MediaZapowiedzi TV

Wrzesień na kanale Crime+Investigation Polsat

Wrzesień na Crime+Investigation Polsat oznacza powrót sezonu “Opowiem Ci o zbrodni” – po raz piąty znakomici polscy pisarze kryminalni zmierzą się z prawdziwymi historiami, które wstrząsnęły całą Polską. Z kolejnym sezonem powracają także “Dowody zbrodni”, program który nieustannie dowodzi, że każdy trop się liczy, w szczególności dla nierozwiązanych spraw. Pojawiają się również nowości – seria “Zbrodnia po angielsku” ukazuje śledztwa okiem słynnego dziennikarza, który szedł tropem detektywów. Drugą nowością będzie wstrząsający program “Jak zostałem seryjnym mordercą”, gdzie razem z ekspertami dowiemy się, co ma wpływ na wybory zabójców.

 

Opowiem Ci o zbrodni S5
Once Upon a Crime S5
W środy o 22:00 od 21 września na Crime+Investigation Polsat

„Opowiem Ci o zbrodni” powraca! Znakomici polscy pisarze kryminalni po raz kolejny zmierzą się z głośnymi sprawami kryminalnymi, które wstrząsnęły Polską. Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Igor Brejdygant, Robert Małecki i Małgorzata Rogala analizują akta, rozmawiają z bliskimi ofiar oraz śledczymi, którzy pracowali nad sprawami by dotrzeć do prawdy o zbrodni. Igor Bejdygant pochyli się nad sprawą Danuty, dyrektorki szkoły jednej z miejscowości pod Radomiem zamordowanej przez swojego męża, który do dziś nie przyznaje się do winy. Wojciech Chmielarz zajął się tragiczną sprawą z Gliwic, gdzie w roku 2001 słuch zaginął po małżeństwie Doroty i Zbigniewa Sobańskich. Po latach śledczy nazywani „łowcami zabójców” ustalili, że para została porwana i brutalnie zamordowana.

Max Czornyj opowiada o losach Pawła Tuchlina, znanego opinii publicznej jako Skorpion – jeden z najbardziej przerażających seryjnych zabójców Polski i Europy końca XX wieku. Skorpion mordował przez siedem lat. Zamordował co najmniej dziewięć kobiet, a jedenaście usiłował zabić. Katarzyna Grochola po raz kolejny wybrała sprawę powiązaną z przemocą domową. W 1996 w Kościelisku znika Józef C, ceniony cieśla, mąż i ojciec czwórki dzieci. Mężczyzna, często sięgał po alkohol i stawał się wtedy agresywny. Uznano, że mężczyzna porzucił rodzinę. Jego siostra nie dawała za wygraną i poprosiła o pomoc krakowskie Archiwum X.

Robert Małecki w swojej opowieści udaje się do Krakowa, gdzie w roku 1995 zaginął 23-letni student Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do dziś nie ustalono, co się z nim stało, jednak śledczy są pewni, że młody chłopak od dawna nie żyje. Debiutująca w programie Małgorzata Rogala przeanalizuje sprawę zazdrosnej żony, która w 2007 roku w Warszawie starała się dowieść rzekomej zdrady swojego małżonka. Brak dowodów nie powstrzymał ją od chęci zemsty. Kobieta zleciła zabójstwo męża. Pisarze starają się poznać motywy morderców. Odwiedzają miejsca, w których doszło do tragicznych wydarzeń, odbywają swoistą wizję lokalną po latach.

Najbardziej kluczowe momenty omawianych spraw odtworzone są w inscenizacjach z obsadą złożoną ze znakomitych polskich aktorów. W piątym sezonie na planie pisarze spotkali się m.in. z Aleksandra Popławską, Marekiem Kalitą, Magdaleną Kumorek, Marcinem Bosakiem, Krystianem Pestą, Adamem Bobikiem, Krzysztofem Stelmaszykiem, Katarzyną Kwiatkowską, Krzysztofem Czeczotem, Krystianem Wieczorekiem i Karoliną Gorczycą.

Dowody zbrodni S2B
Cold Case Files S2B
W czwartki o 21:00 od 1 września na Crime+Investigation Polsat
10×60’

DOWODY ZBRODNI to serial opowiadający o śledztwach dotyczących przestępstw, które przez lata pozostawały nierozwiązane. W poszczególnych odcinkach obserwujemy pracę detektywów, ale też towarzyszymy rodzinom ofiar, które za wszelką cenę pragnęły oddać sprawiedliwość zmarłym.

Począwszy od historii dziecięcego wspomnienia przestępcy o śmierci siostry, aż po masowe badania DNA, które mają doprowadzić do wykrycia zabójcy – detektywi sprawdzają każdy trop, który może pomóc w rozwiązaniu zagadki zbrodni liczącej nawet 30 lat, by w efekcie postawić jej sprawcę przed sądem.

Jak zostałem seryjnym mordercą
First blood
W poniedziałki o 22:00 od 5 września na Crime+Investigation Polsat
10×60’

Seria dokumentalna „Jak zostałem seryjnym modercą” to wyjątkowa okazja, by wraz z twórcami programi przyjrzeć się analizie psychologicznej seryjnych modersców. Program bada kluczowe momenty w ich życiu, które według ekspertów doprowadziły ich do popełnienia brutalnych przestępstw.

Seria przyjrzy się najgroźniejszym zabójcom, których sprawy wstrząsnęły Stanami Zjednoczonymi, w tym sywetkom Richarda Ramireza, Eda Kempera, Roberta Hansena i Aileen Wuornos.

Twórcy programu chcą uchwycić moment, gdy przestępcy wykonali pierwszy ruch, który doprowadził do późniejszych tragedii. Czy można było go unikąć?

Zbrodnia po angielsku
Killer Britain With Dermot Murnaghan S1
W piątki o 21:00 od 16 września na Crime+Investigation Polsat
13×10′

“Zbrodnia po angielsku” to wciągający serial poświęcony prawdziwym zbrodniom. Gospodarzem cyklu jest jeden z najbardziej znanych brytyjskich dziennikarzy Dermot Murnaghan, który osobiście relacjonował przypadki omawianych zbrodni i obserwował przebieg dotyczących ich śledztw.

Każdy z pięciu odcinków opowie odrębną historię zabójstwa, którą zilustrują archiwalne nagrania, a dopełnią wywiady z osobami związanymi z daną sprawą. Poznamy kluczowe zeznania członków rodziny ofiary oraz wypowiedzi detektywów, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zbrodni i byli świadkami następujących po niej wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *