Internet & Gry - Reklama

“Wysokie Obcasy” ze stażystką w ramach programu Google News Initiative Fellowship

Do redakcji “Wysokich Obcasów” i serwisu  Wysokieobcasy.pl na czas wakacji dołączyła Justyna Grochal. Jej staż w tym zespole odbywa się dzięki ponownemu udziałowi “Gazety Wyborczej” w Google News Initiative Fellowship, programie organizowanym przez European Jornalism Centre.

 

Google News Initiative Fellowship, organizowany w krajach Unii Europejskiej przez European Jornalism Centre (EJC), adresowany jest do studentów różnych kierunków studiów, którzy pasjonują się dziennikarstwem oraz nowymi technologiami. Ośmiotygodniowe, płatne staże oferowane w programie to wyjątkowa okazja dla młodych osób, aby poznać specyfikę działania największych mediów informacyjnych w Europie, móc uczyć się od najlepszych dziennikarzy i zdobyć cenne doświadczenie.

„Gazeta Wyborcza” w 2020 r. już po raz drugi dołączyła do GNI Fellowship, tym razem oferując staż w redakcji “Wysokich Obcasach”. Zgodnie z zapowiedziami, wybrana osoba będzie mogła rozwijać swoje umiejętności dziennikarskie pod okiem opiekunów z redakcji, pisząc teksty na tematy związane z misją i obszarem zainteresowania “Wysokich Obcasów”.

– Rekrutacja na staż odbywała się w czasie pandemii – w okresie największej społecznej izolacji, dlatego z kandydatkami rozmawiałyśmy online. Ponieważ cała nasza redakcja znajdowała się w szczególnym momencie – bardzo intensywnej pracy w trybie zdalnym – i już wtedy wiedziałyśmy, że w takim trybie będzie też pracować nasza stażystka, poza oczywistymi oczekiwaniami od kandydatki, jak wspólnota wartości, ciekawa osobowość, lekkie, sprawne pióro, miałyśmy też oczekiwania dodatkowe, m.in. dotyczące znajomości kulisów pracy w serwisie internetowym – wyjaśnia Magdalena Karst-Adamczyk, szefowa  Wysokieobcasy.pl

Spośród nadesłanych zgłoszeń redakcja wybrała na stażystkę Justynę Grochal, dziennikarkę poprzednio związaną z kilkoma redakcjami, która dołączyła do zespołu “Wysokich Obcasów” w połowie czerwca 2020 r.

Justyna Grochal na studiach współpracowała z Radiem Kraków i festiwalem filmowym Off Camera, przez lata była też związana z redakcją muzyczną portalu Interia, dla której zrealizowała wywiady z wieloma światowej sławy artystami takimi, jak Herbie Hancock, The Cranberries czy Tom Odell. Współpracowała też m.in. z kwartalnikiem “Gazeta Magnetofonowa”, Miastem Kobiet i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

– Justyna przekonała nas do siebie swoim doświadczeniem, ale też fajną energią i otwartą głową pełna niestandardowych pomysłów – i nie zawiodła naszych oczekiwań! Okazała się super sprawną dziennikarką, która zna i czuje internet. Właściwie od pierwszego dnia stażu w serwisie  Wysokieobcasy.pl zaczęły pojawiać się jej teksty, a 1 sierpnia prawdopodobnie zadebiutuje na łamach tygodnika “Wysokie Obcasy”. Zaangażowanie Justyny okazało się wielkim wsparciem w przedwyborczym tygodniu, kiedy razem z dziennikarzami “Gazety Wyborczej” przygotowywaliśmy dużą profrekwencyjną akcję z udziałem artystów, influencerów i celebrytów. Z ramienia redakcji “WO” projektem od początku do końca zajęła się Justyna i poradziła sobie znakomiciedodaje Magdalena Karst-Adamczyk.

Justyna Grochal będzie na stażu w “Wysokich Obcasach” do 15 sierpnia.

W ramach tegorocznej edycji GNI Fellowship łącznie kilkadziesiąt osób, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, zostało zaproszonych na płatne ośmiotygodniowe staże wakacyjne w ponad 40 redakcjach informacyjnych z 14 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii oraz Polski. W programie biorą udział m.in. brytyjski dziennik „The Guardian”, “Financial Times”, francuski dziennik “Le Monde”, włoska “La Repubblica” czy holenderski “Vice”, ale również lokalne i regionalne media.
Wszyscy stażyści otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę i są pod opieką mentorską EJC.

Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie journalismfellowships.eu.

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem i liderem cyfryzacji prasy w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. W kwietniu 2020 r. liczba prenumerat cyfrowych dziennika sięgnęła 240 tys. – wraz z tymi, którzy kupują papierowe wydanie, dziennik ma ponad 300 tys. płacących czytelników.

„Wysokie Obcasy” to sobotni magazyn „Gazety Wyborczej”, tworzony z myślą o wymagających czytelniczkach i czytelnikach. Można w nim przeczytać o ważnych tematach społecznych, sprawach codziennych i sprawach niezwykłych, a także poznać historie kobiet – również tych niekoniecznie znanych z pierwszych stron gazet. Tygodnik jest dostępny razem z sobotnim papierowym wydaniem „Gazety Wyborczej” i w aplikacji „Gazety Wyborczej”, a wybrane teksty z magazynu ukazują się w serwisie Wysokieobcasy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *