Znakomita oglądalność meczów w TVP1 i TVP Sport

Ponad 10 milionów widzów w szczytowym momencie (MOR*) oglądało w sobotę 7 lipca spotkanie Rosja – Chorwacja w TVP1 i TVP Sport. Ponad 9,6 milionów widzów w szczytowym momencie (MOR) zgromadził piątkowy mecz Brazylia – Belgia w TVP1 i TVP Sport. Jedynka była na pozycji lidera weekendu z rekordową sobotą z udziałami na poziomie 19,7 proc. (według NAM).

 

 

Sobotni mecz Chorwacja-Rosja, trzymający w napięciu do ostatniej minuty i przegrany przez gospodarzy Mundialu, śledziło na Antenach TVP1 i TVP Sport aż 8,5 mln widzów. W TVP1 mecz oglądało 7,1 mln widzów, natomiast w TVP Sport 1,3 mln widzów. (MOR). W szczytowym momencie spotkanie oglądało na obu Antenach 10,3 mln widzów.

Drugie pod względem oglądalności było piątkowe spotkanie Brazylii z Belgią, które przyciągnęło na antenach TVP1 i TVP Sport według MOR średnio ponad 7,6 mln widzów (w TVP Sport 1,3 mln, a w TVP1 6,2 mln widzów). W szczytowym momencie rozgrywkę oglądało 9,6 mln widzów.

Według NAM mecz Rosja – Chorwacja łącznie na Antenach TVP1 i TVP Sport obejrzało średnio 6,4 mln widzów, z łącznymi udziałami na poziomie 51 proc. w TVP1. Z kolei rozgrywka Brazylia – Belgia na TVP1 i TVP Sport miała średnio 5,9 mln widownię (45 proc. udz. łącznie).

TVP1 była przez cały weekend liderem. Średnie udziały Anteny wyniosły odpowiednio: w piątek 12,3 proc., w sobotę 19,7 proc. i w niedzielę 9,6 proc. Sobotni wynik Jedynki był rekordowy, była to najlepsza sobota od 25 czerwca 2016 roku (według NAM).

*Według Modelu Oglądalności Rzeczywistej


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *