Cyfrowy PolsatMediaZapowiedzi TV

„Wyspa przetrwania”. Zobaczcie jak wygląda wyspa na której zamieszkają śmiałkowie z Polski

Jedna z bezludnych wysp Fidżi będzie areną zmagań uczestników programu „Wyspa przetrwania” – nowości, którą od września będzie pokazywał Polsat.

Fidżi to państwo na Oceanie Spokojnym, które rozciąga się na 323 wyspach przede wszystkim pochodzenia wulkanicznego. Otaczają je rafy koralowe. Jedynie 110 z nich jest zamieszkała, ale 87% ludności mieszka na dwóch największych wyspach archipelagu Viti Levu i Vanua Levu. W linii prostej od Polski na Fidżi jest niemal 16 tysięcy kilometrów, a do najbliższych sąsiadów tego wyspiarskiego państwa np. do Wellington stolicy Nowej Zelandii jest 2644 km, a do Sydney – 3222 km. Nieco bliżej jest do małych państw np. Samoa Amerykańskiego – 1173 km i Tonga – jedynie 806 km. Do XIX wieku na Fidżi panował… kanibalizm, aż do 1970 roku było brytyjską kolonią.

Na miejscu wybrańcy, których zobaczymy jesienią w programie zobaczą piękne widoki: wielkie piaszczyste plaże, zieloną dżunglę i malownicze płytkie zatoki z krystalicznie czystą wodą. Ale są też i zagrożenia muszą obawiać się węży i… komarów, których ugryzienie może zakończyć się zachorowaniem na dengę – ostrą wirusową chorobę, odmianę gorączki krwotocznej.

Uczestnicy show zanim dotarli na Fidżi spędzili w podróży ponad 30 godzin. Na wyspie będą musieli zorganizować sobie ogień, dach na głową i zdobyć pożywienie. Przede wszystkim jednak czekają ich pełne wyzwań konkurencje, w których będą mogli zdobyć totem – oznaczający nietykalność przy eliminacji.

Zobaczcie jak wygląda wyspa na której szesnaścioro śmiałków z Polski spędzi miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *