Zestawienie oglądalności wszystkich spotkań eliminacji do Mundialu w Rosji w Polsacie i Polsacie Sport

Piłka nożna to w Polsce wciąż sport numer jeden, a kibice grającej skuteczny i efektowny futbol, reprezentacji Polski nie zawodzą. 10 spotkań eliminacji do Mundialu Rosja 2018 w Polsacie i Polsacie Sport obejrzało średnio w sumie niemal 74 miliony widzów.

 

Największą telewizyjną widownię miał ostatni, decydujący o awansie mecz z Czarnogórą. Na obu antenach spotkanie oglądało niemal 9,5 miliona widzów. Najmniejszą zgromadził wyjazdowy mecz z Armenią – prawie 6 milionów widzów.

Wśród najlepszych wyników pod względem oglądalności spotkań eliminacji do Mundialu w Rosji znalazły się jeszcze mecze Rumunia – Polska (ponad 8,5 miliona) czy Polska – Rumunia (niemal 8 milionów). W trakcie emisji wszystkich spotkań reprezentacji Polski, Polsat był liderem w obu grupach audytoryjnych,, a udziały obu anten często oscylowały wokół 50% co oznacza, że mecze oglądał zazwyczaj co drugi widz oglądający w tym czasie telewizję.

Kończące się właśnie eliminacje do Mistrzostw Świata strefy UEFA, były też ogromnym sukcesem całej ekipy Polsatu Sport. Tylko przed i po meczach Polaków wyemitowaliśmy ponad 50 godziny relacji na żywo, celebrując z kibicami każdy sukces reprezentacji Polski. Mecze Polaków komentowali Mateusz Borek i Tomasz Hajto, ale pozytywny odbiór ich pracy przez kibiców, to także efekt ogromnego zaangażowania profesjonalistów i pasjonatów futbolu, jakimi są dziennikarze i eksperci Polsatu Sport. Mecze eliminacyjne z różnych perspektyw stadionów i telewizyjnego studia relacjonowali m.in. Marcin Feddek, Roman Kołtoń, Marcin Lepa, Cezary Kowalski, Tomasz Włodarczyk, Jerzy Mielewski, Dariusz Dziekanowski, Włodzimierz Lubański, Andrzej Strejlau Tomasz Łapiński, Waldemar Prusik i Andrzej Iwan. Kanały sportowe grupy Polsat transmitowały bezpośrednio ponad 250 spotkań z całego cyklu, prezentując najlepsze i najciekawsze mecze w 9 grupach eliminacyjnych. Między 9 a 14 listopada Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News pokażą jeszcze ostatnią odsłonę batalii o Mundial, czyli mecze barażowe, w których zagra 8 najlepszych zespołów, które zajęły w swoich grupach drugie miejsca.

Poniżej zestawienie oglądalności wszystkich spotkań reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata – Rosja 2018 (anteny Polsat i Polsat Sport):

(dane: Nielsen Audience Measurement)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *