Zion Train na scenie Czwórki

Zion Train, legenda future dubu, obchodzi w 2018 roku 30-lecie istnienia grupy. Z tej okazji zespół zaplanował trzy koncerty w Polsce, w ramach trasy „30 Years in Dub”, z których jednego, w całości będzie można wysłuchać wyłącznie w radiowej Czwórce – już w niedzielę o 19.00.

 

 

Dwa pozostałe występy odbędą się we Wrocławiu (Stara Piwnica, 26 października) oraz w Warszawie (Pogłos, 27 października). Na tych koncertach gośćmi specjalnymi Zion Train i towarzyszącym im Joint Venture Sound System będą wokalistki Kapeli ze Wsi Warszawa oraz Jarek Kowalczyk i Ania Mrożek z Bakshish.

Nad całą trasą patronat medialny objęła Czwórka.

– Wpływ brytyjskiej formacji Zion Train na światową scenę muzyczną jest ogromny. Może być rozpatrywany zarówno z perspektywy potencjału jamajskiego wirusa, który od ponad 50 lat ma się dobrze w wielu miejscach świata, jak i perspektywy klubowej, gdzie karaibska sztuka mixu dub znacząco wpłynęła na rozwój muzyki elektronicznej. Powstały równo 30 lat temu „Pociąg do Syjonu” to pionierzy sceny digital dub – nowego, elektronicznego podejścia do tradycji jamajskiego reggae w głęboko basowej i radykalnej formie, która inspirowała swym brzmieniem i transowym charakterem m.in. takie gatunki jak drum’n’bass czy dubstep. Po wydaniu wielu znaczących albumów i dziesiątek singli, Zion Train w duecie: DJ Perch (producent, lider, live dub master) oraz MC Dub Dadda powraca na okolicznościową trasę z okazji rocznicy istnienia, w ramach której wystąpią w Czwórce. Od 1996 roku wyjątkowo blisko związani są z Polską, odwiedzając ją corocznie i posiadając tu wysoki status, zbudowany latami pięknych koncertów. Polecam to niepowtarzalne wydarzenie – informuje Mirosław „Maken” Dzięciołowski, prowadzący audycję „Strefę Dread” w radiowej Czwórce, DJ i ekspert sceny reagge.

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Zespół po raz pierwszy pojawił się w Polsce w 1996 roku. Na przestrzeni lat występował w naszym kraju w różnych składach i pojawił się na takich czołowych imprezach jak Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival czy „Tam Gdzie Biją Źródła”. Koncert w 2004 roku na Przystanku Woodstock będzie pamiętany jako największy dub show w historii światowej muzyki. Produkcje Zion Train były remixowane i masterowane przez warszawskie Studio As One Activatora Mario Dziurexa i Smoka.

Transmisji koncertu Zion Train w niedzielę (28.10) o godz. 19.00 w cyklu „Koncerty Czwórki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *