Wiosna w TVP HD

„Ramówka Wiosna 2021 w TVP HD” to blok programowy emitowany w godz. 06.00 – 02.00. Na ofertę składają się przede wszystkim serialowe nowości, kontynuacje audycji i wybrane programy rozrywkowe z anten TVP1 i TVP2 oraz pasma filmowe z tytułami dedykowanymi TVP HD.

 

NOWOŚCI TVP

KRÓLOWA PIĘKNOŚCI emisja od 14 marca

 Niedziela, godz. 21:00

Serial obyczajowy. Losy rosyjskiej modelki słynnej na zachodzie, oklaskiwanej w Paryżu, nazywanej przez radziecką prasę narodowym dobrem ZSRR. Po powrocie z pokazów do domu czeka ją jednak radziecka rzeczywistość: zawiść, intrygi i tragiczna miłość. Czym skończy się dla Kati piękna bajka o karierze modelki?

POWTÓRKI PREMIEROWYCH PRODUKCJI ANTEN GŁÓWNYCH

MŁODZI LEKARZE od 4 marca, godz. 22:50
THE VOICE KIDS od 7 marca, godz. 15:50
NA DOBRE I NA ZŁE od 12 marca, godz. 17:05
DOOKOŁA BAŁTYKU od 14 marca, godz. 6:25
NA SYGNALE od 20 marca, godz. 12:25
TAMTE LATA, TAMTE DNI od 21 marca, godz. 12:25
KOMISARZ ALEX od 21 marca, godz. 18:05
TO BYŁ ROK! od 22 marca, godz. 14:50
PROJEKT DOM od 22 marca, godz. 16:05
OPERACJA ZDROWIE od 22 marca, godz. 16:35
M JAK MIŁOŚĆ od 25 marca, godz. 16:10
OJCIEC MATEUSZ od 25 marca, godz. 17:05
KABARET SUPER SHOW DWÓJKI od 27 marca, godz. 16:05
PRZYJACIELE NA ZAWSZE od 27 marca, godz. 16:55
STULECIE WINNYCH od 5 kwietnia, godz. 21:05
KUCHNIA ŻYDÓW POLSKICH od 20 marca, godz. 7:25
W KOTLE HISTORII od 20 marca, godz. 7:55
OKRASA ŁAMIE PRZEPISY od 20 marca, godz. 11:45
WOJCIECH CEJROWSKI – BOSO PRZEZ ŚWIAT od 13 marca, godz. 14:15
WIELKIE RODZINY
SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW

PASMO REKONSTRUKCJI

EKSTRADYCJA III
07 ZGŁOŚ SIĘ
Piątek, godz. 22:00

CZTERDZIESTOLATEK
Sobota, godz. 12:15

SERIALE POWTÓRKOWE

OSIECKA
RANCZO
LEŚNICZÓWKA
RODZINKA.PL
O MNIE SIĘ NIE MARTW
JA TO MAM SZCZĘŚCIE!
MOJE 600 GRAMÓW SZCZĘŚCIA
ANNA KARENINA
Poniedziałek – piątek

TELETURNIEJE

GRA SŁÓW. KRZYŻÓWKA
GIGANCI HISTORII
Poniedziałek – piątek

PASMO FILMOWE

THRILLERY KOBIECE, KOMEDIE ROMANTYCZE, FILMY BIOGRAFICZNE
Poniedziałek – środa, godz. 22:00

NELE W BERLINIE emisja 1 marca, godz. 22:00

Wszyscy oczekują, że dwudziestotrzyletnia Nele zajmie się rodzinną apteką, kiedy jej ojciec przejdzie na emeryturę. Niestety rodzina jeszcze nie wie, ale Nele porzuciła studia w Berlinie i zajęła się tym co, najbardziej kocha – odnawianiem antyków. Dziewczyna poświęca swój czas również swojemu chłopakowi, Grzegorzowi z Polski. Nieoczekiwanie pojawia się problem, gdy rodzice postanawiają pojawić się w Berlinie. Ku zaskoczeniu Nele, jej mama w tajemnicy przed swoim mężem, stara się o pracę kuratora w Berlinie.

Niemcy, 2015
Reżyseria: Kathrin Feistl
Scenariusz: Kathrin Feistl, Andrea Solter
Aktorzy: Cornelia Gröschel, Katharina Müller-Elmau, August Zirner, Vladimir Burlakov

DZIEWCZYNA HERETYKA emisja 2 marca, godz. 22:00

Monachium, rok 1518. Szanowany kupiec Bartholomew Leiberta próbuje walczyć z potęgą księdza Johanna von Perlacha. Spotyka go zemsta ze strony duchownego. Na rozkaz Perlacha zabójcy napadają na dom Leiberta i mordują jego rodzinę. Uchodzi z życiem tylko najmłodsza córka mężczyzny, Veva, która zostaje porwana i zgwałcona. Po latach kobieta odnajduje w sobie siłę do walki, by pomścić śmierć swoich bliskich. Jedyna osoba, której może zaufać, to jej przyjaciel z dzieciństwa, Ernest. Fabuła filmu oparta jest na podstawie powieści Iny Lorenz.

Niemcy, 2017
Reżyseria: Hansjörg Thurn
Scenariusz: Hansjörg Thurn, Dirk Salomon, Thomas Wesskamp
Aktorzy: Ruby O. Fee, Christoph Letkowski, Manuel Mairhofer, Christopher Schärf

ZAKOCHANI W AMSTERDAMIE emisja 3 marca, godz. 22:00

Młody prawnik z Niemiec, Max, rozpoczyna pracę w Amsterdamie i zakochuje się w pięknej Sophie, która prowadzi pobliski bar. Niespodziewanie Maxa odwiedzają rodzice, żeby uczcić jego urodziny. Ojciec przypadkiem potrąca rower Sophie, a kiedy dowiaduje się, kim jest dziewczyna, postanawia usunąć ją z życia Maxa.

Komedia, Niemcy 2017
Reżyseria: Florian Froschmayer
Scenariusz: Thomas Kirdorf
Aktorzy: Vladimir Burlakov, Bracha van Doesburgh, Rita Russek, Raymond Thiry

MAGIA W BLASKU KSIĘŻYCA emisja 8 marca, godz. 22:00

Sławny iluzjonista Stanley Crawford (Colin Firth), na prośbę przyjaciela, przyjeżdża na południe Francji. Chce zdemaskować Sophie Baker, kobietę-medium (Emma Stone), która oczarowała rodzinę amerykańskich bogaczy i rzekomo potrafi czytać w myślach oraz rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya mocno komplikuje się, kiedy sam pada ofiarą zniewalającego uroku pięknej Sophie.

Komedia, USA, 2014
Scenariusz i reżyseria: Woody Allen
Aktorzy: Emma Stone, Colin Firth, Simon McBurney, Jacki Weaver, Hamish Linklater, Marcia Gay Harden, Eileen Atkins

KRÓLOWIE ŻYCIA emisja 9 marca, godz. 22:00

Dramat rozgrywający się w drugiej połowie XIX wieku w miasteczku poszukiwaczy złota. Małemu imperium stworzonemu przez Dillona w czasach gorączki złota, grozi niebezpieczeństwo. O jego dalszym rozwoju lub upadku zadecyduje to, jak zostanie poprowadzona linia kolejowa. Wraz z ekspedycją geologiczną Kompanii Kolejowej do miasteczka przyjeżdżają dwie kobiety, które są kluczem do tajemniczej przeszłości Dillona. Pełen emocji obraz Michaela Winterbottoma, z wybitnymi zdjęciami kalifornijskich krajobrazów autorstwa Alwina H. Küchlera i piękną muzyką Michaela Nymana.

Western, Kanada/Francja/Wielka Brytania, 2000
Reżyseria: Michael Winterbottom
Scenariusz: Frank Cottrell Boyce
Aktorzy: Peter Mullan, Wes Bentley, Milla Jovovich, Nastassja Kinski, Sarah Polley, Julian Richings, Shirley Henderson

KRÓLOWA WYPRZEDAŻY emisja 10 marca, godz. 22:00

Jennifer Shannon zawsze potrafi znaleźć jakąś „perełkę” podczas wyprzedaży garażowych. Kiedy w mieście zaczynają pojawiać się napady i kradzieże, Jennifer postanawia przyjrzeć się bliżej przedmiotom sprzedawanym w okolicy. Kobieta łączy siły z detektywem Adamem Iversonem.

Kanada, 2013
Reżyseria: Peter DeLuise
Aktorzy: Lori Loughlin, Rick Ravanello, Andrew Dunbar

PRZYCHODZI FACET DO LEKARZA emisja 15 marca, godz. 22:00

Romain Faubert ma 39 lat i jest okazem zdrowia. Nie chce jednak w to uwierzyć i uważa, że jego organizm toczy mnóstwo rozmaitych chorób. Swoim przeświadczeniem dodatkowo rujnuje życie przyjaciela, doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi objaśniać Romainowi kolejne urojone schorzenia, ale samotny mężczyzna staje się coraz bardziej absorbujący i męczący. Próby znalezienia mu partnerki też nie przynoszą spodziewanych efektów, aż do momentu, gdy Romain, poznaje zamężną siostrę doktora. Zvenka nie podziela poglądu, że miłość jest lekarstwem na wszystko i nie chce mieć Romaina w rodzinie.

Komedia, Belgia/Francja, 2014
Scenariusz i reżyseria: Dany Boon
Aktorzy: Dany Boon, Kad Merad, Alice Pol, Jean-Yves Berteloot, Valerie Bonneton

MORDERSTWO W DUNKIERCE emisja 16 marca, godz. 22:00

Podczas karnawału w Dunkierce zostaje znalezione ciało mężczyzny. Janie Roussel, kapitan lokalnego posterunku, przybywa na miejsce zdarzenia wraz z Ericem Dampiere, szefem wydziału kryminalnego. Ofiarą jest niezbyt uczciwy agent nieruchomości, który był także uczestnikiem karnawału. Policja rozpoczyna dochodzenie. W niedługim czasie odnajdują na plaży drugie ciało.

Francja, 2016
Reżyseria: Marwen Abdallah
Scenariusz: Manon Dillys

PRACOWNIK MIESIĄCA emisja 22 marca, godz. 22:00

W supermarketach sieci „Super Club” pracownicy codziennie są oceniani i punktowani za to, jak wykonują swoje obowiązki. Po każdym dniu pracy menadżer honoruje gwiazdką najlepszego z nich. Kto uzbiera najwięcej gwiazdek w miesiącu, otrzymuje tytuł „Pracownika miesiąca”. W jednym ze sklepów tytuł ten przypadł aż siedemnaście razy z rządu starszemu kasjerowi Vince’owi Downeyowi. Dyrekcja postanawia sprezentować Vince’owi auto, jeśli uda mu się zdobyć zaszczytny tytuł po raz osiemnasty. Do rywalizacji z bezkonkurencyjnym pracownikiem staje leniwy pakowacz Zack Bradley, który pragnie zdobyć uznanie w oczach pięknej Amy. Dziewczyna pracowała wcześniej w innej placówce sieci i krążą plotki, że umawiała się właśnie tylko z pracownikami miesiąca.

Komedia, USA 2006
Reżyseria: Greg Coolidge
Scenariusz: Greg Coolidge, Don Calame, Chris Conroy
Aktorzy: Dane Cook, Jessica Simpson, Dax Shepard, Andy Dick

MORDERSTWO W VALENCIENNES emisja 23 marca, godz. 22:00

Mickael i Yann nie rozmawiali ze sobą od tragedii, która rozbiła ich rodzinę 18 lat temu. Tragiczny wypadek doprowadził do śmierci ich ojca i 15 innych pracowników kopalni. Mickael wierzy, że eksplozja metanu to przypadek. Yann natomiast uważa, że było to zaplanowane i zatuszowane działanie potężnej rodziny przedsiębiorców, właścicieli lokalnej wytwórni metanu. Dwaj bracia i policjant rozpoczynają współpracę, by rozwikłać zbrodnię popełnioną przed laty.

Francja 2018
Reżyseria: Elsa Bennett, Hippolyte Dard
Aktorzy: Stephane Freiss, Arnaud Binard

FACECI OD KUCHNI emisja 29 marca, godz. 22:00

Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest oblegana przez klientów, Alexandre wpada w kłopoty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Na miejsce Alexandre’a czyha niejeden młody kucharz, a on sam stoi przed bardzo trudnym wyborem, albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście, na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky Bonnot, człowiek, który potrafi ugotować wszystko.

Komedia, Francja/Hiszpania 2012
Scenariusz i reżyseria: Daniel Cohen
Aktorzy: Jean Reno, Michael Youn, Raphaelle Agouge, Julien Boisselier, Salome Stevenin, Serge Lariviere, Issa Doumbia

MORDERSTWO NA THAITI emisja 30 marca, godz. 22:00

Odwiedzający wioskę Teahupoo na Tahiti to nie tylko surferzy szukający emocji na wysokich falach. Jest wśród nich morderca, który jest zainspirowany starożytnymi rytuałami wyspy. Gdy okaleczone ciało mężczyzny zostaje odnalezione w świątyni polinezyjskiego boga Oro, policja rozpoczyna śledztwo. Czy uda im się powstrzymać zabójcę, zanim obudzi gniew Oro?

Francja 2019
Reżyseria i scenariusz: Franois Velle
Aktorzy: Leslie Medina, Jean-Michel Tinivelli

WYJŚCIE AWARYJNE emisja 7 marca, godz. 22:00

Komedia ukazująca w krzywym zwierciadle polską prowincję lat osiemdziesiątych. Kolędowa, energiczna pani naczelnik gminy, ściśle współpracuje z miejscowymi prominentami: komendantem MO, szefem służby rolnej i lekarzem. Od tego ostatniego dowiaduje się, że jej córka Dorota jest w ciąży. Dziewczyna nie chce zdradzić, kim jest ojciec dziecka. Przerażona utratą autorytetu władzy Kolędowa znajduje „wyjście awaryjne”, polegające na „kupieniu” narzeczonego z jednoczesnym opłaceniem rozwodu. Mąż sprowadza do domu redaktora Bronka, w rzeczywistości byłego więźnia zwanego „Szklarzem”. Dorota i „Szklarz” przypadają sobie do gustu. Kiedy Kolędowa dowiaduje się, że młodzi nie zamierzają się rozwieść, usiłuje przerwać weselną uroczystość.

Komedia, 89 min, Polska 1982
Reżyseria: Roman Załuski
Scenariusz: Andrzej Mularczyk
Zdjęcia: Stanisław Moszuk
Muzyka: Jerzy Matula
Aktorzy: Bożena Dykiel, Jerzy Michotek, Maria Gładkowska, Andrzej Golejewski, Krzysztof Kowalewski, Ferdynand Matysik, Jadwiga Skupnik i inni

DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ emisja 13 marca, godz. 22:15

Rozpisana na dekady burzliwa biografia Dalidy, legendarnej piosenkarki i aktorki. Urodzoną we Włoszech miss Egiptu porównywano do Kleopatry. Zdobyła 70 złotych płyt, śpiewała w 10 językach, kochali ją fani z całego świata. W życiu prywatnym przypominała obsesyjnie poszukującą miłości femme fatale i przynoszącą mężczyznom cierpienie. To, czego dotknęła na scenie, zamieniała w złoto.

Film biograficzny, Francja 2016
Scenariusz i reżyseria: Lisa Azuelos
Aktorzy: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve, Nicolas Duvauchelle, Niels Schneider

POSZUKIWANY, POSZUKIWANA emisja 14 marca, godz. 22:00

Film przedstawia polską rzeczywistość PRL-u z przymrużeniem oka. Stanisław Maria Rechowicz, pracownik muzeum, zostaje niesłusznie oskarżony o kradzież obrazu. Jeśli nie odda dzieła sztuki, czeka go 5 lat więzienia. Bohater postanawia uciec przed wymiarem sprawiedliwości i dla kamuflażu przebiera się za kobietę. Żonie oświadcza, że będzie pracował jako gospodyni domowa, a w wolnym czasie namaluje duplikat zaginionego „dzieła”. Rechowicz najpierw pracuje u małżeństwa, które dobrobyt zawdzięcza potomstwu rasowej suczki, potem u rzekomego profesora, który bada „zawartość cukru w cukrze”. W następnym nowobogackim domu państwa Góreckich poskramia ich niesfornego syna. Idylliczną współpracę z następnym chlebodawcą przerywa wiadomość o odnalezieniu obrazu.

Komedia, 83 min, Polska 1972
Reżyseria: Stanisław Bareja
Scenariusz: Stanisław Bareja, Jacek Fedorowicz
Zdjęcia: Jan Laskowski
Muzyka: Jerzy Matuszkiewicz
Aktorzy: Wojciech Pokora, Jolanta Bohdal, Maria Chwalibóg, Wiesław Gołas, Mieczysław Czechowicz, Krystyna Borowicz, Witold Dobrowolski, Jerzy Dobrowolski, Barbara Rylska i inni

AMY emisja 20 marca, godz. 22:20

Prezentowana na festiwalu w Cannes 2015 biografia Amy Winehouse, zmontowana z jej własnych filmów, wypowiedzi oraz rozmów z najbliższymi. Nieznana historia wielkiej gwiazdy i błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie dwudziestu siedmiu lat?

USA 2015
Reżyseria: Asif Kapadia

OCH, KAROL emisja 21 marca, godz. 22:00

Architekt Karol Gierski ma uroczą żonę Marię oraz kilka „przyjaciółek”: seksowną Irenę, śliczną Paulinkę, ustosunkowaną Wandę. Równoległe związki z kobietami bardzo komplikują bohaterowi życie. Kiedy Karol zamierza wyjechać z Ireną na Mazury, na dworcu spotyka ciotkę, która właśnie przyjechała z wizytą. Bohater musi zostawić kochankę i wraz z ciotką wrócić do domu. Pewnego dnia jedna z przyjaciółek doprowadza do spotkania wszystkich pań dzielących się względami Karola i to w jego własnym domu.

Komedia obyczajowa, 95 min, Polska 1985
Reżyseria: Roman Załuski
Scenariusz: Ilona Łepkowska
Zdjęcia: Stanisław Moszuk
Muzyka: Seweryn Krajewski
Aktorzy: Jan Piechociński, Danuta Kowalska, Marta Klubowicz, Dorota Kamińska, Alina Janowska, Bronisław Pawlik, Elżbieta Panas, Franciszek Trzeciak, Ewa Sałacka, Jolanta Nowak, Urszula Kasprzak, Zdzisław Wardejn, Tadeusz Borowski, Zofia Czerwińska i inni

WHITNEY emisja 27 marca, godz. 22:15

Kronika burzliwego związku Whitney Houston z autorem piosenek Bobbym Brownem, od chwili, gdy się poznali, przez okres narzeczeństwa i małżeństwa w latach 1992-2006.

Film biograficzny, USA 2015

Reżyseria: Angela Bassett
Scenariusz: Shem Bitterman
Aktorzy: Yaya DaCosta, Arlen Escarpeta, Yolanda Ross, Suzzanne Douglas

NIE LUBIĘ PONIEDZIAŁKU emisja 28 marca, godz. 22:00

Satyra na polską rzeczywistość wczesnych lat siedemdziesiątych. Perypetie kilku warszawiaków, Włocha i rodaka z Ameryki, którzy w pewien feralny poniedziałek bezskutecznie usiłują załatwić z pozoru najzwyklejsze sprawy. Włoski przemysłowiec Francesco Romanelli przybywa do Warszawy w sprawach handlowych. Zaczyna prześladować go pech, wsiada do niewłaściwej taksówki. Pozostawiony sam w centrum miasta przeżywa niezwykłe przygody, które splatają się z perypetiami innych filmowych bohaterów. Milicjant kierujący ruchem musi równocześnie opiekować się synkiem, bo w przedszkolu panuje różyczka. Delegat z gminnej spółdzielni desperacko poszukuje części do kombajnu. Sprzedawczyni kosmetyków udaje się do biura matrymonialnego, aby poznać ognistego bruneta.

Komedia, 99 min, Polska 1971
Scenariusz i reżyseria: Tadeusz Chmielewski
Zdjęcia: Mieczysław Jahoda
Muzyka: Jerzy Matuszkiewicz
Aktorzy: Kazimierz Witkiewicz, Zygmunt Apostoł, Jerzy Turek, Mieczysław Czechowicz, Bogusz Bilewski, Halina Kowalska, Mitchell Kowal, Bohdan Łazuka, Kazimierz Rudzki, Adam Mularczyk, Andrzej Nardelli, Lech Ordon i inni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *