Woods, McIlroy, Day i Matsuyama wystąpią w The Challenge: Japan Skins w GOLFTV

GOLFTV, uruchomiony przez Discovery we współpracy z PGA TOUR serwis streamingowy dla fanów golfa na całym świecie, zapowiedział nowe, pełne emocji zawody z udziałem ikony dyscypliny – Tigera Woodsa. W ramach The Challenge: Japan Skins Amerykanin zmierzy się w październiku w transmitowanym za darmo w GOLFTV meczu w formule „skins” z wielkimi postaciami golfa: Rorym McIlroy’em, Jasonem Day’em i Hidekim Matsuyamą.

 

 

 

Golfowe „skins” to nietypowy format meczów pokazowych, w którym czterech golfistów rywalizuje o zwycięstwo na każdym dołku i ogromne nagrody pieniężne. Dzięki temu rywalizacja jest niezwykle dynamiczna, a zawodnicy decydują się na bardziej agresywny styl gry. Od ponad dekady fani golfa nie mieli okazji oglądać najlepszych golfistów świata w meczach „skins”, ale zmieni się to już 21 października dzięki należącemu do Discovery GOLFTV.

W ramach The Challenge: Japan Skins Tiger Woods zmierzy się w emocjonującym meczu z mistrzem FedExCup i graczem roku PGA TOUR, Rorym McIlroy’em, a także wielokrotnymi zwycięzcami turniejów PGA TOUR – Jasonem Day’em i Hidekim Matsuyamą. Spotkanie pokaże na całym świecie, w tym w Polsce, bez żadnych opłat GOLFTV.

The Challenge: Japan Skins zapoczątkuje tydzień  ZOZO CHAMPIONSHIP, czyli pierwsze oficjalne zawody PGA TOUR rozgrywane w Japonii. Oba wydarzenia rozegrane zostaną w Accordia Golf Narashino Country Club od 21 października. The Challenge: Japan Skins rozpocznie także serię organizowanych co roku wydarzeń, które mają na stałe wpisać się do golfowego kalendarza.

Dzięki wsparciu PGA TOUR i partnerstwu z Excel Sports Management, The Challenge: Japan Skins połączy czterech wybitnych zawodników z różnych kontynentów w emocjonującej rywalizacji, której format gwarantuje niesamowite emocje dla widzów. Wszyscy czterej gracze wezmą też udział w ZOZO CHAMPIONSHIP.

The Challenge: Japan Skins to wyjątkowe wydarzenie, którego żaden fan golfa nie będzie chciał przegapić! Wspierane przez PGA TOUR GOLFTV cały czas się rozwija i staje miejscem, w którym można znaleźć wszystko o golfie. Sprowadzenie tylu wybitnych golfistów do GOLFTV to niesamowite doświadczenie dla wszystkich zaangażowanych. 21 października kibice obejrzą zupełnie nowy format w golfowym kalendarzu, który dodatkowo wesprze wiele wartościowych akcji charytatywnych. The Challenge: Japan Skins obejmie wszystko, co najlepsze w golfiepowiedział Alex Kaplan, President i General Manager Discovery Golf.

Po omówieniu z Discovery i GOLFTV planów dotyczących The Challenge, wiedziałem, że chcę wziąć w tym udział. Nie byłem w Japonii od 2006 roku, a tamtejsi kibice golfa są jednymi z najlepszych na świecie. Sam format zawodów jest wyjątkowy. Nie mogę się doczekać starcia z Rorym, Jasonem i Hidekim. Nie brałem udziału w grach typu skins od bardzo długiego czasu, więc na pewno będzie to dla mnie bardzo ciekawe i fajne doświadczenie. Zaczęliśmy już delikatne gierki słowne i na pewno nie ustaną one aż do pierwszego dołka przyznał Tiger Woods.

Dużym entuzjastą nadchodzącego wydarzenia jest także Rory McIlroy. – Jest bardzo dużo elementów, które sprawiają, że naprawdę chcę wygrać The Challenge: zmierzę się z Hidekim na  jego terenie, a Tiger wróci po latach do Japonii niewiele po zdobyciu Green Jacket. Bez wątpienia nie muszę szukać dodatkowej motywacji, szczególnie, że bardzo lubię format skins. Podoba mi się przede wszystkim to, że nagradza agresywne podejście do gry, co zdecydowanie wpisuje się w mój styl i daje mi przewagę na starcie. Zabawne jest też to, że gdy stracisz szanse na wygranie dołka, zaczynasz trzymać kciuki za rywali. Masz nadzieję, że padnie remis, a stawka za ten dołek przejdzie na kolejny. Tego nie ma nigdzie indziej ocenił Rory McIlroy.

The Challenge będzie pierwszym transmitowanym meczem pokazowym z udziałem McIlroya, Daya i Matsuyamy. – Nie mogę się doczekać gry w Japonii! W trakcie sezonu nie mamy okazji, żeby grać w formacie skins. Dodatkowo ja nigdy nie brałem udziału w tego typu meczu pokazowym, więc nie trzeba było mnie namawiać. Myślę, że rywalizacja będzie bardzo zacięta, a wygra ten, kto najlepiej wcieli w życie agresywną strategię na każdym dołku. Spodziewam się wielu zwrotów akcjipodkreślił Jason Day.

Japonia będzie gospodarzem pierwszego wydarzenia z cyklu The Challenge. W kolejnych latach GOLFTV i PGA TOUR planują organizować mecze w innych zakątkach globu. – Możliwość gry z Tigerem, Rorym i Jasonem przed japońską publicznością to dla mnie wielki zaszczyt. Będę wdzięczny za wszelki doping, ale wiem też, że moi rywale są tak popularni, że wszędzie mogą liczyć na wsparcie kibiców. To niesamowite, że tak wielkie gwiazdy wystąpią w Japonii i na pewno wpłynie to na popularyzację golfa w moim kraju. Możecie być pewni, że dam z siebie wszystko, aby pokonać ich w grzepodsumował Hideki Matsuyama.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *