Wiosna w TVP Rozrywka i TVP Seriale

Wiosną w TVP ROZRYWKA na widzów czeka wiele niespodzianek. Na antenie pojawią się nowe programy rozrywkowe: „Piosenka z Kontekstem” – muzyczne show, które w każdym odcinku przywołuje wydarzenia i ciekawostki związane z rokiem powstania utworu, przybliża okoliczności, kontekst i bohaterów epoki, prezentuje obrazki z Polski i świata. Przywoływane zdarzenia, osoby i fakty są ilustrowane krótkimi materiałami filmowymi i dynamiczną narracją. Każdy z odcinków poświęcony jest jednej piosence, więc wypowiadający się w programie dziennikarze i gwiazdy mogą wyczerpująco opowiedzieć o konkretnym tytule.

 

Wiosną zobaczymy też „Kabaret za kulisami” – cykliczny program rozrywkowy będący niejako lekcją tworzenia dobrego kabaretu. Prowadzący Karolina Pańczyk (grupa Niplodram, program Kierunek Kabaret) – młoda twórczyni komediowa oraz Mirosław Gancarz (ex kabaret Potem) – reprezentujący starsze pokolenie artystów zapraszają do studia gościa, z którym poruszają tematy przewodnie dopasowane do niego. Goście, którzy będą pojawiać się w programie opowiedzą o zabawnych historiach związanych z kulisami tworzenia kabaretu. Nie będzie to typowy wywiad, ale rozmowa trójki osób, które skonfrontują swoje poglądy na dany temat.

Ponadto, na antenie pojawi się także „Gwiazdozbiór TVP Rozrywka” – cykl, który który będzie poświęcony polskim wybitnym i nieżyjącym już piosenkarzom. W każdym z odcinków wypowiadać się będą eksperci muzyczni (m.in. Maria Szabłowska, Rafał Podraza), ale przede wszystkim osoby bliskie – rodzina, przyjaciele, współpracownicy. Pojawią się prawdziwe emocje – przywołane będą zabawne sytuacje, ale też momenty pełne wzruszeń i nostalgii. Widzowie będą mogli usłyszeć nieznane do tej pory historie, związane z artystą, poznać jego sekrety i poglądy na życie. Całość ubarwią materiały archiwalne TVP – tak, by w jak najlepszy sposób rozwijać i popularyzować polską muzykę na przestrzeni wielu lat.

TVP SERIALE wyemituje kultowe pozycje takie jak Janosik, Czterdziestolatek czy Szansa większa niż życie. Nie zabraknie również miejsca dla seriali które goszczą na głównych antenach i cieszą się niesłabnącą popularnością: Rodzinka.pl, Na dobre i na złe, M jak miłość, O mnie się nie martw. Wiosną na Antenie pojawi się również Stulecie Winnych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *