BadaniaSport w TVTVP

Złota sportowa środa w TVP

Ponad milion widzów w szczytowym momencie (MOR*) oglądało w środę w TVP1 transmisję lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Paulina Guba w konkursie pchnięcia kulą wywalczyła medal dla Polski. Również ponad milion widzów w szczytowym momencie (MOR*) oglądało wczorajszy 5. etap Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski w wielkiej formie! Polak wygrał drugi z rzędu etap 75. TdP i umocnił się na pozycji lidera.
 

 
Paulina Guba zajęła niespodziewanie pierwsze miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Polka uzyskała odległość 19,33 metra. Niemkę Christinę Schwanitz pokonała w swojej ostatniej próbie. To piąty medal wywalczony dla Polski w Berlinie i zarazem największy sukces w karierze zawodniczki. Wczorajsze relacje z mistrzostw świata w TVP1 oglądało średnio 938 tys. widzów (MOR). W szczytowym momencie aż 1,1 mln widzów.
Drugie wielkie wydarzenie sportowe – kolejny etap 75. Tour de Pologne w środę śledziło średnio 694 tys. widzów (MOR). W szczytowym momencie zmagania kolarzy oglądało 1,07 miliona widzów. Na mecie w Bielsku-Białej Michał Kwiatkowski okazał się najlepszy na sprinterskim finiszu, wyprzedzając drugiego w klasyfikacji generalnej Dylana Teunsa oraz świetnego niemieckiego sprintera Pascala Ackermanna.
Wg Nielsen Audience Measuremen środową transmisję lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie w TVP1 oglądało 702 tys. widzów. Do tej pory Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w TVP przyciągnęły przed telewizory ponad 10 mln Polaków (zasięg skumulowany – coverage). Wczorajszy etap 75. Tour de Pologne obejrzało ponad 730 tys. widzów w TVP1, a od początku TdP zainteresowała ponad 10 mln Polaków (zasięg skumulowany – coverage).
*Według Modelu Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *