„Wyspa przetrwania”. Zobaczcie jak wygląda wyspa na której zamieszkają śmiałkowie z Polski

Jedna z bezludnych wysp Fidżi będzie areną zmagań uczestników programu „Wyspa przetrwania” – nowości, którą od września będzie pokazywał Polsat.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Fidżi to państwo na Oceanie Spokojnym, które rozciąga się na 323 wyspach przede wszystkim pochodzenia wulkanicznego. Otaczają je rafy koralowe. Jedynie 110 z nich jest zamieszkała, ale 87% ludności mieszka na dwóch największych wyspach archipelagu Viti Levu i Vanua Levu. W linii prostej od Polski na Fidżi jest niemal 16 tysięcy kilometrów, a do najbliższych sąsiadów tego wyspiarskiego państwa np. do Wellington stolicy Nowej Zelandii jest 2644 km, a do Sydney – 3222 km. Nieco bliżej jest do małych państw np. Samoa Amerykańskiego – 1173 km i Tonga – jedynie 806 km. Do XIX wieku na Fidżi panował… kanibalizm, aż do 1970 roku było brytyjską kolonią.
Na miejscu wybrańcy, których zobaczymy jesienią w programie zobaczą piękne widoki: wielkie piaszczyste plaże, zieloną dżunglę i malownicze płytkie zatoki z krystalicznie czystą wodą. Ale są też i zagrożenia muszą obawiać się węży i… komarów, których ugryzienie może zakończyć się zachorowaniem na dengę – ostrą wirusową chorobę, odmianę gorączki krwotocznej.
Uczestnicy show zanim dotarli na Fidżi spędzili w podróży ponad 30 godzin. Na wyspie będą musieli zorganizować sobie ogień, dach na głową i zdobyć pożywienie. Przede wszystkim jednak czekają ich pełne wyzwań konkurencje, w których będą mogli zdobyć totem – oznaczający nietykalność przy eliminacji.
Zobaczcie jak wygląda wyspa na której szesnaścioro śmiałków z Polski spędzi miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *