Wyjątkowy koncert Elektrycznych Gitar tylko w TVP Historia

Już w najbliższą sobotę 26 sierpnia o godz. 16:30 na antenie TVP Historia dzieje Polski i Polaków opowiedzą w niezwykły sposób Kuba Sienkiewicz i Zespół Elektryczne Gitary.
 
Swoimi utworami zespół zabierze widzów w podróż w czasie. Od lat 80. XX wieku, kiedy „Był NZS” aż po rok 1816, kiedy powstawał Uniwersytet Warszawski.
Mapą tej śpiewającej podróży będą piosenki Zespołu Elektryczne Gitary z płyt „Historia” i „Czasowniki”. Piosenki niezwykle rzadko i pojedynczo wykonywane podczas innych koncertów. Tym razem po raz pierwszy zostały zagrane w formie koncertu i porwały publiczność na zamojskim Rynku Wielkim podczas Gali wręczenia nagród V „Festiwalu Filmowego – Spotkania z Historią” w Zamościu, którego współorganizatorem jest TVP Historia, obchodząca w tym roku swoje dziesiąte urodziny.
– W TVP Historia od dziesięciu lat staramy się opowiadać o historii na różne sposoby. Było to widać w Zamościu podczas jubileuszowego pokazu filmów, które stworzyliśmy w minionej dekadzie. Różnorodność tematów i sposobów mówienia o historii sprawiają, że jest ona niezmiennie fascynująca. Emocjonalny, artystyczny język koncepcyjnych płyt Elektrycznych Gitar pokazuje, że mimo upływu czasu łączą nas te same wartości, że bohaterowie z przeszłości są po prostu bliskimi nam ludźmi, zaś sama historia choć pozornie tak dobrze znana kryje w sobie jeszcze tak wiele do odkrycia. A najważniejsze że łączy a nie dzieli – mówi Piotr Legutko – dyrektor TVP Historia.
Emisja TVP Historia, 26 sierpnia 2017 o godz. 16.30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *