Wiosna w TVP HD

W tym roku wiosną TVP HD zaprezentuje nowości serialowe i filmowe. TVP HD zaprasza na premierę seriali kryminalnych „Detective MacLean” i „Świeża krew”. Trzymające w napięciu zagadki przeplatane są z prywatnymi perypetiami bohaterów.

 

 

 

 

TVP HD poleca weekendowe pasmo filmowe w sobotę o godz. 22:10 oraz w niedzielę o godz. 20:10.  Wśród filmów nasi widzowie znajdą filmy kryminalne („Sztuka morderstwa”, „Ręka diabła”) oraz thrillery („To nie mój mąż”). Wtorkowe pasmo filmowe o godz. 21:35 zarezerwowano dla kina rodzinnego, komedii romantycznych i dramatów obyczajowych (m.in. „Folkowy idol i zabawny gość” o tym jak ważna w życiu jest przyjaźń czy „Godzina później” o tym jak przypadkowe spotkanie może zmienić nasze życie). TVP HD proponuje też najnowsze sezony znanych i lubianych polskich seriali m.in. „Ojca Mateusza”, „Komisarza Alexa”, „Rodzinki.pl”, czy „O mnie się nie martw”. W paśmie porannym od poniedziałku do piątku będzie można oglądać turecki serial „Wieczna miłość”.

FILMY W TVP HD

MORDERSTWO W DUNKIERCE  PREMIERA

Podczas karnawału w Dunkierce zostaje znalezione na łodzi ciało. Janie Roussel, kapitan lokalnego posterunku przybywa na miejsce zdarzenia wraz z Ericem Dampiere, szefem wydziału kryminalnego – mają razem prowadzić dochodzenie. Ofiarą jest niezbyt uczciwy agent nieruchomości, który był także uczestnikiem karnawału. Policja rozpoczyna dochodzenie.

Reżyseria: Marwen Abdallah

W obsadzie: Lannick Gautry, Charlotte de Turckheim

MORDERSTWO W TAHITI PREMIERA

Odwiedzający wioskę Teahupoo na Tahiti to nie tylko surferzy szukający dreszczyku emocji na wysokich falach. Jest także morderca zainspirowany starożytnymi rytuałami wyspy. Gdy okaleczone ciało mężczyzny zostaje odnalezione w świątyni polinezyjskiego boga Oro, porucznik lokalnej policji Mareva Umaga oraz policyjny weteran kapitan Philippe Toussaint, zostają wysłani na oględziny.

Reżyseria: Franois Velle

W obsadzie: Leslie Medina, Jean-Michael Tinivelli

MORDERSTWO W VALENCIENNES  PREMIERA

Mickael i Yann nie rozmawiali ze sobą od tragedii, która rozbiła ich rodzinę 18 lat temu. Tragiczny wypadek doprowadził do śmierci ich ojca i 15 innych pracowników kopalni, która została zamknięta. Mickael wierzy, że eksplozja metanu była przypadkiem, Yann natomiast uważa, ze było to zaplanowane i zatuszowane działanie potężnej rodziny przedsiębiorców, właścicieli lokalnej wytwórni metanu. Teraz, dwaj bracia i policjant muszą współpracować by rozwikłać morderstwo popełnione na miejscu eksplozji sprzed lat.

Reżyseria: Elsa Bennett

W obsadzie: Stephane Freiss, Arnaud Binard

TO NIE MÓJ MĄŻ PREMIERA

Pewnego dnia Melanie zauważa dużą zmianę w zachowaniu swojego męża Derricka. Kobieta się nie myli. Okazuje się, że pod jej męża podszywa się Alex, brat bliźniak Derricka, który podstępem i z zazdrości chce żyć życiem swojego brata. Od teraz Alex jest głową rodziny i to on buduje dom po drodze mordując wszystkich, którzy staną mu na drodze.

Reżyseria: Ben Meyerson

W obsadzie: Rick Cosnett, Randy Crowder, Keida Dervishi

ZBUNTOWANA PANNA MŁODA PREMIERA

Monachium, rok 1518. Po przegranej próbie przejęcia władzy księdza Johanna von Perlacha przez Bartholomew Leiberta, szanowany kupiec nie może pogodzić się z przegraną wypełniając swoją duszę nienawiścią do tego bezwzględnego człowieka. Na rozkaz Perlacha zabójcy napadają na dom Leiberta mordując go i całą jego rodzinę. Przeżywa tylko najmłodsza córka mężczyzny Veva, która zostaje porwana i zgwałcona. Po latach kobieta odnajduje w sobie siłę do walki, by pomścić śmierć swoich bliskich.

Reżyseria: Hansjorg Thurn

W obsadzie: Ruby O. Fee, Christoph Letkowski, Manuel Mairhofer

RĘKA DIABŁA PREMIERA

„Ręka diabła” opowieść o Thomasie Schaffner, fantastycznym prawniku, który nigdy nie przegrywa żadnej sprawy. Uważa, że każdy ma prawo do obrony, nawet najwięksi kryminaliści. Tym razem prowadzi sprawę Luca Folleta, mężczyzny oskarżonego o zabójstwo młodej kobiety. Dowody jego winy są przerażające. Jednak Thomas i tym razem ratuje oprawcę przed największą karą. Po procesie Thomas znając prawdę o swoim kliencie, nie chce nawet uścisnąć ręki Folleta. Morderca zaczyna straszyć prawnika i nachodzić jego rodzinę.

Reżyseria: Pierre Aknine

W obsadzie: Gregory Fitoussi, Melanie Doutey, Joey Starr

SZTUKA MORDERSTWA PREMIERA

Na otwarciu wystawy sztuki, Henriette Frey, konserwatorka dzieł sztuki, poznaje Hubertusa Krajczyka, nowe głośne nazwisko w świecie sztuki. Następnego ranka Henriette odkrywa, że Hubertus został znaleziony martwy w galerii. Co się stało? Wypadek, morderstwo czy samobójstwo?

Reżyseria: Nikolaus Leytner

W obsadzie: Christiane Horbiger, Erwin Steinhauer, Harald Schrott

FOLKOWY IDOL I ZABAWNY GOŚĆ PREMIERA

Odnoszący sukcesy piosenkarz i autor utworów Jason wpada na pomysł w jaki sposób pomóc swojemu przyjacielowi, który nie może poradzić sobie z problemami sercowymi oraz ze zbudowaniem swojej kariery jako komik.

Reżyseria: Jeff Grace

W obsadzie: Alex Karpovsky, Wyatt Russell, Meredith Hagner

MIŁOŚĆ NA UCZELNI PREMIERA

Wayne jest aktorem, który ma trudności w znalezieniu pracy. A przecież rachunki musi płacić. Przyjmuje więc w zastępstwie  pracę nauczyciela w Szkole Sztuki i Technologii. Niestety, nie od razu zostaje potraktowany poważnie przez swoich studentów. Z pomocą mężczyźnie przychodzi koleżanka z pracy Amy, dzięki której Wayne odkrywa w sobie siłę by zachęcić studentów do nauki i dalszej pracy.

Reżyseria: Ernie Barbarash

W obsadzie: Eric Mabius, Virginia Williams, Stefanie Powers

GODZINA PÓŹNIEJ PREMIERA

Trish to ambitna pani cukiernik, która z rozwagą podchodzi do wszelkich randek. Jej siostra Chloe umawia ją na randkę w ciemno podczas której Trish poznaje przez pomyłkę zupełnie innego mężczyznę, ratownika medycznego Parkera. Mężczyzna zajmuje miejsce przy stoliku, przy którym powinien siedzieć Adam, prawdziwa randka w ciemno. Trish i Parker świetnie się bawią w swoim towarzystwie i postanawiają poznać się bliżej.

Reżyseria: Brian Brough

W obsadzie: Emily Rose, barry Watson, Casey Elliott

MIŁOŚĆ Z KAWIARNI PREMIERA

Początkująca dziennikarka Allie spotyka Sama, właściciela kawiarni który pomaga znaleźć partnera swoim klientom. Allie zgadza się także skorzystać z propozycji, ale podczas całej zabawy dziewczyna orientuje się że wybrankiem dla niej jest właśnie Sam.

Reżyseria: W.D. Hogan

W obsadzie: Kelsey Asbille, Jonathan Keltz, Alexandra Metz

MIŁOŚĆ NIE NA SPRZEDAŻ PREMIERA

Jeff Alexander jest przystojnym dziedzicem wielkiej fortuny, który nie może opędzić się od wielbicielek. Dlatego kiedy przypadkowo poznana ratowniczka medyczna Lilly Springer odrzuca jego awanse, zaskoczony, ale jednocześnie zaintrygowany Jeff postanawia zrobić wszystko, żeby jednak zdobyć jej serce. Ukrywając, kim naprawdę jest, zatrudnia się w tej samej stacji pogotowia, żeby bliżej poznać śliczną i ambitną dziewczynę.

Reżyseria: Farhad Mann

W obsadzie: Adelaide kane, Ben Hollingsworth, James Remar, Rodrigo Rojas

GOTUJĄC Z SERCEM PREMIERA

Kariera Dave’a, znanego szefa kuchni, staje pod znakiem zapytania po upublicznieniu sprzeczki z szanowanym krytykiem żywności. Mężczyzna zostaje umieszczony na czarnej liście elitarnych restauracji przez co musi poszukać sobie innego zajęcia. Zostaje nauczycielem gotowania w szkole swojego przyjaciela. Na zajęciach pojawia się Nina, kobieta która musi nauczyć się zasad zdrowego żywienia aby zdobyć lepszą posadę w pracy.

Reżyseria: Ron Oliver

W obsadzie: Maya Stojan, Ryan Rottman, Tanya Chisholm

TAJEMNICZY MILIONER PREMIERA

Bardzo bogaty przedsiębiorca postanawia wybudować firmę w lokalnym parku. Jego pomysł spotyka się z oburzeniem i z akcją protestacyjną. Jego jedyny syn zakochuje się w uroczej aktywistce. Dziewczyna nie wie, że chłopak jest spokrewniony ze znienawidzonym przez nią przedsiębiorcą.

Reżyseria: Michael Scott

W obsadzie: Steve Lund, Siobhan Williams, Allie Bertram

SERIALE W TVP HD

DETECTIVE MCLEAN PREMIERA

Allison McLean twarda i stanowcza Pani detektyw, a także matka i żona. W czasie jednej z akcji jest zmuszona zaaresztować własnego brata, który trafia do więzienia. Życie Allison i jej rodziny wywraca się do góry nogami, gdy biorą pod swój dach dwójkę bratanków.

Reżyseria: Sheryl J. Anderson

W obsadzie: Kelli Williams, Jonathan Scarfe

ŚWIEŻA KREW PREMIERA

Niezwykle wciągający mini serial kryminalny, którego bohaterami są dwaj młodzi i ambitni stróże prawa: policjant Rash Sayyad i pracownik Urzędu ds. Ścigania Nadużyć Gospodarczych, Stefan Kowalski. Oprócz pasji i energii łączy ich jeszcze jedno: obaj są potomkami imigrantów, Brytyjczykami w pierwszym pokoleniu. Rodzice Rasha pochodzą z Iranu, a Stefana z Polski.

Reżyseria: Anthony Philipson

W obsadzie: Mark Strepan, Ben Tavassoli, Aiysha Hart

OJCIEC MATEUSZ PREMIERA

środa, godz. 21:35

Cieszący się niezmiennie popularnością już od wielu lat polski serial kryminalno – obyczajowy o przygodach księdza. Detektyw w sutannie (w tej roli znany i ceniony Artur Żmijewski) wspólnie z zaprzyjaźnionymi policjantami rozwiązuje zagadki kryminalne.

Reżyseria: Wojciech Nowak

W obsadzie: Artur Żmijewski, Kinga Preis, Piotr Polk, Aleksandra Górska, Michał Piela

RODZINKA.PL PREMIERA

czwartek, godz. 22:10

„Rodzinka.pl” to wyjątkowy serial komediowy, który żartobliwymi scenkami komentuje i puentuje problemy współczesnej rodziny. Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak pokazują, że rodzicielstwo ma wiele odcieni. Zwłaszcza, że trzej synowie Natalii i Ludwika Boskich dostarczają swoim rodzicom wielu silnych wrażeń i trzeba wiele cierpliwości, żeby nie zwariować.

W obsadzie: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski, Julia Wieniawa

O MNIE SIĘ NIE MARTW PREMIERA

czwartek, godz. 22:40

Kolejne perypetie bohaterów – Marcina (Stefan Pawłowski), Karoliny (Karolina Bacia), Sylwii (Aleksandra Adamska), Pawła (Marcin Korcz) i ich przyjaciół. W najnowszym sezonie zobaczymy przede wszystkim jak Paweł i Sylwia odnajdują się w nowej roli życia. Na świecie pojawia się ich pierwsze dziecko. Wśród bohaterów pojawi się również Artur Szulc, nowy prawnik zatrudniony na miejsce Sylwii, którego poznali razem z Pawłem w specyficznych okolicznościach.

KOMISARZ ALEX PREMIERA Niedziela, godz. 17:20

Polska wersja popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej „Komisarz Rex”. Tytułowy Alex to niezwykły pies o zdolnościach, których mógłby mu pozazdrościć niejeden policjant. Jego opiekunem jest komisarz Piotr Górski (Krystian Wieczorek). W 14. sezonie serialu współpracować z nim będą Lucyna (Magdalena Walach) oraz Marta (Beata Fido).

Reżyseria: Krzysztof Lang

W obsadzie: Krystian Wieczorek, Beata Fido, Magdalena Walach

ROZRYWKA

Dance Dance Dance PREMIERA

od 7 marca, sobota, godz. 17:20

Już po raz drugi sześć duetów stanie do tanecznej walki na multimedialnej scenie „Dance Dance Dance”. Sześć duetów ponownie będzie próbowało wiernie odwzorować choreografie znane milionom ludzi. W każdym odcinku duety zaprezentują wspólny układ oraz choreografię solową. Duety trenują po kilka godzin dziennie pod okiem najlepszych choreografów w Polsce, aby w każdym odcinku, w jak najdrobniejszym szczególe, odwzorować niezapomniane choreografie z klipów  największych światowych gwiazd.

Reżyseria: Rinke Rooyens

W obsadzie: Tamara Gonzalez Perea, Tomasz Kammel, Ida Nowakowska, Anna Mucha, Robert Kupisz

To był rok! PREMIERA

od 29 marca, niedziela, godz. 13:50

Program „To Był Rok!” to wehikuł czasu, który za sprawą bogatych zbiorów archiwalnych Telewizji Polskiej oraz historii opowiadanych przez uczestników przenosi widzów w przeszłość i pozwala im na nowo odkryć czar dawnych lat. Głównym punktem widowiska będzie emocjonująca rywalizacja drużyn przebiegająca w sześciu rundach, w których uczestnicy odpowiedzą na pytania dotyczące ówczesnej popkultury, obyczajów życia codziennego, mody, sportu, motoryzacji, zabawek czy staromodnych gadżetów. Nastrój podkreślą zaskakująca scenografia oraz barwne kostiumy i make-up uczestników, wiernie oddające realia minionych lat. Co tydzień w show pojawi się gość muzyczny, który zaśpiewa wybrany przebój danego roku, a swoje składanki utworów wykonają także prowadząca i kapitanowie. W finale każdego odcinka publiczność wskaże zwycięską drużynę.

Produkcja: Polska 2020

Reżyseria: Rinke Rooyens

W obsadzie: Marzena Rogalska, Katarzyna Zielińska, Maciej Kurzajewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *