Sport w TVTVP

WTA Doha: mecz Swietłana Kuzniecowa vs Iga Świątek w TVP Sport

Gdzie obejrzeć mecz Swietłana Kuzniecowa – Iga Świątek? Na transmisję meczu drugiej rundy turnieju WTA w Dosze zapraszamy we wtorek około godziny 14:00 do TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

Polka poprzedni sezon zakończyła już po US Open, by zająć się kontuzjowaną stopą. W nowy rok weszła natomiast w imponującym stylu. Podczas Australian Open dotarła aż do czwartej rundy, a Pucharze Federacji była ważnym ogniwem zespołu, wygrywając wszystkie mecze singlowe.

Zawodniczka trenowana przez Piotra Sierzputowskiego dobrą formę potwierdza w Dosze. W pierwszej rundzie katarskiego turnieju miała rywalizować z Aryną Sabalenką, ale wycofanie się Rumunki Simony Halep zmieniło drabinkę turnieju. Tym samym Świątek po raz drugi w karierze zmierzyła się z Chorwatką Donną Vekić i ponownie mogła cieszyć się z triumfu. Warszawianka musiała się sporo napocić, ale mecz zakończył się po dwóch setach (6:4, 7:5).

W drugiej rundzie zadanie powinno być w teorii nieco łatwiejsze, bo Świątek czeka spotkanie z doświadczoną, 34-letnią Swietłaną Kuzniecową. Tenisistka z Petersburga ma imponującą listę osiągnięć – w 2004 roku wygrała US Open, a pięć lat później była najlepsza we French Open. W sumie wygrała osiemnaście turniejów WTA i była wiceliderką światowego rankingu. Duże sukcesy odnosiła też w deblu, dwukrotnie triumfując w Australian Open. Co ciekawe jako deblistka zagrała w finale każdego z turniejów Wielkiego Szlema.

Obecnie Rosjanka tak groźna już nie jest, co na początku roku potwierdziła w starciu z Magdą Linette. W Hobart przegrała w dwóch setach. W sumie Kuzniecowa, obecnie 46. rakieta świata, od początku roku wygrała tylko dwa spotkania. W Australian Open odpadła w drugiej rundzie, a na inaugurację zmagań w Dosze ograła mało znaną Turczynkę Caglę Buyukakcay 6:2, 6:2.

Swietłana Kuzniecowa vs. Iga Świątek: szczegóły transmisji

O której? Spotkanie Igi Świątek będzie drugim meczem dnia na korcie numer 1, rozpocznie się więc ok. godziny 14:00 czasu polskiego, po zakończeniu spotkania Anett Kontaveit – Aryna Sabalenka.