Sport w TVTVP

Titisee-Neustadt: transmisje Pucharu Świata w TVP1

W najbliższy weekend, po raz pierwszy w tym sezonie, konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich zagoszczą w Niemczech. Transmisje z Tittisee-Neustadt w TVP1. Relacje tekstowe na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Trener polskiej kadry Stefan Horngacher na najbliższe zawody nie wprowadził w ekipie żadnych zmian. Wystąpi “żelazny” skład, taki sam, jaki od początku rywalizuje w PŚ. W czwartek do Niemiec pojechali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny.
W Titisee-Neustadt po raz pierwszy w historii, ale już po raz trzeci tej zimy, rozegrany zostanie konkurs drużynowy. W Wiśle Polacy w składzie Stoch, Żyła, Kot i Kubacki zajęli drugie miejsce. Tydzień później w Ruce uplasowali się na szóstej pozycji.

W zawodach po raz pierwszy w sezonie wystąpi Austriak Gregor Schlierenzauer, który zastąpi Markusa Schiffnera. 27-latek pod koniec października naderwał więzadło w kolanie i przez kilka ostatnich tygodni przechodził rehabilitację. To spowodowało, że zabrakło go podczas inauguracji sezonu PŚ w Wiśle, nie wystąpił także w Ruce i Niżnym Tagile.

W Niemczech po przerwie pojawi się pierwszy zespół Japonii ze zwycięzcą inaugurującego sezon konkursu w Wiśle Junshiro Kobayashim.

Po czterech zawodach PŚ liderem klasyfikacji generalnej jest Niemiec Richard Freitag, który ma już na koncie 270 pkt. O 31 pkt wyprzedza rodaka Andreasa Wellingera. Trzecie miejsce zajmuje Norweg Daniel Andre Tande – 220 pkt. Najwyżej z Polaków, na szóstej pozycji jest Stoch – 143 pkt.

Program zawodów w Titisee-Neustadt:

Piątek 8 grudnia

9.30 – oficjalny trening 

12.00 – kwalifikacje 

Sobota 9 grudnia 

15.20 – studio w TVP1 przed konkursem drużynowym

16.00 – pierwsza seria konkursu drużynowego (transmisja w TVP1)

Niedziela 10 grudnia

15:15 – studio w TVP1 przed konkursem indywidualnym

15.30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego (transmisja w TVP1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *