Zapowiedzi TV

Wrzesień 2017 w Stopklatce TV

Nagrodzony Oscarami „Hurt Locker: W pułapce wojny”, wzruszający „Najważniejszy głos” z Kevinem Costnerem, wstrząsający obraz z Jodie Foster „Oskarżeni” oraz polski dramat z niezapomnianą rolą Bogusława Lindy – „Tato”. Stopklatka TV przygotowała we wrześniu wiele filmowych atrakcji.
 
Wrzesień w Stopklatce TV zapowiada się bardzo interesująco. Już w pierwszy weekend stacja premierowo pokaże zdobywcę sześciu Oscarów – hit Kathryn Bigelow „Hurt Locker: W pułapce wojny”. Film ten jest uznawany przez krytyków za jeden z najlepszych obrazów o wojnie w Iraku. W kolejne niedziele stacja również zaprezentuje produkcje nagrodzone statuetkami Akademii Filmowej. Będą to: „Piękny umysł” – przejmująca historia życia geniusza matematycznego, w którego wcielił się Russell Crowe, „Jak zostać królem” – brytyjski komediodramat z Colinem Firthem i Geoffreyem Rushem, a także coś dla dorosłych widzów o mocnych nerwach – dramat „Oskarżeni”. Obraz przedstawia kulisy procesu zgwałconej kobiety, która postanawia przeciwstawić się swoim oprawcom i udowodnić ich winę w sądzie. Film został inspirowany autentycznymi wydarzeniami i jest to jedna z pierwszych produkcji Hollywood, która w tak otwarty sposób porusza temat gwałtu. Jodie Foster wcielająca się w główną bohaterkę, otrzymała za tę rolę Oscara. Była to pierwsza statuetka w karierze aktorki.
Stacja zaprasza także na czwartkowe pasmo z polskimi filmami – we wrześniu są to dzieła z największymi gwiazdami rodzimego kina. W pierwsze dwa wieczory zobaczymy Tomasza Kota. Najpierw w roli legendy polskiej muzyki – lidera grupy Dżem w dramacie biograficznym „Skazany na bluesa”, a tydzień później w pełnometrażowym debiucie reżyserskim Marka Lechkiego „Erratum”. Produkcja ta opowiada o Michale i jego podróży w rodzinne strony, która staje się dla niego okazją do rozliczenia z przeszłością.
Bogusława Lindę zobaczyć będzie można w filmie uważanym za jeden z najlepszych polskich dzieł lat 90-tych – „Tato”. To wzruszająca historia ojca walczącego z chorą żoną o prawa do opieki nad ich jedyną córką. Debiut reżyserski Macieja Ślesickiego został doceniony przez krytyków i nagrodzony czterema Złotymi Lwami oraz Złotą Kaczką. Na uwagę zasługuje również świetna rola Doroty Segdy, która zagrała matkę dziewczynki.
W ostatni czwartek miesiąca na antenie pojawi się plejada polskich gwiazd kina i muzyki, a wszystko za sprawą filmu sensacyjnego „Nocne graffiti”, opowiadającego o uzależnionej od narkotyków dziewczynie, którą z nałogu próbuje wyrwać wuj Kossot. W roli byłego komandosa Kossota wystąpił Marek Kondrat, a partnerują mu na ekranie Zdzisław Wardejn, Jan Frycz, Jan Peszek, Danuta Stenka oraz gwiazdy sceny muzycznej: Kasia Kowalska i Robert Janowski.
Fanów humoru Juliusza Machulskiego stacja zaprasza w sobotnie i niedzielne wieczory, kiedy to zaprezentuje jego kultowe filmy: „Seksmisję” oraz obie części komedii kryminalnej „Vabank”.
Z kolei dwa wrześniowe wieczory widzowie Stopklatki TV będą mogli spędzi w towarzystwie wybitnego aktora Hollywood – Kevina Costnera. Stacja premierowo zaprezentuje wzruszający film „Najważniejszy głos”, w którym wcielił się on w samotnego ojca, wychowującego nastoletnią Molly. W wyniku przypadkowych działań córki, mężczyzna znajduje się w centrum zainteresowania całej Ameryki. Okazuje się, że najbliższe wybory prezydenckie będą zależały wyłącznie od niego…. Dwa dni później aktor wystąpi w roli legendarnego wojownika w hicie przygodowym „Robin Hood: Książę złodziei”. Costnerowi towarzyszą na ekranie inne wielkie gwiazdy kina – Morgan Freeman, Sean Connery i Alan Rickman.
W wyprawę na Księżyc zabierze widzów Stopklatki TV z kolei komedia science-fiction „Spokojnie, to tylko awaria”. Tuż po starcie okazuje się, że statek powietrzny jest zepsuty, a jednym z pasażerów jest zamachowiec z bombą w walizce…. Czy uda się uniknąć katastrofy? Ta zwariowana komedia oraz wiele innych filmowych atrakcji już we wrześniu na antenie ogólnodostępnego kanału Stopklatka TV.
Kiedy oglądać:
„Vabank” – 2 września, sobota 20:00 i 3 września, niedziela 22:50
„Hurt Locker: W pułapce wojny” – 3 września, niedziela 20:00
„Skazany na bluesa” – 7 września, czwartek 20:00
„Vabank II, czyli riposta” – 9 września, sobota 20:00 i 10 września, niedziela 22:50
„Piękny umysł” – 10 września, niedziela 20:00
„Erratum” – 14 września, czwartek 20:00
„Najważniejszy głos” – 15 września, piątek 20:00
„Spokojnie, to tylko awaria” – 16 września, sobota 20:00
„Robin Hood: Książę złodziei” – 17 września, niedziela 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *