WOŚP ogłasza cel 28. Finału

12 stycznia, czyli tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16 października, w trakcie próby Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy na Placu Europejskim w Warszawie, Jurek Owsiak ogłosi cel zbiórki.

 

 

 

 

 

– Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał, dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Ogłoszenie celu najbliższego Finału nastąpi, zgodnie z tradycją, w czasie próby Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy, do udziału w którym w tym roku zgłosiło się już ponad 140 tys. osób z całego kraju. Główny sztab wydarzenia zlokalizowany zostanie na Placu Europejskim w Warszawie. Przygotowania do Finału już trwają w najlepsze – rozpoczęły się 7 października, wraz ze startem rejestracji sztabów.

Przypomnijmy, że 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się rekordowym wynikiem blisko 176 milionów złotych. W akcję zaangażowało się 1 687 sztabów (w tym 86 sztabów zagranicznych), kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy, a do darczyńców WOŚP trafiło około 35 milinów serduszek. Na kwotę zebraną w 27. Finale WOŚP złożyły się: zbiórka publiczna (88 893 503,89 zł), darowizny przekazane na cel akcji poprzez kanały elektroniczne (86 055 296,90 zł) oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego (o łącznej wartości 989 916,77 zł).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *