„Niedziela z… Łódzką Szkołą Filmową” w TVP Kultura

W najbliższą niedzielę, 28 października, o godz. 17:15, TVP Kultura zaprasza na niezwykłe wydanie „Niedzieli z…”. Tym razem bohaterem programu będzie Łódzka Szkoła Filmowa. W ramach cyklu pokazana zostanie seria etiud studentów Filmówki – Marka Piwowskiego, Feriduna Erola, Krzysztofa Zanussiego, Doroty Kędzierzawskiej i Juliusza Machulskiego. 

 

 

Szkoła Filmowa w Łodzi zwana też Filmówką, albo oficjalnie PWSFTviT to uczelnia niezwykła m.in. z powodu kilku absolwentów, których nazwiska kojarzy każdy kulturalny człowiek na świecie. Właśnie mija siedemdziesiąt lat od rozpoczęcia pierwszego roku akademickiego na tej uczelni. Szkoła przeszła przez wiele kryzysów i zmian, jednocześnie zachowując wyraźny i rozpoznawalny charakter. Zawsze najważniejszymi profesorami byli tam praktycy kina, którzy uczyli przez dzielenie się własnym doświadczeniem.

W najbliższa niedzielę o historii, fenomenie i rozpoznawalności na świecie PWSFTviT z Agnieszką Szydłowską będą rozmawiać Zofia KowalewskaKazimierz KutzJanusz ZaorskiMariusz GrzegorzekMaciej DrygasRyszard LenczewskiJan Jakub Kolski i Natalia Koryncka-Gruz.

Po programie, o godz. 18:10, zapraszamy na serię etiud studentów filmówki – „Kirk Douglas” Marka Piwowskiego i Feriduna Erola„Holden” Krzysztofa Zanussiego„Jajko” Doroty Kędzierzawskiej i „Gorączka mleka” Juliusza Machulskiego.

Później, o godz. 19:10, wyemitowany zostanie dokument „Ojciec i syn” Marcela i Pawła Łozińskich. Gorąco polecamy!

„Niedziela z… Łódzką Szkołą Filmową”. Niedziela, 28 października, godz. 17:15. TVP Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *