MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

„Wydarzenia”: Piotr Witwicki prowadzącym główne wydanie

Redaktor naczelny Interii w nowej roli od niedzieli 1 maja. Piotr Witwicki, który z Polsat News związany jest od początku istnienia stacji, pozostaje także gospodarzem programu „Gość Wydarzeń”. „Wydarzenia” codziennie o godz. 18:50 w Telewizji Polsat, Polsat News i Wydarzeniach24.

 

Nowa prestiżowa rola

– Piotr to świetny dziennikarz. Współpracujemy w Polsacie od lat. Widzowie cenią jego rozmowy, które przeprowadza w programie „Gość Wydarzeń”. Teraz będzie twarzą naszego flagowego serwisu informacyjnego, jakim są „Wydarzenia”mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki w Telewizji POLSAT.

Od początku z Polsat News

Piotr Witwicki ukończył filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Początkowo pracował jako producent w TVN (2005-2007), następnie przez rok był dziennikarzem TVP. Z Polsat News związany od początku istnienia stacji. Od 2019 roku koordynator redakcji Polsatnews.pl. Pod koniec 2020 roku objął stery nad redakcją Interii. Od tego czasu portal znacznie rozbudował swoje portfolio serwisów (Tygodnik Interii, Zielona Interia i Zdrowie Interia) oraz materiałów premium. Powstał wspólny newsroom Polsatnews.pl i Wydarzeń Interii oraz nastąpiła fuzja trzech serwisów pod marką Geekweek.

Rosnący wpływ Interii na opinię publiczną

Użytkownicy doceniają zmiany w portalu. W ciągu ostatniego roku serwisy i aplikacje Grupy Polsat – Interia odwiedziło o ponad 800 tys. więcej realnych użytkowników (Mediapanel, styczeń 2021 – styczeń 2022). Interia ma także coraz większy wpływ na kształtowanie opinii publicznej w Polsce. W ubiegłym roku inne redakcje cytowały o prawie 40 procent częściej jej materiały niż w roku 2020 (Instytut Monitorowania Mediów, Najbardziej opiniotwórcze media w 2021 rok).

Praca nie tylko w redakcji

Piotr Witwicki jest wykładowcą Uniwersytetu SWPS. Jego najnowsza książka „Znikająca Polska” została nominowana do Nagrody im. Marcina Króla Fundacji Batorego.

Wydarzenia” codziennie o godz. 18:50 w Telewizji P0psat, Polsat News i Wydarzeniach24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *