„Wolni od długów”: Nowy program od 27 maja w Polsacie

Poruszające historie i ogromna dawka wiedzy, jak wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Co zrobić, aby odmienić swoje życie i nie popełniać wcześniejszych błędów? Odpowiedzi w nowym programie typu reality, którego bohaterami są dramatycznie zadłużeni Polacy, którzy sami nie umieją rozwiązać swoich problemów. W roli prowadzącej Anna Guzik, którą wspiera sztab ekspertów od spraw prawnych, finansowych i społecznych w składzie: Piotr Ikonowicz, Fryderyk Karzełek oraz Anna Bufnal.

 

Niewiedza, strach oraz nawarstwiające się problemy finansowe sprawiają, że konieczna jest interwencja z zewnątrz. Anna Guzik odwiedza bohaterów programu, mieszkających w różnych zakątkach Polski. Dzięki swojej wrażliwości i empatii szybko nawiązuje z nimi kontakt, przełamuje w nich barierę wstydu i niepewności. Dzięki temu ma szansę wysłuchać dramatycznych historii, o których często nie wiedzą nawet najbliżsi osób zadłużonych. Udział w programie dla wszystkich uczestników bez wyjątku to przysłowiowa „ostatnia deska ratunku”.

Historie bohaterów wraz z dokumentami trafiają do doświadczonych ekspertów z dziedziny prawa i finansów. Specjaliści analizują sytuację dłużników i proponują najlepszy plan naprawczy. To kluczowy moment dla uczestników – od tej chwili ich życie zaczyna się zmieniać i pojawia się nadzieja! Bohaterowie są prowadzeni krok po kroku w procesie oddłużania, wyciągani z matni, dzięki czemu otrzymują nowy start.

Specjaliści uczą nowych nawyków i pokazują, co zrobić, aby nie wpaść ponownie w spiralę długów. To jednak od uczestników będzie ostatecznie zależeć, czy skutecznie wprowadzą plan naprawczy i czy po programie będą żyć na nowych zasadach.

W gronie ekspertów, którzy zostali zaproszeni do udziału w programie, znaleźli się: doświadczony społecznik i prawnik, Piotr Ikonowicz, który jak nikt potrafi wydobyć z kłopotów i świetnie zna się na inżynierii serc, Fryderyk Karzełek – specjalista w dziedzinie finansów osobistych, który kiedyś sam odbił się od dna, wychodząc z prawie dwumilionowego długu oraz Anna Bufnal – doświadczony radca prawny i doradca restrukturyzacji.

Producentem programu na zlecenie Telewizji POLSAT jest Constantin Entertainment Polska. Sezon składa się z dwunastu odcinków.

„Wolni od długów” od 27 maja w czwartek o godz. 20:05 w Polsacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *