Wydajność nowej generacji – PNY zapowiada pamięć Performance DDR5 4800MHz

PNY rozszerza swoją bogatą linię pamięci do komputerów PC o moduły Performance DDR5 4800MHz Desktop Memory. Kości zostały zaprojektowane z myślą o systemach nowej generacji obsługujących nowy standard pamięci DDR5. Pozwoliło to na zastosowanie modułów o większej gęstości i częstotliwości w porównaniu do technologii poprzedniej generacji.

 

Technologia nowej generacji

Pamięć PNY Performance DDR5 została stworzona, aby wspierać rosnącą linię płyt głównych kompatybilnych z nowym standardem pamięci DDR5. Ta zaawansowana technologia umożliwia korzystanie z wielu nowych i ekscytujących funkcji, które były ograniczone lub nie były obsługiwane w poprzednich generacjach pamięci PC.DDR5 obsługuje moduły o większej gęstości – do czterech razy większej na moduł – oraz zapewnia większą częstotliwość w standardzie. W porównaniu do DDR4, którego norma JEDEC wynosi 3200 MHz, DDR5 zaczyna się od 4800 MHz. Pamięci PNY Performance będą dostępne w pojemnościach 16GB na moduł i będą charakteryzować się standardową częstotliwością JEDEC 4800 MHz.

Pełne funkcjonalności

Moduły DDR5 będą pracować przy napięciu 1,1V i będą wyposażone w obsługę ECC, co zwiększy ich wydajność i niezawodność. Istniejące pamięci DDR4 podczas obsługi konwersji napięcia polegają na płycie głównej, natomiast DDR5 obsługuje konwersję na module, co skutkuje mniejszym zużyciem napięcia i mniejszym generowaniem szumów. Dzięki wbudowanemu modułowi PMIC (Power Management IC), DDR5 daje wiesze możliwości overclockingu i regulacji napięcia.

Rosnące wsparcie

Wraz z premierą Intel Alder Lake pod koniec 2021 roku, procesory Intela zostaną pierwszymi, które będą obsługiwać standard DDR5. Wraz z rosnącym wsparciem ze strony innych producentów procesorów standard ten prawdopodobnie wyprzedzi DDR4 pod względem popularności do 2023 roku.

– Cieszymy się, że możemy dodać najnowocześniejszą technologię DDR5 do naszego portfolio produktów. Wprowadzając na rynek pierwsze modele DDR5 z linii Performance, będziemy również wspierać graczy, twórców treści i entuzjastów w ich nieustannym dążeniu do zwiększania wydajności komputerów PC, wprowadzając modele pod marką XLR8 Gaming. Modele te będą charakteryzować się wyższymi częstotliwościami taktowania, fabrycznym overclockingiem, stylowymi rozpraszaczami ciepła oraz podświetleniem RGB komentuje Michelle Bolchune, dyrektorka ds. marketingu w PNY.

– Przemysł DRAM jest na skraju ważnego przejścia z dzisiejszego DDR4 na bardziej wydajny interfejs DDR5. Poprzez wprowadzenie nowej technologii, firma PNY wyraźnie pokazuje, że chce być w czołówce podczas tego przejściadodaje Jim Handy, analityk branży pamięci w Objective Analysis.

Dostępność produktu

W trzecim kwartale tego roku kości PNY XLR8 Gaming DDR5 4800MHz Desktop Memory będą testowane pod względem kompatybilności z różnymi producentami płyt głównych. Natomiast firma przewiduje, że moduły wejdą do masowej produkcji w czwartym kwartale 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *