Sport w TV

Wyścig Monster Energy NASCAR w Motowizji

Ostatni październikowy wyścig fazy play-off odbędzie się już w niedzielę, 29.10 na torze Martinsville Speedway. Jest to najkrótszy, zaledwie 800 metrowy owal w sezonie. Po tych zmaganiach w walce o tytuł pozostanie już tylko ośmiu kierowców. Wyścig Monster Energy NASCAR z Martinsville zobaczyć będzie można tylko na antenie Motowizji o godz. 20:00.

 

Kolejna runda fazy play-off zakończyła się w minioną niedzielę. W walce o tytuł mistrzowski pozostało już tylko dwunastu kierowców. Po wyścigu w Kansas ku zdziwieniu fanów z szansami na mistrzostwo pożegnały się takie gwiazdy jak na przykład Kyle Larson, który stawiany był w roli faworytów całego sezonu oraz Matt Kenseth.

– Podczas wyścigu w Martinsville rozpocznie się kolejny, trzywyścigowy cykl, gdzie o wejście do wielkiego finału, który zaplanowany jest na 19 listopada w Homestead, walczyć będzie ósemka kierowców. Martinsville to jeden z najciekawszych obiektów w kalendarzu pucharowej serii NASCAR. Obiekt ten jest obecny w cyklu nieprzerwanie od 1949 roku, a więc od samego początku pucharowej serii. Zaledwie pół-milowy klasyczny owal, to tor niezwykle techniczny i ciasny, co generuje niesamowitą wręcz ilość bezpośredniej walki. W Martinsville unikalne jest także trofeum. Zwycięzca wyścigu otrzymuje tutaj ogromny zegar wahadłowy, zwany zegarem dziadka. O tym kto go otrzyma tym razem, przekonamy się już w niedzielę po odbyciu przez kierowców 500 okrążeń. W walce pozostaną już tylko najlepsi mówi Szymon Tworz z Motowizji.

Po październikowych emocjach fazy play-off, na fanów NASCAR czekają trzy decydujące wyścigi listopadowe: Texas (5.11), Phoenix (12.11) i wielki finał na torze w Homestead (19.11).

Wszystkie z nich obejrzeć będzie można na żywo, jedynie na antenie Motowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *