Wystartował nowy projekt internetowy Grupy Eurozet mamzdanie.pl (wideo)

Dzisiaj, 3 lipca, wystartował nowy innowacyjny serwis internetowy Grupy Eurozet – mamzdanie.pl. Jego użytkownicy będą komentować bieżące wydarzenia, społeczne i polityczne w formie wypowiedzi wideo. Liderem projektu jest Jacek Gasiński.
 

 
Mamzdanie.pl to pierwsza na świecie platforma internetowa łącząca dziennikarstwo internetowe z forum wymiany opinii w postaci filmów nagrywanych przez dedykowaną aplikację, która jest dostępna na urządzeniach z systemami Android (od wersji 5.0) i iOS. Projekt mamzdanie.pl stanowi integralną częścią portalu radiozet.pl.
Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 na stronie mamzdanie.pl pojawią się wideo materiały dnia, w których dziennikarze zaprezentują wybrany aktualny problem społeczno-polityczny, budzący powszechne kontrowersje. Każdy z nich będzie przedstawiony w formie pytania. Użytkownicy serwisu będą mogli nagrać swoje opinie za pomocą smartfona, wybierając wcześniej opcje „za” lub „przeciw”. Wideo z opiniami publikowane będą codziennie
od poniedziałku do piątku. Natomiast w weekendy zobaczymy najciekawsze nagrania
z mijającego tygodnia. Moderator udostępni te opinie, które nie zawierają treści wulgarnych, obraźliwych lub obscenicznych.

„Obecne czasy gwarantują, że tematów do dyskusji na pewno nie zabraknie. Jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy miejsce, w którym jakościowe dziennikarstwo spotka się z internautami, którzy mają własne zdanie i nie boją się go wypowiadać wprost. Nasza formuła wideo-opinii gwarantuje wyłączenie z dyskusji internetowych hejterów, którzy kryją się za pseudonimami. –
mówi Tomasz Sofuł, dyrektor działu online Grupy Eurozet.
Do współpracy redakcja zaprosiła czołowych polityków i osoby znane z życia publicznego. Ich komentarze będą również nagrywane za pomocą aplikacji mamzdanie.pl. Wkrótce zostaną ujawnione nazwiska pierwszych stałych komentatorów.
Liderem projektu Grupy Eurozet jest Jacek Gasiński, były reporter m.in. „Faktów” TVN i „Wiadomości” TVP1. Producentem materiałów redakcyjnych będzie Marek Czunkiewicz, dawny producent Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, który objął jednocześnie stanowisko szefa Działu Wideo Online w Grupie Eurozet. Szefem serwisu radiozet.pl jest Łukasz Sawala.
Projekt powstał dzięki dofinansowaniu z funduszu Google Digital News Initiative, który promuje innowacyjne dziennikarstwo internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *