Znakomita oglądalność 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Ponad 4,2 mln widzów według MOR i prawie 3,3 mln wg NAM zgromadził w momencie najwyższej oglądalności tegoroczny 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Aż cztery koncerty znalazły się w TOP 10 najpopularniejszych propozycji weekendu, a Jedynka była najchętniej oglądaną anteną.

 

W tym roku widzowie obejrzeli aż dziesięć koncertów podczas czterech dni festiwalowych.

Najwięcej widzów zgromadził sobotni koncert„Festiwal Festiwal!! Złote Opolskie Przeboje”, którego gospodarzami byli Ida Nowakowska i Tomasz Kammel.Ponad 3,6 mln widzów (MOR), a w momencie najwyższej oglądalności 4,2 mln zobaczyło w TVP1 i TVP Polonia występ największych polskich artystów, którzy przypomnieli niezapomniane aranżacje, kultowe występy i najbardziej zaskakujące kreacje zaprezentowane podczas dotychczasowych festiwali. Według NAM koncert na obu antenach obejrzało 2,8 mln widzów, a w piku prawie 3,3 mln i była to największa widownia tegorocznego festiwalu.

Wśród najpopularniejszych koncertów znalazł się również niedzielny koncert podsumowujący 45 lat wspólnej pracy artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, który zgromadził 3,2 mln widzów (MOR) i ponad 2,4 mln (NAM).

Widzowie licznie obejrzeli również koncert „Premier”, którego widownia wyniosła 3,2 mln (MOR) i ponad 2,2 mln (NAM). Laureatką koncertu została Lanberry, która na legendarnej scenie amfiteatru wykonała swój najnowszy utwór „Plan awaryjny”.

W Opolu nie zabrakło największych twórców polskiej sceny muzycznej. Koncert „Opole na start” poświęcony zmarłej niedawno Ewie Demarczyk obejrzało 2,9 mln widzów (MOR) oraz 2,3 mln (NAM). Trzeci dzień festiwalu zamknął koncert „Cisza, jak ta. Muzyka Romualda Lipko”, w którym artyści oddali hołd zmarłemu w tym roku kompozytorowi. Koncert obejrzało 1,9 mln (MOR) oraz 1,1 mln (NAM).

Wśród laureatów festiwalu znalazła się sanach z utworem „Melodia”, który widzowie uznali za hit mijającego roku. Koncert „Od Opola do Opola” zgromadził widownię na poziomie 2,2 mln (MOR) i 1,4 mln (NAM).

Z kolei zwycięzcą koncertu „Debiuty”, który oglądało 1,3 mln (MOR), 668 tys. widzów (NAM) został Kamil Czeszel z piosenką „Burze”. Ogłoszenie wyników i ceremonię wręczenia nagród oglądało 2,2 mln osób (MOR) oraz 1,4 mln (NAM).

W tradycję festiwalu wpisał się też koncert piosenki literackiej „Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów”, w którym na scenach amfiteatru wystąpili aktorzy najpopularniejszych filmów, seriali i spektakli teatralnych. Widownia koncertu wyniosła 1,1 mln (MOR) oraz 700 tys. (NAM).

Koncerty w ramach Sceny Alternatywnej transmitowane w TVP Kultura obejrzało w poniedziałek 106 tys. widzów (MOR) i 66 tys. (NAM). Znakomita oglądalność 57. KFPP w Opolu zapewniła TVP1 pozycję lidera. Udziały Anteny wyniosły odpowiednio 14,1% w piątek, 12,5% w sobotę, 10,8% w niedzielę i 11,1% w poniedziałek.

W piątkowy wieczór widzowie licznie obejrzeli rywalizację polskiej reprezentacji w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Mecz Holandia – Polska transmitowany w TVP1, TVP Sport i TVP Polonia oglądało 5,3 mln widzów (MOR) oraz 3,6 mln widzów (NAM), był najlepiej oglądaną pozycją weekendu.

Z kolei transmitowane w poniedziałek spotkanie Bośnia i Hercegowina – Polska zgromadziło widownię na poziomie 4,4 mln (MOR) oraz 2,7 mln (NAM). Reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę 2:1.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
****NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *