MediaSport w TVTVP

XIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne Krynica-Zdrój 2018 w TVP Polonia

Koncert Galowy, transmitowany przez TVP Polonia, rozpocznie XIII edycję Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych. W tym roku zmagania polonijnych sportowców zaczną się 26 lutego i potrwają do 1 marca. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne to radosne Święto Polonii odbywające się co 2 lata. W tej sportowej rywalizacji i towarzyskim spotkaniu naszych rodaków w Ojczyźnie w tym roku weźmie udział ponad 650 Polonusów z 24 krajów. Będą oni konkurować w ośmiu dyscyplinach: narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, nordic walking, short track, snowboard, wielobój łyżwiarski, hokej na lodzie i turniej rodzinny. W czwartek, 1 marca uczestnicy Igrzysk pobiegną specjalnie przygotowanym szlakiem, oddając w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym.

Koncert inauguracyjny XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych odbędzie się 25 lutego 2018 r. o godz. 20:10 w Pijalni Głównej. Atrakcją wieczoru będzie występ zespołu Sound’n’Grace, Mateusza Ziółko oraz uczestnika The Voice of Poland – Kamila Bijosia. Podczas ceremonii otwarcia nastąpi prezentacja i ślubowanie zawodników, sędziów, wciągnięcie flagi na maszt oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Koncert Galowy poprowadzą dziennikarka TVP Polonia Anna Karna i Tomasz Tylicki.

W ostatnich zimowych Igrzyskach Polonijnych, zorganizowanych na Podkarpaciu, udział wzięło ponad 500 Polaków z całego świata. Najwięcej złotych medali wywalczyli nasi rodacy mieszkający na Litwie, którzy na najwyższym podium stawali aż 42 razy. Tuż za nimi uplasowały się ekipy z Czech i Białorusi.

Organizatorem XIII Światowych Zimowych Igrzyska Polonijnych jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Miasto Krynica-Zdrój. Opiekę medialną nad wydarzeniem sprawuje TVP Polonia.

Na transmisję inauguracji XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych Krynica-Zdrój 2018 zapraszamy do TVP Polonia w niedzielę, 25 lutego o godz. 20:10 i 2:45 oraz w poniedziałek, 26 lutego o godz. 14:20.

Przez cały tydzień zachęcamy do śledzenia relacji z Igrzysk w serwisie informacyjnym „Polonia 24” o godz. 21:45 i 4:15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *