„Zakręty wiary życie w sekcie” w CI Polsat (wideo)

Po raz pierwszy w historii telewizja Crime+Investigation zaprasza na międzynarodowe wydarzenie ZAKRĘTY WIARY: TYDZIEŃ Z SEKTAMI – nadawaną od 18 do 24 listopada jedyną w swoim rodzaju produkcję telewizyjną.

[AdSense-A]

W ramówce znajdzie się ponad 20 godzin nowych i oryginalnych treści programowych, kontynuacji popularnych serii, specjalny odcinek programu „Opowiem ci o zbrodni” z pisarzem i scenarzystą Igorem Brejdygantem oraz lokalna produkcja “Zakręty wiary”, wyprodukowana przez firmę DzikiLis. Tematem przewodnim programów będą destrukcyjne systemy wierzeń i ich wpływ na ludzi. Emisja pierwszego programu odbędzie się w niedzielę, 18 listopada 2018 roku, w 40. rocznicę masowego samobójstwa w sekcie w Jonestown w Gujanie.

[AdSense-B]

Wydarzenie ZARKĘTY WIARY: TYDZIEŃ Z SEKTAMI będzie nadawane w ponad 100 krajach na całym świecie, m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Polsce, Rumunii, RPA, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Tygodniowy blok na kanale Crime+Investigation zapoczątkuje film dokumentalny „Sekty kontra medycyna” w niedzielę, 18 listopada o 21:00. Z kolei dwa dni później, we wtorek 20 listopada stacja wyemituje 4 odcinki serii dokumentalnej “Ekstremalna wiara”, w którym Elizabeth Vargas, nagrodzona Emmy dziennikarka śledcza, wraz z byłymi członkami kontrowersyjnych grup religijnych  spróbuje dojść do istoty tego, jak liderzy sekt oddziałują na zagubionych ludzi i tworzą potężne, często destrukcyjne ruchy religijne.

W ramach Zakrętów wiary od 18 do 24 listopada, Crime+Investigation Polsat pokaże:

1. Sekty kontra medycyna (org. No greater law)
Niedziela, 18 listopada o 21:00

Tom Dumican przygląda się religijnej sekcie z Idaho znanej pod nazwą Wyznawcy Chrystusa, która praktykuje uzdrawianie wiarą i odrzuca wszelkie zdobycze medycyny. Doprowadziło to w ciągu kilkudziesięciu lat do niezliczonych zgonów, w tym setek chorych dzieci. Władze prowadzą dochodzenie w sprawie zaskakująco wysokiej umieralności dzieci członków sekty, a jeden z jej liderów walczy o prawo do wyznawania dowolnych poglądów.

2. Zbiorowe samobójstwo w Jonestown (org. Jonestown: The Women Behind The Massacre)
Niedziela, 18 listopada o 23:00

Program specjalny przybliżający niepokazywane dotąd sylwetki czterech kobiet, dziś już niemal zupełnie zapomnianych, które również odpowiadały za masakrę w Jonestown w Gujanie w 1978 roku. Zginęło wówczas bądź popełniło samobójstwo 918 osób, a cały plan został przygotowany w szczegółach nie tylko przez przywódcę sekty Jima Jonesa, ale także kobiety z jego najbliższego kręgu: żonę Marceline Jones, kochanki Carolyn Layton i Marię Katsaris oraz Annie Moore. Czy były one ofiarami, czy raczej sprawczyniami tej tragedii?

[AdSense-C]

3. Spowiedź Charlesa Mansona (org. Manson Speaks: Inside The Mind Of A Madman)
Poniedziałek, 19 listopada od 21:00

W oparciu o niedawno zdobyte nagrania wypowiedzi Charlesa Mansona emerytowany detektyw Cliff Shepard i badacz Charlie Cook próbują powiązać pewne niewyjaśnione zabójstwo z tym skazanym mordercą i jego bandą. Dwuczęściowy czterogodzinny dokument specjalny.

4. Ekstremalna wiara (org. Cults and Extreme Belief)
4-godzinny blok: wtorek, 20 listopada od 21:00

Elizabeth Vargas wraz z byłymi członkami kontrowersyjnych ugrupowań próbuje dojść do istoty tego, jak sekty oddziałują na zdesperowanych ludzi, by tworzyć potężne i często destrukcyjne systemy wierzeń. W każdym odcinku przyglądamy się jednej wciąż aktywnej grupie religijnej oczami zarówno byłych, jak i obecnych wyznawców, a także jej duchowych przywódców.

5. Opowiem ci o zbrodni (odcinek 6 „Sasquatch”): czwartek, 21 listopada o 22:00

W każdym odcinku nowego cyklu dokumentalnego „Opowiem ci o zbrodni”, jeden z pisarzy stanie się narratorem i opowie wybraną przez siebie historię prawdziwej zbrodni. Autorzy posłużą się dostępem do akt sądowych, a także rozmowami z ekspertami, aby przybliżyć widzom programu okoliczności i postacie, które były kluczowe do rozwiązania każdej sprawy. Autor powieści kryminalnych Igor Brejdygant opowie w programie o zbrodni, która wydarzyła się w miejscowości Ząb na Podhalu w 2014 roku. Zabójca inspirował się czynami seryjnego mordercy Teda Bundy’ego i teledyskiem rapera Ice Cube’a.

6. Morderstwo w sekcie (org. Ungodly Acts): czwartek, 22 listopada o 21:00

Film fabularny: Policja początkowo uznaje, że Melissa Cooper powiesiła się, ale wkrótce zgłasza się młody człowiek i wyznaje, że to on ją zamordował na polecenie jej męża Daniela, przywódcy sekty religijnej, który kontroluje każdy aspekt życia jej członków.

7. Prorok zła (org. Warren Jeffs: Prophet Of Evil): piątek, 22 listopada o 23:00

Warren Jeffs jest religijnym prorokiem, którego Fundamentalistyczny Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich liczy około 15.000 wyznawców. Zanim w 2011 roku trafił do więzienia za wykorzystywanie seksualne dzieci, poślubił co najmniej 78 żon, miał ponad 50 dzieci i kontrolował miliony dolarów zdobyte przez sektę. W dwugodzinnym programie specjalnym oglądamy obszerne rozmowy z obecnymi i byłymi członkami Kościoła, rodziną Warrena Jeffsa i ludźmi, którzy postawili go przed sądem, zwiedzamy utajnione obiekty należące do sekty i poznajemy najmroczniejsze sekrety Jeffsa. Posiłkując się częściowo relacjami świadków, a częściowo badaniami psychologicznymi, autorzy próbują wyjaśnić, w jaki sposób jeden człowiek może skłonić tak wielu do poświęceń w imię Boga.

8. Poligamia: uciec z sekty (org. Escaping Polygamy): piątek, 23 listopada o 21:00

Trzy siostry uciekły z poligamicznej sekty i teraz pomagają innym odzyskać wolność. Andrea, Jessica i Shanell jako młode dziewczyny wyrwały się ze szponów potężnego Klanu Kingston, który działa w Salt Lake City w stanie Utah. Choć od tamtej pory minęło kilkanaście lat, wszystkie trzy z wielkim zaangażowaniem wspierają innych członków sekty, którzy się w niej urodzili i wychowali, ale chcieliby rozpocząć nowe życie na własny rachunek. W każdym godzinnym odcinku siostry współpracują ze znajomymi i nieznajomymi, znajdującymi się na różnych etapach zrywania z poligamią. Jak się przekonamy, jest to proces długotrwały i często bardzo skomplikowany.

9. Sekty na Wyspach (org. Cults, Taboos & Twisted Faith): sobota, 24 listopada o 21:00

Psychologiczne studium „prawdziwej zbrodni”, w której nadużywanie władzy zderza się niebezpiecznie z pragnieniem przynależności. Dzięki relacjom z pierwszej ręki dowiadujemy się, jak pozornie zwyczajni ludzie akceptują destrukcyjne systemy wierzeń, po czym uświadamiają sobie, że zagraża to ich życiu i że muszą uciekać.

10. Scjentologia i jej skutki (org. Leah Remini: Scientology And The Aftermath)
Sobota, 24 listopada o 22:00

Odcinek specjalny, który przybliża widzom amerykańska aktorka, artystka, producentka i autorka Leah Remini. Sama przystąpiła do scjentologów wraz z rodzicami w roku 1979, jako dziewięciolatka, a opuściła sektę w roku 2013. Stała się krytykiem Kościoła Scjentologii, którego sekrety opisała w wydanym w 2015 roku bestsellerowym pamiętniku. W kolejnych odcinkach poznajemy doświadczenia Remini i innych byłych scjentologów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *