Zakończyły się zdjęcia do filmu „Ryfka” z udziałem Soni Szyc

W Warszawie zakończyły się zdjęcia do filmu „Ryfka”, najnowszej produkcji Kuby Kosmy i Katarzyny Sarnowskiej – producentów nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Wszystkie nasze strachy” – i jednocześnie drugiego pełnometrażowego filmu Kuby Michalczuka („Teściowie”).

 

– Zakończyliśmy najważniejszą część tej podróży. To co czuję, to ogromna wdzięczność dla mojej ekipy, która włożyła w ten projekt całe serce. Po raz kolejny miałem szansę pracować ze świetnymi aktorami, co mam nadzieję przeniesie się na ekran w ładunku humoru i emocji. Dla mnie osobiście bardzo budujące jest to, że w dzisiejszych czasach, dzięki pomocy PISF i koproducentów, taki film mógł powstać i że już niedługo ludzie będą mieli szansę obejrzeć go na dużym ekraniemówi Kuba Michalczuk, reżyser filmu.

Film był realizowany od końca maja do początku lipca na Śląsku oraz w Warszawie. W rolach głównych występują debiutująca na dużym ekranie Sonia Szyc i Borys Szyc. W filmie zobaczymy również takich aktorów, jak: Anita Jańcia, Maciej Bisiorek, Anna Moskal, Anna Mrozowska, Magdalena Cielecka, Iza Kuna i Jan Peszek.

Ryfka to wypełniona emocjami i humorem opowieść o młodej, 17-letniej dziewczynie, tytułowej Ryfce, która nieoczekiwanie wkracza do świata ojca. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna zmaga się z trudnym życiowo tematem, ale też, wbrew woli córki, postanawia jej pomóc.

Co czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej dziewczyny? Niewiele. Jednak mimo początkowej niechęci i serii jego niefortunnych działań, szybko okazuje się, że tych dwoje łączy więcej, niż dzieli. Zupełnie nieoczekiwanie stają się dla siebie nawzajem remedium na tęsknotę za byciem zrozumianym.

Zmysłowe zdjęcia Macieja Rytra oraz przepełnione autentycznością kreacje aktorskie Soni Szyc i Borysa Szyca sprawiają, że film Kuby Michalczuka jest niezwykle sugestywnym, wypełnionym humorem obrazem opowiadającym o tym, że nigdy nie jest za późno, by coś zmienić, a to co drażni nas w bliskich, często jest ważną opowieścią o nas samych.

– To była duża przyjemność móc obserwować przy pracy tak wrażliwego reżysera, jakim jest Kuba Michalczuk. Nasi aktorzy wspaniale wpisali się w swoje role, ale największym pozytywnym zaskoczeniem okazała się główna aktorka – Sonia Szyc. Naprawdę trudno uwierzyć, że można być aż taką profesjonalistką, będąc pierwszy raz na planie. To spotkanie zapamiętamy na długo mówią Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska, producenci filmu.

Scenariusz do filmu napisała Katarzyna Sarnowska („Wszystkie Nasze Strachy”, „Chemia”). Autorem zdjęć jest Maciej Ryter. Za scenografię odpowiada Jakub Zwolak. Pionem kostiumów kierowała Pola Gomółka, a charakteryzacją Alicja Kutkowska.

Producenci: Kuba Kosma i Katarzyna Sarnowska / studio Serce.

Koprodukcja: Grupa Kino Polska i Canal+.

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dystrybucja: Kino Świat.

Premiera: 2023 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *