Wiosna w TVP1 i TVP2

Idzie nowe! Wiosna w TVP to nie tylko kontynuacje hitowych seriali i programów, ale przede wszystkim nowe superprodukcje, jak „Dance, Dance, Dance” – wielkie, zapierające dech w piersiach taneczne show, w którym gwiazdy będą odtwarzać choreografie ze znanych światowych teledysków. Dzięki stworzonym w najnowocześniejszej technologii scenografiom, łączącym świat realny z wirtualnym, widzowie przeniosą się w scenerię znaną z najsłynniejszych, światowych klipów, musicali i filmów tanecznych. W jury programu zasiądą: najpopularniejsza polska trenerka fitness Ewa Chodakowska, tancerka Ida Nowakowska oraz projektant mody i tancerz Robert Kupisz.

 

Nowością wiosennej ramówki będzie też zrealizowany z wielkim rozmachem serial „Stulecie Winnych” – opowiadający historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, wplecioną w dramatyczne wydarzenia XX w. W obsadzie plejada polskich gwiazd, m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, a także ak

torzy młodego pokolenia: Weronika Humaj, Karolina Bacia, Barbara Wypych, czy Tomasz Włosok.W wiosennej ofercie TVP nie zabraknie również rozrywki dla całej rodziny. To był rok! to nowy, program rozrywkowy, który przeniesie widzów w dalszą i tą całkiem nieodległą  przeszłość! Dwie gwiazdorskie drużyny, na czele których staną kapitanowie: Anna Mucha i Antoni Królikowski będą rywalizowały ze sobą w quizach, dotyczących, w każdym odcinku, jednego, wybranego roku – od lat 60. do początku XXI wieku. Prawdziwa podróż sentymentalna dla starszych widzów i wspaniała lekcja historii dla młodszych. Gospodynią programu będzie Marzena Rogalska.

Wiosną w TVP zobaczymy też kolejne odcinki zimowych nowości – bijące rekordy popularności „Sanatorium miłości” oraz nowy medyczny serial „Echo serca” z Kamillą Baar-Kochańską, Antonim Pawlickim i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych; jak również kontynuacje uwielbianych przez widzów seriali: „M jak Miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale” „Rodzinka.pl”, „Za marzenia”, „Ojciec Mateusz”, „O mnie się nie martw”, czy kultowe programy rozrywkowe: „La La Poland”, „Familiada”, „Jaka to melodia?”, „The Wall. Wygraj marzenia”, „Jeden z dziesięciu”, „Koło Fortuny” i wiele innych. Wiosna w TVP – Bądźmy razem każdego dnia!

SUPER PREMIERY: NOWOŚCI                      

DANCE, DANCE, DANCE

emisja: sobota, godz. 20:05, od 2.03

W nowym programie TVP2 „Dance, Dance, Dance” sześć par będzie rywalizowało prezentując choreografie z najbardziej znanych teledysków, filmów tanecznych i musicali. Klipy Michaela Jacksona, Madonny, Beyoncé, Justina Timberlake’a, sceny z filmów tanecznych „Dirty Dancing”, „Magic Mike” czy „Blues Brothers”, wpisały się w historię światowej popkultury. Teraz, choreografie znane milionom ludzi, będą próbowali wiernie odwzorować uczestnicy pierwszej polskiej edycji multimedialnego show „Dance, Dance, Dance”.

Już od 2 marca, w każdą sobotę, widzowie TVP2 śledzić będą taneczne zmagania piosenkarki Patricii Kazadi, która wystąpi w duecie z 17-letnią siostrą Victorią. Ich równie pięknymi rywalkami będą Miss Polonia Paulina Krupińska i aktorka Klaudia Halejcio. W rywalizacji udział wezmą gwiazdy serialu „Na Sygnale” – Monika Mazur i Dariusz Wieteska oraz serialu „Rodzinka.pl” – Wiktoria Gąsiewska w parze z Adamem Zdrójkowskim. Taneczne umiejętności na widowiskowej scenie „Dance, Dance, Dance”  zaprezentują także prezenterka programu „Pytanie na Śniadanie” Marcelina Zawadzka i model Rafał Maślak. Świat sportu reprezentować będzie wielokrotna mistrzyni fitness Kasia Dziurska z życiowym partnerem Emilem Gankowskim.

Kamery będą towarzyszyły uczestnikom „Dance Dance Dance” w trakcie wielogodzinnych treningów i podczas codziennego życia. Każda osoba, która zdecydowała się wziąć udział

w show TVP2, musiała całkowicie podporządkować swoje życie nauce choreografii. Uczestnicy spędzają kilkadziesiąt godzin tygodniowo ćwicząc układy taneczne pod okiem najlepszych choreografów w Polsce.

W każdym odcinku pary zaprezentują wspólny układ oraz choreografię solową. Ich poczynania oceni energetyczne jury: ceniona trenerka fitness Ewa Chodakowska, międzynarodowa tancerka    i aktorka Ida Nowakowska oraz projektant mody Robert Kupisz, który przez ponad 20 lat był tancerzem i choreografem, odnoszącym sukcesy w Polsce i zagranicą.

„Dance, Dance, Dance” to program o tańcu, walce z własnymi słabościami, relacjach międzyludzkich i ciężkiej pracy, której zwieńczeniem będą występy na scenie, jakich dotychczas

w polskiej telewizji nie było. Nowy taneczny show TVP2 to zapierające dech w piersiach widowisko, w którym zostaną wykorzystane najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości łączącej świat realny z wirtualnym, widzowie przeniosą się w scenerię znaną z najsłynniejszych światowych klipów, musicali i filmów tanecznych.

Przypomnijmy, że program „Dance, Dance, Dance” odniósł spektakularny sukces w Wielkiej Brytanii, w Niemczech, we Włoszech i w Holandii. Premiera „Dance, Dance, Dance” już 2 marca     o godz. 20:05, w TVP2.

STULECIE WINNYCH

emisja: niedziela, godz.20:15, od 3.03

„Stulecie Winnych” to nowa superprodukcja TVP, której scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Serial przedstawia historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, zamieszkującej podwarszawski Brwinów, której losy wplecione są w dramatyczne wydarzenia XX wieku. Długie lata I. wojny światowej, wojna polsko – bolszewicka w 1920 roku, czy epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają Winnych. Z tego powodu szczególnie docenią pokój i względny dobrobyt, który przyniesie ze sobą XX-lecie międzywojenne. Na ich oczach i z ich udziałem odrodzi się niepodległe państwo polskie. Serialowi Winni towarzyszyć będą historycznym rodzinom Lilpopów, Wieruszów Kowalskich i Iwaszkiewiczów.

Sezon I. serialu, który powstał w oparciu o pierwszy tom serii książkowej, zatytułowanej „Ci, którzy przeżyli”, rozpoczyna się w trudnych okolicznościach związanych z wybuchem I. wojny światowej, a kończy, kiedy w życie rodziny wkracza okrucieństwo II. wojny światowej. Osią fabularną serialu jest historia bliźniaczek Ani i Mani Winnych, których matka umiera podczas porodu, a bliscy muszą zmierzyć się z tą tragedią i zapewnić dziewczynkom jak najlepsze życie.

„Stulecie Winnych” to niezwykle emocjonująca opowieść filmowa o wielkiej sile rodziny.

W obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd, m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda, Roman Gancarczyk, a także aktorzy młodego pokolenia: Weronika Humaj, Karolina Bacia, Barbara Wypych, Zuzanna Lit, Tomasz Włosok. Reżyserem „Stulecia Winnych” jest Piotr Trzaskalski, a za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

TO BYŁ ROK!

emisja: piątek, godz. 21:30, od 8.03

„To był rok!” – nowy wyjątkowy program rozrywkowy dla całej rodziny. Dwie gwiazdorskie drużyny, na czele których staną kapitanowie Anna Mucha i Antoni Królikowski, będą rywalizowały ze sobą   w quizach, dotyczących w każdym odcinku jednego, wybranego roku – od lat 60. ubiegłego wieku do początku wieku XXI. Stylizowana na tamte czasy scenografia oraz kostiumy i make-up uczestników, sprawią, że widzowie przeniosą się w dalszą i tę całkiem niedaleką przeszłość!

Drużyny rywalizować będą w trzech głównych rundach, w których odpowiedzą na pytania związane zarówno z popkulturą, modą, obyczajami, życiem codziennym, jak też sportem, motoryzacją, zabawkami czy gadżetami. Pytania będą bogato ilustrowane materiałami, m.in. z archiwum TVP. W każdym odcinku przypomnimy też największe przeboje danego roku, jeden

z nich zaśpiewa specjalny gość muzyczny, wiązankę innych – prowadząca i kapitanowie. Nieodłącznym elementem programu będzie 100-osobowa widownia, która z racji młodego wieku nie może pamiętać tamtych czasów, ale będzie musiała ocenić, np. jaka zabawka z przeszłości zrobiłaby dziś większą karierę lub, który amant z lat 60. byłby dziś najpopularniejszy na Instagramie. Program poprowadzi Marzena Rogalska. Bawcie się razem z nami!                                                     

PREMIERY: KONTYNUACJE

SANATORIUM MIŁOŚCI

emisja: niedziela, godz. 21:15

W kolejnych odcinkach „Sanatorium miłości” kuracjuszy czeka wiele ekscytujących przeżyć,           a widzów całe mnóstwo niespodzianek. Janina, Joanna, Małgorzata, Teresa, Walentyna, Wiesława, Cezary, Krzysztof, Lesław, Marek i dwóch Ryszardów będą kontynuować swoją emocjonującą przygodę. Nie zabraknie romansów, otwartych pytań i nowych obaw.

Przed dwunastką naszych bohaterów pojawią się również nowe wyzwania, takie jak ujarzmienie pełnej wigoru grupy maluchów podczas zimowych zabaw, czy udział w szalonym balu przebierańców. Spotkanie z dziećmi pozostawi jednak sporo silnych wzruszeń i refleksji.

ECHO SERCA
emisja: wtorek, godz. 21:40

„Echo serca” to serial, który zagościł na antenie telewizyjnej Jedynki w styczniu 2019 roku.           W wiosennych odcinkach serialu do szpitala Północnego trafią nowi pacjenci, między innymi poszkodowany w wypadku motocyklista, którego obrażenia będą tak rozległe, że doktor Jan będzie zmuszony usunąć mu nerkę. Ojciec motocyklisty oskarży lekarza o sprzedanie narządu syna na czarnym rynku. W pierwszej chwili nikt w szpitalu nie potraktuje tych oskarżeń poważnie, wkrótce jednak Jan zostanie zatrzymany przez prokuraturę, a Szpital Północny czeka kolejny proces. W nowych odcinkach pojawią się też wewnętrzne konflikty między pracownikami. Zmanipulowana przez Joannę, Magda zostanie uznana przez kolegów za nielojalną. Ponadto, Szymon przyzna się Janowi, że to on odpowiada za śmierć pacjenta, o którą wcześniej był oskarżony Jan. Aby przekonać się, co jeszcze czeka naszych bohaterów, warto oglądać nowe odcinki „Echa serca”.

KLAN

emisja: od poniedziałku do piątku, godz. 18:00, od 25.02

Wiosną w „Klanie” na widzów czeka wiele zaskoczeń. Kupiony w aptece test wykaże, że Bożenka jest w drugiej ciąży. Jej mąż Miłosz będzie więcej niż pewny, że tym razem ich familia powiększy się o synka. Ela i Jerzy pokłócą się o jego córkę Dominikę. Pawełek, syn Pawła, wciąż będzie próbował wyleczyć się z miłości do Mildy. Ponadto do gry wrócą Ula i Korbas. Kamila i Borys przeżyją szok na wiadomość o ciąży Bożenki. Leopold odkryje, że Korbas wybiera się w trasę koncertową i mocno się tym zaniepokoi. On wszystko rozumie, ale co z przyszłością jego córki Uli? Gdy Robert wyjedzie na leczenie, Elżbieta zapyta Dominikę o jej plany sercowe. Córka Jerzego odpowie z irytacją i poprosi Elę, by nie namawiała jej na macierzyństwo. Chojnicka obrazi się na reakcję pasierbicy i opowie o wszystkim Jerzemu, który jednak stanie po stronie córki. Daniel przestanie odzywać się do swojej matki Moniki. Z czasem wyjaśni się, że szuka coraz bardziej ekstremalnych metod wczucia się w fabułę swojej nowej książki. Wiosna w „Klanie” będzie naprawdę gorąca!

KORONA KRÓLÓW

emisja: od poniedziałku do czwartku, godz.18:30, od 25.02

Wiosenne odcinki „Korony Królów” to połączenie poważnej polityki i dużych emocji. Kazimierz Wielki wejdzie w  najbarwniejszy okres swego panowania.  W apogeum kryzysu małżeństwa

z Adelajdą, staje się jednym z najsilniejszych władców ówczesnej Europy, a w życiu prywatnym przeżywa wielki dramat: wciąż nie ma syna. Zobaczymy, jak król i Bolko zareagują na ślub jego wychowanki Anny Świdnickiej z czeskim monarchą Karolem. Co się wydarzy podczas ich cesarskiej koronacji? Jak skończy się trudne małżeństwo z Adelajdą? Podczas, gdy na Zachodzie król Kazimierz prowadzi politykę metodą układów i małżeństw, na Wschodzie toczy wojnę o Ruś Halicko-Włodzimierską. O co władca ma największy żal do swego przyjaciela, księcia Olgierda, dawnego szwagra? Kto kazał porwać Wielkiego Księcia Litewskiego Kiejstuta? Jak zachowali się najwierniejsi druhowie Kazimierza, gdy ten w Lublinie podczas wojny zapadł na bardzo ciężką chorobę? O tym wszystkim opowiedzą pierwsze odcinki wiosennego sezonu. Nie zabraknie też przygód w życiu bohaterów ze Świdnicy. O ile życie Bolka i Agnieszki coraz częściej toczy się na wielkich dworach, Helena i Guncel przenoszą się do Wielkopolski, gdzie wkrótce brat Heleny, Maciej, organizuje słynny bunt przeciwko królowi. Jak skończy się to dla Heleny, Guncela

i Macieja? Czy król Kazimierz okaże łaskę konfederatom? W kolejnych odcinkach – jak w życiu Kazimierza – napięcie narasta. Wiosną w „Koronie Królów” pojawią się także powody wielkiej „wojny o cześć kobiety” – konfliktu króla Ludwika Węgierskiego z cesarzem Karolem, który mógł zachwiać porządkiem politycznym Europy. Udało się tego uniknąć dzięki dyplomatycznym działaniom króla Kazimierza i księcia Bolka. Nie zabraknie też opowieści o życiu Krakowa i jego mieszkańców. Losy króla krzyżują się z losami Gabiji i Mikołaja, Karczmarza, nawet nieznośnej mieszczki Reginy, która stale próbuje wydać za mąż swoją jedyną córkę. Przypomnimy również o nadaniu szczególnych praw Ormianom i Żydom oraz jak powstał Uniwersytet w Krakowie. Będziemy śledzić życie prywatne króla, który zawarł aż dwa nielegalne małżeństwa. Kim była naprawdę Krystyna Rokiczana, praska mieszczka, którą poślubił w Tyńcu? A kim Jadwiga Żagańska, która pod koniec życia urodziła królowi dzieci? Czy wśród nich będzie syn? Czy Kazimierz Wielki doczeka się następcy tronu i papieskiej zgody na ślub?

Do ekipy serialu dołączy Michalina Sosna w roli Krystyny Rokiczany. Podsumowując – wielka polityka i wielkie emocje – wiosną, II. sezon „Korony Królów” będzie trzymał w napięciu!

LEŚNICZÓWKA

emisja: od poniedziałku do środy, godz. 20:30, od 25.02

W 3 sezonie serialu życie mieszkańców Leśniczówki zdominuje sprawa budowy obwodnicy.  Pojawią się obawy o przyszłość, a szczególnie strach o domy i ziemię. Na straży lasu stanie nowy leśniczy – Konrad, człowiek zasadniczy i stanowczy, który zacznie wprowadzać swoje porządki. Z nową sytuacją będzie się też musiała oswajać główna bohaterka, Kasia Ruszczyc, bo po wyjściu Krzysztofa z aresztu wszystko się zmieni. Krzysztof coraz poważniej będzie związany z Lidią, poznamy też jego rodziców, od których przez lata uciekał.  On sam nie uchroni się jednak przed zobowiązaniami zza krat, co doprowadzi go aż na Białoruś, w sam środek mafijnych porachunków. Tymczasem, Smiersz, choć pozostaje w ukryciu, wciąż  będzie dążył do wyrównania rachunków    z Karczami, a zwłaszcza ze swoim największym wrogiem, Bogdanem. By uderzyć w rodzinę Karczów, Smiersz posłuży się tym razem piękną Klarą, która poważnie namiesza w życiu Janusza  i Daniela. Nadal, wielkie emocje w „Leśniczówce” będzie wywoływać poszukiwanie złota. Funkcjonariusze policji z komendy w Białoleśni, z podkomisarzem Nawrockim na czele, z pewnością nie będą narzekać na nudę w pracy. Ponadto, do obsady dołączą: Monika Jóźwik i Witold Dębicki w roli rodziców Krzysztofa. To wszystko i jeszcze więcej, już wiosną w 3 sezonie serialu!

OJCIEC MATEUSZ

emisja: czwartek, godz. 20:30, od 28.02

W nowej serii „Ojca Mateusza” policjanci z sandomierskiej komendy i nieoceniony Mateusz będą mieli ręce pełne roboty. Wspólnie rozwiążą wiele intrygujących i zawiłych zagadek kryminalnych.    W tym sezonie nie zabraknie też bulwersujących afer obyczajowych i miłosnych uniesień.  Za sprawą rehabilitantki Heleny serce zabije mocniej aspirantowi Marianowi Marczakowi, inspektora Oresta Możejkę zauroczy nowa sąsiadka Martyna, a jego syn Dominik zacznie wzdychać do Tosi. Miłosne perypetie nie ominą też Ewy Kobylickiej i Wojtka. Ich pierwsza rocznica, o włos nie zakończy się poważnym kryzysem. Do rewolucyjnych zmian dojdzie w życiu sierżanta Gibalskiego, któremu urodzą się wyczekiwane bliźniaki. Zanim jednak do tego dojdzie, policjant będzie musiał stoczyć walkę z niebezpiecznym bandziorami. Mieszkańcami Sandomierza wstrząsną informacje      o szanowanym chirurgu Andrzeju Kosowskim, który zostanie oskarżony o molestowanie stażystek w szpitalu. Do tragicznej zbrodni dojdzie też w nielegalnej świątyni hazardu, a Mietek Nocul przekona się jak niebezpieczna może być nawet gra planszowa. Lokalną społeczność zjednoczy zniknięcie 10-letniej Gosi, na której poszukiwania ruszą funkcjonariusze z ochotnikami. Sporo będzie się działo u babci Lucynki – kobieta spotka swoją pierwszą miłość i zdradzi powody ich rozstania. Ponadto, babcia wystartuje też w konkursie tańca. Ciemne chmury zgromadzą się nad Natalią, gosposia w tajemniczych okolicznościach zniknie z plebanii i będzie podejrzewana            o morderstwo! Kłopoty będzie miał również Mateusz, po tym jak zostanie oskarżony o złamanie tajemnicy spowiedzi grozić mu będzie nawet ekskomunika. W obsadzie gościnnej zobaczymy: Jacka Komana, Ewę Dałkowską, Piotra Machalicę, Magdalenę Lamparską, Krzysztofa Janczara, Agnieszkę Wosińską, Katarzynę Maciąg,  Michała Lesienia, Alana Andersza, Dariusza Kordka, Paulinę Gałązkę, Agnieszkę Wagner, Aleksandrę Nieśpielak, Michała Malinowskiego, Adama Fidusiewicza, Magdalenę Górską, Aleksandrę Kisio, Jerzego Łapińskiego. Aby nie przegapić żadnego wątku, warto zobaczyć każdy wiosenny odcinek „Ojca Mateusza”!

TEATR TELEWIZJI 

emisja: poniedziałek, godz. 21:00

Wiosną w TVP1 nie zabraknie znakomitych spektakli Teatru Telewizji. 18 lutego zobaczymy transmisję sztuki „Chory z urojenia” Moliera z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Uwielbiana przez widzów, nieschodząca z afisza od ponad piętnastu lat, niezwykle śmieszna i wiecznie aktualna klasyczna komedia, zapewni widzom dużą porcję dobrej rozrywki. W roli tytułowej wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich aktorów – Andrzej Grabowski. 4 marca na antenie TVP1 zagości spektakl „Cena” – adaptacja słynnej powieści Waldemara Łysiaka w reżyserii Jerzego Zelnika, która premierę miała w 2000 roku. Autor rozprawia się w niej z tzw. wyborem mniejszego zła. 18 marca w Teatrze Telewizji pojawi się „Paradiso”, barwna muzyczna podróż do lat trzydziestych przedwojennej Polski. W obsadzie plejada gwiazd, m.in.: Piotr Fronczewski, Jan Englert, Piotr Machalica, Wojciech Pszoniak, Witold Dębicki i Ewa Wiśniewska.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *