktyki. Nie jest to jednak zwykły turniej piłkarski. Każda planeta Galaktyki posiada pokłady magicznej energii – fluxa, można jej używać wyłącznie podczas rozgrywek piłkarskich.

Produkcja: Francja 2010, 78 x 26 min.

PONY LIFE, emisja od 1 marca
Poniedziałek – niedziela, godz. 17:00

Nowe przygody Twilight Sparkle, małego jednorożca z upodobaniem do magii. Produkcja Hasbro Studios.

Produkcja: USA 2020, 26 x 11 min.

LUCKY KID, emisja od 7 marca, po 2 odcinki
Poniedziałek – niedziela, godz. 17:35

Przygody małego Lucke’a, który ze swoim wiernym wierzchowcem stara się unikać wszelkich kłopotów. Czy to możliwe i łatwe, skoro wokół czają się wspaniałe przygody? To one w każdym odcinku ubarwiają życie i plany małego kowboja. Doskonała zabawa dla całej rodziny.

Produkcja: USA 2020, 52 x 11 min.

WIKING VIC, emisja od 2 kwietnia, po 2 odcinki
Poniedziałek – niedziela, godz. 17:35

Vic jest dziesięcioletnim synem wodza wikingów, Halvara, który próbuje go nauczyć życia. Razem z załogą tęgich kamratów doświadczają porywających przygód.

Produkcja: Niemcy 2011, 78 x 12 min.

MINI NINJAS, emisja od 24 maja, po 2 odcinki
Poniedziałek – niedziela, godz. 14:50, od 24 maja,

Pełne niesamowitych przygód perypetie wojowników ninja, którzy walczą o uwolnienie niewinnych zwierząt, zaczarowanych przez czarnoksiężnika Ashida w postacie przerażających samurajów.

Produkcja: Francja 2015, 26 x 11 min.

ARTUR I DZIECI OKRĄGŁEGO STOŁU, emisja od 5 marca, po 2 odcinki
Poniedziałek – niedziela, godz. 20:20

Dawno, dawno temu, w zamku Camelot, kiedy magia była częścią codzienności, trzech młodych giermków pod wodzą młodego Artura i nieustraszona księżniczka Ginewra stworzyli Braterstwo Okrągłego Stołu. Ich celem było wdrażanie rycerskich idei w życie.

Produkcja: Francja 2018, 52 x 11 min.

TROPICIELE SKARBÓW, emisja od 31 marca, po 2 odcinki
Poniedziałek – niedziela, godz. 20:20

Serial o perypetiach trzech mysich poszukiwaczy przygód, których zadaniem jest ochrona bezcennych skarbów Ziemi. Mo, Mac i Mip podejmują trudne zadania związane z rzadkimi, a czasem i magicznymi artefaktami, ucząc się przy okazji, że najważniejsze skarby to przyjaźń, życzliwość i szacunek.

Produkcja: USA 2018, 52 x 11 min.

LEO DA VINCI, emisja od 26 kwietnia, po 2 odcinki
Poniedziałek – niedziela, godz. 20:20

Leo jedzie do Florencji, uczyć się malarstwa u mistrza Verrocchio. Bez swojej wiedzy zostaje pionkiem w spisku przeciwko Medyceuszom. Konspiratorzy, którzy chcą rządzić Florencją, pragną jego wynalazków, jednak dzięki swojej ponadprzeciętnej inteligencji Leo jest w stanie ich powstrzymać.

Produkcja: Włochy 2019, 26 x 13 min.

THE GARFIELD SHOW, nowe odcinki, emisja od 22 maja, po 2 odcinki
Poniedziałek – niedziela, godz. 20:20

Bohaterem kultowego serialu jest wylegujący się przed telewizorem, uwielbiający lasagnę, tłusty, leniwy, rudy kocur Garfield. Jego współtowarzyszami są: pies Odie oraz ich właściciel Jon Arbuckle.

Produkcja: Francja/USA 2016, 210 x 11 min.

PRZYGODY TINTINA, emisja od 3 marca
Poniedziałek – niedziela, godz. 20:50

Głównym bohaterem jest młody reporter i podróżnik Tintin, postać z komiksu autorstwa belgijskiego artysty Georges’a Remi. Tintin podróżuje po świecie razem ze swoim psem i wszędzie, gdzie się pojawia odkrywa intrygi.

Produkcja: Francja 1991, 39 x 26 min.

CLIFFORD WIELKI CZERWONY PIES, emisja od 27 kwietnia
Poniedziałek – niedziela, godz.16:20

Amerykański serial animowany oparty na serii książek dla dzieci autorstwa Normana Bridwella. Serial opowiada o sympatycznym, czerwonym psie Cliffordzie, którego właścicielką jest Emily Elizabeth Howard.

ADVENTURES OF MARCO POLO, emisja od 27 maja
Poniedziałek – niedziela, godz.18:25

Po długiej podroży na wschód, młody Marco Polo w końcu spotyka ojca. Kiedy planują powrót do domu, Marco odkrywa, że jego przyjaciółka Shi La nie jest sierotą. Jej matka, sławna chińska śpiewaczka, żyje. Trójka bohaterów rozpoczyna poszukiwania kobiety, W trakcie podróży do ekscytujących miejsc poznają fascynujące kultury.

NOWE PROGRAMY

TYCI — ENCYKLOPEDIA BZYKA, emisja od 1 kwietnia
Poniedziałek – niedziela, godz. 15.20

Zapraszamy na spotkanie z malutkim Bzykiem. Z pomocą swojej malutkiej encyklopedii, mała muszka wytłumaczy najmłodszym widzom różnego rodzaju pojęcia i zjawiska, np. czy mleczne zęby są z mleka i dlaczego rak chodzi wspak?

WIECZÓR Z WIADOMIRKIEM, premiera wiosną
Sobota, godz. 19.55

Znany z anteny TVP ABC, reporter Wiadomirek zaprasza na swój wieczorny talk-show. Na jego kanapie zasiądą wyjątkowi goście. Spotkamy się z takimi postaciami jak Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin i Maria Skłodowska-Curie, którzy wezmą udział w niecodziennym wywiadzie Wiadomirka.

EMOCJE, premiera wiosną

Wtorek, godz. 22.25

Kontynuacja audycji, która powstała na potrzeby projektu FERIE Z TVP. Program poradnikowy dla młodzieży, w którym poruszane będą problemy dotyczące sfery emocjonalnej nastolatków. Piotr Bajtlik zaprosi do studia ekspertów, a poprzez łączenie online także grupę młodych ludzi, która będzie miała okazje uczestniczyć w dyskusji. Porozmawiamy m.in. o problemach czasów pandemii, a także o tym, z czym młodzież boryka się na co dzień, np. stresem, agresją, lękiem i różnego rodzaju zaburzeniami. Audycja tworzona we współpracy z psychologiem klinicznym.

KONTYNUACJE

STUDIO ABC, emisja od 27 lutego
Sobota, godz. 10.10

Małe wiadomości dla dzieci. W studiu spotkamy się z Wiadomirkiem, który przedstawi najciekawsze, najzabawniejsze i najbardziej zaskakujące informacje z kraju i ze świata, a pomagać mu będzie grupa zwariowanych mapetowych reporterów.

AL-CHEMIK, emisja od 27 lutego
Sobota, godz. 13.00

Al-chemik wprowadza młodych widzów do świata nauki za pomocą ciekawych przygód, praktycznie zastosowanej chemii i fizyki oraz działających na wyobraźnię eksperymentów. Młody naukowiec Alek w trakcie jednej ze swoich naukowych ekspedycji, w wyniku niespotykanych zdarzeń, przenosi się do czasów średniowiecznych. W nowym otoczeniu wyjątkowe, magiczne (choć w istocie poparte współczesną wiedzą i doświadczeniem) umiejętności Alka budzą szerokie zainteresowanie oraz zwracają uwagę dobrej i miłościwej królowej Kaliny, która mianuje naszego bohatera swoim nadwornym Al-chemikiem.

PRZYJACIELE MISIA I MARGOLCI, emisja od 27 lutego (odcinki premierowe wraz z powtórkami)
Sobota, godz. 19.00

Nowa wersja programu dla dzieci z udziałem kultowych bohaterów Telewizji Polskiej: Margolci i Misia. W drugiej serii programu spotkamy się ponownie nie tylko z Misiem i Margolcią, ale również z grupą ich przyjaciół, którzy zyskali dużą sympatię małych widzów. W nowych odcinkach znów spotkamy się w przydomowym ogródku, gdzie wraz z przyjaciółmi spędzimy wspólnie czas, bawiąc się i ucząc. Nie zabraknie też obecności dziadka Eugeniusza, który jak zwykle doradzi i pomoże. Słuchając rad dziadka, pluszowi bohaterowie przeżyją niezliczoną ilość przygód.

CZYTANIE PRZED SPANIEM, emisja od 28 lutego
Niedziela, godz. 19.50

Wyjątkowy cykl, w którym znani aktorzy, czytają dzieciom na dobranoc najznakomitsze pozycje z literatury dziecięcej – zarówno te nowe, jak i klasyczne książki, w tym polskie legendy oraz opowiadania historyczne przeznaczone dla najmłodszych słuchaczy. To seria pełna ciepła, skierowana do dzieci, ale mająca również na celu uświadomienie wszystkim rodzicom, jak ważne jest czytanie ich pociechom przed snem. Wiosną, wśród czytających, pojawi się kilku wyjątkowych gości – bohaterów programu „Przyjaciele Misia i Margolci”.

ZIARNO, emisja od 28 lutego
Niedziela, godz. 9.30

Katolicki program dla uczniów szkoły podstawowej, ich rodziców i dziadków. Program prowadzą dziewczynki i chłopcy z głowami pełnymi zaskakujących pytań i szalonych pomysłów. Nie zawsze są wzorowo grzeczni, ale nigdy nie opuszcza ich dobry humor. Czuwa nad nimi Ciocia Ewelina, a ks. Adam wyjaśnia trudne sprawy i zachęca do czytania Ewangelii.

LICZ NA WIKTORA, emisja od 1 marca
Poniedziałek – piątek, godz.15.20, sobota – niedziela, godz.15.15

„Licz na Wiktora” to audycja poświęcona najmłodszym widzom, w której Wiewiór Wiktor – postać znana z programu „Przyjaciele Misia i Margolci”, pomoże dzieciom poznać liczby i cyfry.

MODA NA RODZINĘ, emisja od 3 marca
Środa, godz. 22.35

Propozycja dla rodziców poszukujących wychowawczych inspiracji. Specjaliści, eksperci i sami rodzice pomagają rozwiązać problemy wychowawcze. Podpowiadają, jak sobie radzić z domowym budżetem, w jaki sposób dbać o zdrowie dzieci i jak mówić, żeby nas słuchały. Poradnik to także pomysły na rodzinne spędzenie czasu i książkowe inspiracje.

Prowadzi doświadczona mama i dziennikarka – Ewa Pietrzak.

Jeden komentarz do “Wiosna w TVP ABC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *