Zbigniew Boniek gościem Cafe Futbol

W wyjątkowy przedświąteczny czas, do Cafe Futbol zawita wyjątkowy gość. O tym, co wydarzyło się w roku 2018 i co czeka nas w kolejnym, Mateusz Borek porozmawia ze Zbigniewem Bońkiem. W dyskusji udział wezmą też Tomasz Hajto i Roman Kołtoń.

 

Mundial w Rosji, zmiana selekcjonera, premierowa edycja Ligi Narodów, losowanie eliminacji EURO 2020, kolejna klęska polskich klubów w europejskich pucharach, pomysły na reformy ligowych rozgrywek, zmiany w przepisach. W 2018 roku działo się w polskiej piłce tyle, że tematów do rozmów przy świątecznym stole na pewno nie zabraknie. A chyba trudno wyobrazić sobie lepszego partnera do rozmowy na te tematy od Bońka.

Prezes PZPN przeżył, jak wszyscy kibice w Polsce, ogromne rozczarowanie podczas mistrzostw świata w Rosji. Ale to on sam musiał podjąć decyzję o przyszłości Adama Nawałki, a kiedy ta już się wyjaśniła, dokonać wyboru kolejnego selekcjonera.

Boniek ma za sobą bardzo intensywny rok, a ten, który przed nim wcale nie zapowiada się spokojniej. Pierwsza reprezentacja spróbuje wykorzystać szczęśliwe losowanie grup eliminacyjnych mistrzostw Europy. Młodzieżówka Czesław Michniewicza pojedzie na EURO do Włoch i San Marino, a do Polski przyjadą czołowi młodzi piłkarze z całego świata, by wziąć udział w mundialu do lat 20. Szykowane na 2019 rok reformy (system rozgrywek, obowiązkowy młodzieżowiec w ekstraklasie…) mają z kolei podnieść poziom naszych drużyn klubowych, które od dwóch lat rywalizację w europejskich pucharach kończą, nim ona się na dobre rozpocznie.

Ciekawe tematy plus ciekawi rozmówcy – na końcu takiego równania musi być ciekawy program.

Cafe Futbol w niedzielę 23 grudnia od 11.00 w Polsacie Sport i na portalu Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *