Prasa - Ksiązka

„Wysokie Obcasy Praca” z raportem specjalnym o wypaleniu zawodowym

Zjawisko „wielkiej rezygnacji”, sposoby na uniknięcie wypalenia w pracy, poradnik na nową zawodową drogę życia oraz historie kobiet, które odważyły się zmienić swoją sytuację – m.in. o tym będzie można przeczytać w specjalnym raporcie „Wysokich Obcasów Praca”. W magazynie czytelniczki znajdą również informacje o tym, jak azjatycka kultura i filozofia mogą nam pomóc w pracy, w jaki sposób nauczyć się mówić o swoich zasługach, a także stawiać granice i odmawiać szefowi. Nowy numer kwartalnika „Wysokie Obcasy Praca” pojawi się w punktach sprzedaży prasy w czwartek, 3 marca br.

 

Pierwsze w tym roku wydanie magazynu dla ambitnych i chcących się rozwijać zawodowo kobiet zawiera raport specjalny „Wypalenie zawodowe i co dalej”. W tej części pisma redakcja pisze m.in. o tzw. „wielkiej rezygnacji” (z ang. „big quit”). Jest to zjawisko odejścia z pracy oraz ucieczki od przemęczenia, wypalenia zawodowego, braku satysfakcji, niekompetentnych szefów czy niskich płac i w efekcie zmiana miejsca pracy na takie, gdzie nasze kompetencje zostaną docenione. O widocznej na dużą skalę „ucieczce do lepszej pracy” opowiada na łamach „Wysokich Obcasów Praca” Iwona Dominik. Dziennikarka zebrała również najważniejsze myśli ekspertów i stworzyła uniwersalny poradnik na nową zawodową drogę życia.

Ponadto czytelniczki znajdą w raporcie rozmowę Agnieszki Urazińskiej z trenerem rozwoju osobistego Miłoszem Brzezińskim o tym, czym tak naprawdę jest zawodowe wypalenie i jak się przed nim uchronić, a także historię sześciu kobiet, które zamiast czekać na to, co się zdarzy w ich życiu, odważyły się zostawić etat w korporacji i zmienić pracę lub nauczyć się nowego zawodu czy wyprowadzić na drugi koniec kraju, a nawet Europy. Na koniec tej części magazynu ambasadorki „Wysokich Obcasów Praca” – Ania Witowska, Beata Pawlikowska, Joanna Ceplin i Janina Bąk, czyli cztery kobiety sukcesu radzą, jak się nie zamęczyć pracą i co robić, gdy pojawią się w naszym życiu pierwsze symptomy wypalenia zawodowego.

W nowych „Wysokich Obcasach Praca” przeczytać będzie można również, co ma do zaoferowania filozofia Dalekiego Wschodu, m.in. jak wcielić w życie japońską filozofię Ikigai i jakie idee możemy zaczerpnąć ze słynnej „Sztuki wojny” napisanej przez chińskiego generała Sun Zi 2 tys. lat przed naszą erą. Dorota Warakomska radzi z kolei, jak nauczyć się asertywności w pracy oraz odmawiać szefowi, a amerykańska dziennikarka i prezenterka telewizyjna polskiego pochodzenia Mika Brzezinski swoją postawą pokazuje, jak umiejętnie mówić o własnych zasługach i osiągnąć sukces. Redakcja przypomina też na łamach kwartalnika sylwetkę Wandy Rutkiewicz, która walczyła z postrzeganiem kobiet przez pryzmat płci i przełamała męski monopol we wspinaczce wysokogórskiej.

Najnowsze wydanie magazynu „Wysokie Obcasy Praca” będzie dostępne w punktach sprzedaży prasy od czwartku, 3 marca br. w cenie 15,99 zł. Można je również pobrać w aplikacji „Wysokie Obcasy Extra”, a także kupić na m.in Prenumerata24.pl i Kulturalnysklep.pl, a w formie cyfrowej na Publio.pl.

Wydanie wspiera kampania promocyjna w prasie („Gazeta Wyborcza” i jej tygodniki), radiu (radiostacje Agory), internecie (Wyborcza.plWysokieobcasy.pl) oraz w mediach społecznościowych na profilach „Wysokich Obcasów”. Działania przygotował zespół promocji „Wysokich Obcasów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *