Prasa - Ksiązka

Wydawnictwo Agora dla dzieci z Nagrodą Dobre Strony 2021

Książka-cegiełka „O, choroba” wydana przez Wydawnictwo Agora dla dzieci we współpracy z Fundacją ISKIERKA zdobyła Nagrodę Edytorską Dobre Strony 2021 dla najpiękniejszej książki dla młodych czytelników. Wręczenie statuetek odbyło się podczas 29. edycji Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

 

Książka „O, choroba” Wydawnictwa Agora dla dzieci została doceniona przez jury Nagrody za: dynamicznie skonstruowany i z werwą narysowany album komiksowy, za na zmianę barwny i czarno-biały świat, w którym pojawiają się charakterni bohaterowie i wartka akcja niosąca opowieść na ważny i poważny temat choroby nowotworowej dzieci.

„O, choroba” to książka-cegiełka stworzona charytatywnie przez cenionych twórców: pisarza Bogusia Janiszewskiego i ilustratora Maksa Skorwidera, we współpracy z psychologami i podopiecznymi Fundacji ISKIERKA. Pozycja skierowana jest do czytelników w wieku 9-12 lat i podejmuje trudny temat choroby onkologicznej w sposób całkowicie nowatorski i nieszablonowy.

Opowiada historię dwunastoletniej Adeli, która spotyka na swojej drodze chorobę; jest trzymającą w napięciu i zabawną opowieścią przygodową ujętą w komiksową formę. W sposób fachowy i zrozumiały dla młodych czytelników tłumaczy, na czym polega choroba i co się dzieje w organizmie, który walczy z nowotworem. Pokazuje też pełne zaskakujących wydarzeń i niezwykłych zabaw codzienne życie małych pacjentów.

Tytuł „O, choroba” można kupić m.in. na Kulturalnysklep.pl oraz na Empik.com, a formie e-booka na Publio.pl. Dochód ze sprzedaży wydania przeznaczony jest na zapewnienie dodatkowego dostępu chorych dzieci do pomocy psychologicznej, szczególnie w obliczu pandemii i obostrzeń z niej wynikających. Więcej informacji o książce – agora.pl.

Nagroda Dobre Strony jest wyróżnieniem dla najlepszej pod względem edytorskim książki dla dzieci i młodzieży wydanej w języku polskim. Celem wyróżnienia jest promocja pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz docenienie wydawców dbających o doskonałą pod względem graficznym, typograficznym i artystycznym oprawę swoich publikacji. To jedna z najważniejszych nagród na rynku wydawniczym, przyznawana podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

Wręczenie Nagrody Edytorskiej Dobre Strony odbywa się co roku w grudniu. W tym roku nadesłane książki oceniło jury w składzie: Marcin Czerwiński, Janusz Górski, Grażyna Lange, Anita Wincencjusz-Patyna (przewodnicząca), Karolina Maria Wiśniewska. Fundatorem nagród jest Fundacja KGHM Polska Miedź. Organizatorem nagród, podobnie jak i Wrocławskich Targów Dobrych Książek, jest Wrocławski Dom Literatury.

Więcej informacji oraz listę nominowanych znaleźć można na stronie Nagrody Edytorskie – Wrocławskie Targi Dobrych Książek (targiksiazki.wroclaw.pl).

Wydawnictwo Agora specjalizuje się w literaturze faktu i biografiach, choć w jego ofercie nie brakuje także książek historycznych, poradników, wywiadów, książek dla dzieci, a także literatury pięknej, gatunkowej oraz popularnej. Wśród autorów wydawnictwa wymienić można m.in. Magdalenę Grzebałkowską, Jacka Hugo-Badera, Pawła Piotra Reszkę, Stanisława Łubieńskiego, Magdalenę Parys, prof. Jerzego Bralczyka, Donalda Tuska, Katarzynę Boni, Adama Wajraka, Michała Rusinka czy Wojciecha Mikołuszkę. Wydawnictwo Agora jest też polskim wydawcą książek Michelle Obamy, Baracka Obamy, Anne Applebaum, Huntera Bidena oraz Billa Gatesa. Tytuły Wydawnictwa Agora, jak również linii Wydawnictwo Agora dla dzieci, są dostępne m.in. na Kulturalnysklep.pl oraz w formie e-booków i audiobooków na Publio.pl.

Wydawnictwoagora.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *