Radio

“Wybory w TOK FM” już na antenie!

Specjalne przewodniki parlamentarne, audycje z udziałem słuchaczy i nowy podcast podsumowujący dany dzień kampanii, a także 17 debat pod hasłem “Usłysz swojego posła” z kandydatami na parlamentarzystów, organizowanych z udziałem publiczności i w radiowym studiu – to propozycja Radia TOK FM na najbliższe tygodnie przed wyborami do Sejmu i Senatu. Przez prawie miesiąc redakcja stacji będzie szeroko informować o zbliżającym się głosowaniu i odwiedzi kilkanaście polskich miejscowości, w 3 z nich zapraszając mieszkańców do wejścia w rolę posłów i poznania dziennikarzy w czasie spotkań w sejmie Radia TOK FM.

 

 

 

 

– Po raz kolejny redakcja Radia TOK FM będzie towarzyszyć słuchaczom w przygotowaniach do głosowania i pomagać im w znalezieniu swoich reprezentantów. Dzięki rekordowej liczbie debat – zarówno tych z udziałem widzów, jak i prowadzonych w studiach radiowych – ułatwimy im poznanie kandydatów z danego okręgu i zadanie im pytań. Na naszej antenie już pojawiły się specjalne przedwyborcze informatory i audycje, a ci, którzy wolą słuchanie online, będą mogli codziennie włączyć podcast w pigułce przedstawiający dany dzień kampanii wyborczej. Radio TOK FM w najbliższym miesiącu będzie najlepszym źródłem informacji o wyborach mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

W przyszłym tygodniu na antenie Radia TOK FM pojawią się kolejne audycje spod znaku “Wybory w TOK FM” i specjalne formaty poświęcone kampanii wyborczej.

Już teraz rozgłośnia emituje przewodniki parlamentarne oraz pomocnicze dla wyborców, w których dziennikarze stacji odpowiadają na kluczowe pytania dotyczące wyborów, wskazują ważne daty i przedstawiają zasady głosowania.

W każdy piątek w godz. 18:00-20:00 na antenie zagości audycja wyborcza, w której dziennikarze Radia TOK FM i ich goście porozmawiają o kampanii przedwyborczej, zaś codziennie po godz. 20:00 – program “Mikrofon Radia TOK FM”, w trakcie którego słuchacze będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kampanii i debaty z danego miasta.

Obok codziennych audycji nadawanych w eterze redakcja Radia TOK FM będzie też przygotowywać podsumowanie dnia w formie podcastu wyborczego “Ostatnie 24 godziny kampanii”, dostępnego po godz. 20:00 na tokfm.pl  i w aplikacji mobilnej TOK FM.

Ważną częścią kolejnej przedwyborczej akcji Radia TOK FM będą debaty pod hasłem “Usłysz swojego posła” z kandydatami na parlamentarzystów. W tym roku organizowane one będą w 17 polskich miastach – w 8 z udziałem publiczności, a w 9 w radiowych studiach.

Słuchacze będą mogli uczestniczyć w spotkaniach w: Rzeszowie, Katowicach, Częstochowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Radomiu, Opolu i Legionowie. Debaty te poprowadzą dziennikarki Radia TOK FM: Karolina Lewicka i Agata Kowalska, a rozmów będzie można słuchać na antenie Radia TOK FM, w aplikacji TOK FM i na stronie tokfm.pl. Spotkania będą otwarte dla publiczności – każdy może wziąć w nich udział i zadać pytanie.

Natomiast w studiach rozgłośni odbędą się rozmowy z kandydatami reprezentującymi okręgi: Wrocław, Kraków, Gdynia, Toruń, Lublin, Łódź, Płock, Poznań i Warszawa. Prowadzącym będzie Paweł Sulik. Debat będzie można słuchać na antenie Radia TOK FM, w aplikacji TOK FM i na stronie tokfm.pl. Słuchacze stacji mogą przesyłać swoje pytania do uczestników spotkań – e-mailem na adres: uslysz@tok.fm, w formie wiadomości na Facebooku lub na Twitterze z hasztagiem #Usłysz.

Cykl debat Radia TOK FM zainauguruje rozmowa z udziałem publiczności organizowana w Rzeszowie 12 września br.

Dodatkowo redakcja zaprosi wszystkich do wejścia w rolę parlamentarzystów i poznania głosów stacji podczas spotkań w sejmie Radia TOK FM organizowanych w Rzeszowie, Częstochowie i Bydgoszczy. W dmuchanym sejmie będzie można zrobić sobie zdjęcie przy mównicy, porozmawiać z dziennikarką Radia TOK FM Ewą Podolską specjalizującą się w tematyce zdrowotnej, wziąć udział w warsztatach radiowych dla dzieci, a także w ankiecie przedwyborczej stacji.

Spotkania w sejmie Radia TOK FM odbędą się w soboty w godz. 11:00-17:00: 14 września w Rzeszowie (Rynek), 21 września w Częstochowie i 28 września w Bydgoszczy (Wyspa Młyńska).

Więcej szczegółów dotyczących akcji “Wybory w TOKu” i debat “Usłysz swojego posła” będzie pojawiać się na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku i Twitterze.

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium – podcastów. Liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM dynamicznie rośnie – na koniec marca br. wyniosła już ponad 17 tys.
tokfm.pl

Debaty Radia TOK FM pod hasłem “Usłysz” – “Usłysz swoje miasto”, “Usłysz swoją szkołę”, “Usłysz swojego posła” – są organizowane już od 2014 r. przy okazji wyborów i ważnych społecznie reform, np. parlamentarnych, samorządowych oraz reformy edukacji.

Formuła debat Radia TOK FM stanowi platformę do dialogu – umożliwia publiczności i słuchaczom zadawanie pytań uczestnikom spotkań, m.in. kandydatom na posłów. Debaty TOK FM są organizowane w wybranych miastach nadawania stacji. Obecnie Radia TOK FM można słuchać zarówno w eterze w 23 miastach Polski, jak również w całym kraju dzięki aplikacji mobilnej dostępnej w Google Play i App Store.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *