Media

Znamy laureatów ESKA Music Awards Szczecin 2017

17 czerwca w Szczecinie podczas XVI Gali wręczono prestiżowe nagrody ESKA Music Awards 2017.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Najlepszą Artystką została Agnieszka Chylińska. Wokalistka zdobyła także ESKA TV Award dla Najlepszego Video za klip do piosenki „Królowa łez”. Statuetka dla Najlepszego Artysty trafiła w ręce Kamila Bednarka. Za Najlepszy Hit uznano przebój C-BooLa „Magic Symphony”. Gromee otrzymał nagrodę dla Najlepszego Producenta/ DJ-a, z kolei Margaret została okrzyknięta Najlepszym Artystą w Sieci. Nagrodę Specjalną dla zagranicznego artysty przyznano jednemu z najpopularniejszych ostatnio brytyjskich wokalistów – Edowi Sheeranowi.
XVI Galę ESKA Music Awards 2017 poprowadzili dziennikarka TVP1 Paulina Chylewska oraz prezenter Radia ESKA Krzysztof „Jankes” Jankowski.
Agnieszka Chylińska została uznana za Najlepszą Artystkę. Dodatkowo za klip do piosenki „Królowa łez” otrzymała statuetkę ESKA TV Award dla Najlepszego Video. W sumie wokalistka ma na swoim koncie 4 „eskowe” nagrody. W 2010 r. została uhonorowana w kategorii Artystka Roku, natomiast 4 lata później otrzymała Nagrodę Specjalną za całokształt twórczości. Agnieszka Chylińska na scenie muzycznej pojawia się od 1994 roku. Do 2003 r. była frontmanką rockowego zespołu O.N.A., w latach 2003–2006 wokalistką formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową. Wtedy też ukazał się jej debiutancki album pt. „Modern Rocking”, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop. W 2016 r. na rynku pojawiła się druga płyta artystki „Forever Child”. Jeszcze przed premierą uzyskała status podwójnie platynowej. Krążek promował singiel „Królowa łez”. Teledysk do utworu został obejrzany na kanale na You Tube’ie prawie 45 milionów razy. Od premiery albumu artystka niemal bezustannie koncertuje. W ramach swojej trasy zagrała kilkanaście koncertów w największych miastach w Polsce oraz w Europie – wystąpiła w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów oraz instrumentalista Kamil Bednarek został okrzyknięty Najlepszym Artystą. To jego druga statuetka w tej kategorii – pierwszą otrzymał w 2015 r. Muzycznie udziela się od 2008 r. Zaczynał jako lider formacji StarGuardMuffin, a od 2012 r. działa w zespole sygnowanym własnym nazwiskiem. W listopadzie 2010 r. z StarGuardMuffin wydał debiutancki album „Szanuj”, który w ciągu kilku miesięcy pokrył się platyną. W 2011 r. w studiu Boba Marley’a na Jamajce nagrał 5 własnych kompozycji, które znalazły się na krążku „Jamaican Trip”. W 2012 r. na rynku pojawił się album „Jestem” (potrójna platyna) – pierwsza pozycja wydana pod szyldem BEDNAREK. W 2014 r. ukazał się teledysk do singla „Chwile jak te”, zapowiadający kolejne wydawnictwo Bednarka – album „Oddycham” premierowo został zaprezentowany w maju 2015 r. Część materiału zrealizowano na Jamajce.  W maju 2016 r. ukazał się teledysk do piosenki „List”. Autorem słów jest ojciec Kamila, które napisał w młodości, a zadedykował swojej żonie – matce artysty. W maju br. Bednarek wydał niezależny singiel „Poczuj luz”. Na jesieni 2017 r. ukaże się jego najnowsze wydawnictwo. Krążek zapowiada singiel „Talizman”.
Piosenka „Magic Symphony”, którą wyprodukował C-BooL, otrzymała statuetkę za Najlepszy Hit. Rok wcześniej popularny didżej i producent zdobył nagrodę w tej samej kategorii za przebój „Never Go Away”. C-BooL (właściwie Grzegorz Cebula) karierę rozpoczął w 1998 r. jako DJ, następnie zainteresował się także produkowaniem muzyki. Zagrał w setkach klubów w Polsce i zagranicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. W 2003 roku współtworzył grupę Casteam. Od roku 2006 styl produkcji C-BooLa ewoluował w kierunku muzyki house. 4 lata później artysta powrócił w odmienionym stylu z nagraniem „Body&Soul”.Kolejny singiel „Don’t Waste The Time” był  zapowiedzią albumu „8 Years”. W 2016 roku ukazał się singiel „Never Go Away”, który szybko uplasował się na pierwszych miejscach list przebojów oraz był najczęściej graną piosenką w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych. Jesienią 2016 r. C-BooL wydał kolejny singiel „Magic Symphony”, nagrany z pochodzącą z Wietnamu wokalistką Giang Pham. Piosenka, podobnie jak poprzednia, wspięła się na szczyt radiowego Airplaya w Polsce oraz otrzymała status poczwórnej platyny. W 2017 r. C-BooL wydał kolejny singiel z wokalistką Giang Pham „DJ Is Your Second Name”.
Nagroda eskaGO Award w kategorii Najlepszy Artysta w Sieci została przyznana Margaret. Wokalistka zdobyła do tej pory aż 4 statuetki ESKA Music Awards – w 2013 r. w kategorii Najlepsze Video, w 2015 r. w kategoriach:Najlepsza Artystka i Najlepszy Artysta w Sieci. W 2016 r. ponownie do jej rąk trafiła statuetka dla Najlepszego Artysty w Sieci. Przygoda muzyczna Margaret (właściwie Małgorzaty Jamroży) rozpoczęła się w 2012 r., gdy na rynku ukazał się jej debiutancki singiel „Thank you very much”. Piosenka szybko stała się hitem. Z początkiem 2014 r. Margaret wydała singiel „Wasted”. W sierpniu 2014 r. w sprzedaży pojawił się debiutancki krążek „Add The Blond”. Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty. W lutym 2015 r. ukazał się kolejny singiel „Heartbeat”, promujący płytę „Add the Blonde”. Obecnie ma on prawie 26 mln wyświetleń na YouTube’ie. Pod koniec 2015 r. premierowo został zaprezentowany drugi album studyjny piosenkarki „Just the Two of Us” (złota płyta). W pierwszej połowie 2016 r. Margaret wydała singel „Cool Me Down”. Kompozycja znalazła się również na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji. W Polsce pokryła się podwójną platyną, natomiast w Szwecji – złotem. 12 maja 2017 r. miał premierę najnowszy singiel „What You Do”, który szturmem wdarł sie na listy przebojów w całej Europie.
Gromee został uhonorowany ESKA Music Awards w kategorii Najlepszy DJ/ Producent. To pierwsza taka statuetka w karierze didżeja, producenta, remixera i autora tekstów. Za początek kariery Gromee’ego uznaje się wydanie singla So Let Me Go”. Rok 2012 zaowocował współpracą z raperem Tommym Gunnem oraz Alim Tennantem – muzykiem, producentem i tekściarzem. Pierwszy wspólny singiel „You Make Me Say” oparty został o melodię zaczerpniętą z utworu „Pesenka” grupy Ruki Vverh. Pod koniec 2012 r. pojawił się nowy utwór Gromee’ego „Hurricane” z udziałem legendy muzyki house, amerykańskiej wokalistki Terri B!. Kolejna produkcja nawiązywała do stylistyki lat 80-tych. Był to utwór „Gravity” z wokalistą Andreasem Moe. Rok 2013 przyniósł artyście ogromną popularność na polskim rynku muzycznym. Utwór „Follow You” (złota płyta) podbił listy przebojów docierając do 11. miejsca Airplay Chart. Singiel „Fearless”, nagrany wspólnie z May Britt Scheffer – szwedzką wokalistką gospel, okrył się platyną. Wydany jesienią 2016 roku „Spirit” ze szwedzką wokalistką pochodzenia perskiego Mahan Moin okazał się absolutnym hitem radiowym.
Brytyjski wokalista, gitarzysta i autor tekstów Ed Sheeran – obecnie jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia, otrzymał Nagrodę Specjalną za całokształt twórczości. Początki jego kariery sięgają 2005 r. Swój talent szlifował w Londynie i Los Angeles. Nagrał kilkanaście singli, wydał 3 albumy – w 2011 r. pojawił się krążek „+”, w 2014 r. zatytułowany „x”. Ostatni pt. „÷” pojawił się na rynku 3 marca 2017 r. Nagrania z niego pochodzące odbywały się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu „RMS Queen Mary 2”. Ed Sheeran to nie tylko doskonały muzyk, ale i niezwykła osobowość. W 2008 r. po przeniesieniu się do Londynu codziennie grał małe koncerty, czasami nawet dla 5 osób. W 2009 r. zagrał 312 koncertów, chcąc pobić rekord Jamesa Morrison’a (200 koncertów w roku). Bilety na jego pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii wyprzedały się w ciągu kilku godzin.
ESKA Music Awards to nie tylko uroczysta Gala rozdania nagród muzycznych, ale także wyjątkowy koncert. Podczas XVI Gala na festiwalowej scenie pojawili się najpopularniejsi artyści zagraniczni i polscy, których można usłyszeń w Radiu ESKA i ESKA TV.  Brytyjska wokalistka Ella Eyre zaśpiewała przebój „Sweet Lovin”, który powstał we współpracy z popularnym brytyjskim didżejem Sigalą. Ofenbach zaprosił do wspólnej zabawy przy utworze „Be Mine” – to dzięki niemu francuski duet zyskał międzynarodowy rozgłos. Amerykanin Matthew Koma zaśpiewał piosenkę „Kisses Back”, którą w minionym roku porwał serca słuchaczy Radia ESKA i widzów ESKA TV. Fińska artystka Alma zahipnotyzowała mocnym głosem w medley’u swoich największych przebojów „Bonfire” i „Chasing Highs”. Starley wykonała „Call On Me” – absolutny przebój, dzięki któremu świat dowiedział się o utalentowanej wokalistce z Australii.
Podczas Gali zaśpiewali także najpopularniejsi polscy artyści, którzy przez ostatnie miesiące zajmowali najwyższe miejsca na listach przebojów. Zobaczyliśmy m.in.: Anię Dąbrowską, Margaret, Monikę Lewczuk, Sarsę, Patryka Kumóra, Mateusza Ziółko i zespół Sound’n’Grace. Najpopularniejsi obecnie polscy didżeje C-BooL, MANDEE i Gromee specjalnie dla szczecińskiej publiczności zmiksowali swoje największe hity.
Statuetki ESKA Music Awards jak co roku wręczyli goście specjalni, a byli to: mistrzyni świata Fitness Figure Classic i trener personalny Katarzyna Dziurska, gospodyni programu „Rolnik szuka żony” Marta Manowska, tancerz i choreograf Tomasz Barański, didżej Tom Swoon oraz kulturysta Robert Burneika. Towarzyszyli im najpopularniejsi prezenterzy ESKI: Ola Kot, Marcin „Puoteck” Nozdryń-Płotnicki, Michał Celeda, Michał Sobkowski, Rafał Adamczak, Michał Hanczak.
ESKA Music Awards do tej pory otrzymali m.in.: Alan Walker, Adam Lambert, Nelly Furtado, Lady Gaga, Katy Perry, Jean Michel Jarre, David Guetta, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Feel, Monika Brodka, Edyta Górniak, Enej, Agnieszka Chylińska, Ewelina Lisowska, Ewa Farna, Mrozu, LemON. Poprzednie gale swoimi występami uświetnili tacy artyści, jak: LP, Jasmine Thomson, Alan Walker, Adam Lambert, Hurts, Craig David, 3 Doors Down, Sophie Ellis Bextor, Skunk Anansie, OneRepublic, Nelly Furtado.
Sponsorem ESKA Music Awards Szczecin 2017 po raz piąty jest firma Zbyszko Company, producent Energy drinka Veroni Active Energy CLASSic Power, oraz KIA Motors. Wydarzeniu patronuje Miasto Szczecin.
Radio ESKA to największa sieć radiowa w Polsce. Składa się z 40 stacji lokalnych, które łącznie tworzą siłę skutecznie konkurującą z największymi stacjami o zasięgu ogólnopolskim. ESKA nadaje program w formacie CHR (Contemporary Hit Radio: wszystkie hity na czasie), adresowany do słuchaczy w wieku od 15 do 34 lat. Pod marką ESKA działa także telewizja muzyczna ESKA TV, serwis internetowy Eska.pl oraz platforma multimedialna eskaGO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *