Sport w TVTVP

World Boxing Super Series, w tym walka Krzysztofa Głowackiego, w TVP

Po znakomitym pierwszym sezonie World Boxing Super Series galą w Jokohamie rozpoczął się drugi. Na antenach Telewizji Polskiej, w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport pokażemy wszystkie kolejne gale ćwierćfinałowe, w tym tę w Chicago, gdzie 20 listopada do ringu wejdzie Krzysztof Głowacki.

 

 

 

 

Po sukcesie pierwszego sezonu WBSS organizatorzy z równie wielkim rozmachem przygotowali kolejne rozdania. Zmagania rozpoczynają się od ćwierćfinałów, a przegrywający odpada z kolejnych startów. W stawce znalazła się plejada aktualnych mistrzów świata, byłych posiadaczy najcenniejszych trofeów czy gwiazdy ringów olimpijskich, którzy mierzą się w wadze koguciej, super lekkiej i junior ciężkiej.

Pierwszy gong zabrzmiał 7 października w Jokohamie. Japoński “Potwór”, Naoya Inoue wygrał przez nokaut techniczny z reprezentantem Dominikany Juanem Carlosem Payano. W stawce pas mistrza świata WBA wagi koguciej. Podczas tej samej imprezy Białorusin Kirył Relik pokonał Rosjanina Eduarda Trojanowskiego. Stawką, oprócz awansu do półfinału, był też pas WBA wagi superlekkiej.

Kolejne gale odbędą się 13 października w Jekaterynburgu i 20 października w Orlando. Na tej drugiej Mariusz Masternak skrzyżuje pięści z Kubańczykiem Yunierem Dorticosem.

TVP zakupiła także prawa do kolejnych trzech imprez – 27 października w Nowym Orleanie, 3 listopada w Glasgow oraz 10 listopada w Chicago. W “Wietrznym Mieście” Głowacki stanie oko w oko z Rosjaninem Maksimem Własowem.

13 października, Jekaterynburg, Rosja:

Zolani Tete vs Misza Ałojan – mistrzostwo świata WBO wagi koguciej
Rusłan Fajfer vs Andrew Tabiti

20 października, Orlando, USA:

Emmanuel Rodriguez vs Jason Moloney – mistrzostwo świata IBF wagi koguciej
Mateusz Masternak vs Yunier Dorticos

27 października, Nowy Orlean, USA:

Iwan Baranczyk vs Anthony Yigit – mistrzostwo świata IBF wagi superlekkiej
Regis Prograis vs Terry Flanagan

3 listopada, Glasgow, Wielka Brytania:

Ryan Burnett vs Nonito Donaire – zunifikowane mistrzostwo świata WBA wagi koguciej
Josh Taylor vs Ryan Martin

10 listopada, Chicago, USA:

Mairis Briedis vs Noel Grevor
Krzysztof Głowacki vs Maksim Własow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *