Zespół Muse główną gwiazdą „MTV World Stage Bilbao”

Stacja MTV ogłosiła dziś, że główną gwiazdą „MTV World Stage Bilbao” będzie zespół Muse. Koncert odbędzie się na stadionie San Mamés, w sobotę 3 listopada, tuż przed finałową galą „MTV EMA 2018”, która będzie miała miejsce w niedzielę, 4 listopada w Bilbao Exhibiton Centre w Hiszpanii.

 

 

Na scenie wystąpi także Crystal Fighters, brytyjsko-hiszpański zespół tworzący muzykę elektroniczną. Nazwiska pozostałych artystów, którzy pojawią się w trakcie trzygodzinnego show, poznamy już wkrótce.

Bilety na wydarzenie będą dostępne od godz. 12:00 w poniedziałek, 8 października na stronie mtvema.com

Zespół Muse zgarnął do tej pory aż pięć nagród MTV EMA. W skład zespołu wchodzą wokalista, gitarzysta oraz keyboardzista Matt Bellamy, basista i wokalista Chris Wolstenholme oraz perkusista Dominic Howard. Muse sprzedało do tej pory ponad 20 milionów albumów, a ich największe hity – “Uprising”, “Madness”, “Neutron Star Collision (Love Is Forever) “, “Psycho”, “Super Massive Black Hole” oraz “Starlight” znalazły się na liście 100 największych hitów Billboard. W piątek, 9 listopada, premierę będzie miał najnowszy album zespołu, “Simulation Theory”. „MTV World Stage Bilbao” będzie pierwszym koncertem, na którym fani zespołu usłyszą utwory z tego krążka.

Brytyjsko-hiszpański zespół Crystal Fighters, w skład którego wchodzą wokalista Sebastian Pringle, gitarzysta i perkusista Gilbert Vierich oraz gitarzysta Graham Dickson, opisuje swój styl muzyczny, jako „szybki, magnetyczny i pełen pasji”. Stale ewoluujące brzmienie zespołu sprawia, że ich koncerty są niesamowitym doświadczeniem – scena wręcz kipi od radosnej eksplozji bitów, elektroniki i basu. Ostatni występ zespołu, który odbył się tego lata w ramach Arenal Sound Festival, opisywano, jako „nieziemski”. W trakcie koncertu Crystal Fighters zaprezentował utwory łączące elementy muzyki tanecznej z akustycznymi gitarami i tradycyjnymi baskijskimi instrumentami. Zespół, który zaczynał swoją karierę od występów na londyńskich imprezach w opuszczonych magazynach, zdobył w ostatnich latach ogromną międzynarodową popularność. Na wydanych przez grupę trzech albumach studyjnych znalazły się takie hity, jak „At Home”, „Boomin” In Your Jeep” i „Follow”. Nadchodzący rok również zapowiada się dla Crystal Fighters bardzo obiecująco.

Więcej informacji o „MTV World Stage Bilbao” znajduje się na stronie mtvema.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *