"Wyborcza Classic" – poznaj dobre historie, które się nie starzeją

6 grudnia br. – w serwisie Wyborcza.pl ukazało się pierwsze wydanie „Wyborcza Classic”, czyli internetowego magazynu tworzonego z archiwalnych tekstów „Gazety Wyborczej”. W każdą środę pod adresem Wyborcza.pl/Classic publikowane będą kolejne ciekawe i przełomowe artykuły, które pozwolą czytelnikom przenieść się w czasie do chwil i wydarzeń, które szczególnie zapamiętali. Teksty do wydań „Wyborcza Classic” będą wybierane z bazy dostępnej w nowym, wygodnym w obsłudze internetowym archiwum „Gazety Wyborczej”.
 

 

– Przez 28 lat wolnej Polski dziennikarze „Gazety Wyborczej” codziennie opisywali najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie. Nasze archiwa kryją ponad 4 miliony tekstów i setki tysięcy fotografii. To skarbiec pełen artykułów wybitnych autorów, niezwykłych historii, przełomowych śledztw dziennikarskich, wstrząsających reportaży. Redaktorzy „Wyborcza Classic” na całe tygodnie zanurzyli się w cyfrowych archiwach, aby przyjrzeć się temu bogactwu. Od dziś będą wydobywać w każdym tygodniu to, co w nich najcenniejsze – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”. – Zapraszamy w podróż do przeszłości, aby lepiej odkryć teraźniejszość. Oceniajcie z nami, co zmieniło się w nas samych i wokół nas przez ten czas, o czym warto pamiętać.

Magazyn „Wyborcza Classic” to wyjątkowy projekt, który pozwoli redakcji przypominać ponadczasowe historie, odkrywać na nowo ciekawe osoby i spoglądać na dawne wydarzenia z nowej perspektywy. Każde wydanie poświęcone będzie jednemu tematowi, a składające się na nie teksty – od 6 do 8 – będą wzbogacone o piękne, wzruszające, a czasami wstrząsające zdjęcia i niekiedy opatrzone aktualnym komentarzem. Pełen dostęp do tekstów publikowanych w ramach magazynu na Wyborcza.pl/Classic będzie możliwy dzięki prenumeracie cyfrowej „Gazety Wyborczej”.

6 grudnia br. opublikowane zostaną jednocześnie dwa wydania „Wyborcza Classic”. Pierwsze w całości odnosi się do 1989 roku – wspomina wolne wybory i powstanie „Gazety Wyborczej”. Ukazały się w nim teksty o tematyce polityczno-społecznej oraz wybrane materiały z niepublikowanego wcześniej zerowego wydania „Gazety Wyborczej”. W ramach drugiego redakcja przypomina teksty m.in. o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, wejściu Polski do Unii Europejskiej, radiowej Trójce i Adamie Małyszu.
Taki dobór tematów „Wyborcza Classic” to mikołajkowy prezent dla cyfrowych prenumeratorów Wyborcza.pl i czytelników „Gazety Wyborczej”. Aby był udany, redakcja już kilka tygodni temu zapytała swoich odbiorców o najważniejsze wydarzenia w ich życiu w internetowej ankiecie opublikowanej w serwisie Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych.
– Aż osiem tysięcy czytelników w serwisie Wyborcza.pl podzieliło się z nami wspomnieniami o wydarzeniach które dotyczą nas wszystkich bez względu na datę urodzenia. A dodatkowo, także tymi prywatnymi – matura, ślub, pierwszy wyjazd na Zachód, pierwsza praca, narodziny dziecka, własne mieszkanie. Odpowiedzi były wskazówką, jak ma wyglądać i o czym opowiadać pierwsze wydanie „Wyborczej Classic” – opowiada Jerzy Wójcik.
„Wyborcza Classic” to uzupełnienie nowego internetowego archiwum „Gazety Wyborczej”. Dostęp do bazy z ponad 4 mln tekstów z lat 1989-2017 jest teraz wygodniejszy i szybszy. Czytelnicy poszukujący artykułów na dany temat lub danego autora mogą je odnaleźć za pomocą wygodnej wyszukiwarki na stronie Wyborcza.pl/archiwum. Miesięczny dostęp do 20 dowolnych tekstów z Archiwum „Gazety Wyborczej” kosztuje 15 zł. Jednocześnie czytelnikom posiadającym prenumeratę cyfrową „Gazety Wyborczej” w wersji Premium przysługiwać będzie bezpłatnie w każdym miesiącu dostęp do 7 dowolnych artykułów znalezionych na stronie Wyborcza.pl/archiwum.

Premierę „Wyborcza Classic” wspiera promocja z hasłem „Dobre historie się nie starzeją” – na łamach „Gazety Wyborczej”, w serwisie Wyborcza.pl i na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *